ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN

Bayramların en büyüğü olan Cumhuriyet Bayramında, Cumhuriyet’in değerini çok iyi bildiklerine inandığım bazı Sayın Genel Başkanlara seslenmek istedim. Umarım okurlar ve gereğini yaparlar!

Sayın E. Ülker Tarhan- Sayın D. Perinçek-Sayın G. Avcı- Sayın M. Türker- Sayın O. Pamukoğlu- Sayın Ç. Özaçıkgöz- Sayın S. Tantan.
Hepinizi tanıyan, sohbeti olan biriyim. İzninizle sizlerden bir istirhamım var.

Türkiye, Cumhur’un Başı’nın hırsı ve uzlaşmaz tavrı yüzünden 1 Kasım’da tekrar seçime gidiyor. Başında olduğunuz partileriniz de, seçime katılma hakkı elde etmiş partilerimizdir.

Sizlerin, Türkiye’yi “Federe İslam Devletine” dönüştürmeyi hedefleyen AKP’ye de, Türkiye’yi bölmeyi hedefleyen Kürtçü-Bölücü HDP’ye de şiddetle karşı olduğunuzu kendi kabullerinizden biliyoruz.

Sizler siyasetin gerçeklerini en az benim kadar biliyorsunuz. Ne büyük zorluklarla partilerinizi ayakta tutmaya çalıştığınızı da ben çok iyi biliyorum.

Hepimizin bildiği bir diğer gerçek de, 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinin çok önemli olduğudur.
Eğer AKP 1 Kasım’da yine tek başına iktidarı yakalarsa, bir daha seçim olmayacağını, olsa bile Suriye ve Azerbaycan seçimlerinin benzeri olacağını hepimiz biliyoruz.

Haddim olmayarak, şu gerçekleri hatırlatmak isterim;
-Tüm Türkiye’de 174.240 sandık var. Hiç birinizin partisi maalesef bu oyu alamadı. Yani her sandıkta 1 oy bile alamadınız. Bu sonuç, her sandıkta birer tane bile görevlinizin olmadığını gösterir.
-Sizlere inanan ve peşinizden koşan binlerce partiliniz, siyasette bir yere gelmek için çalışıyorlar. Kendilerinin ve ailelerinin birikimlerini partinizi yaşatmak için harcıyorlar. İnanın onlar da tükenmek üzere! Onları düşünmeniz, bu fedakâr insanların günahlarını daha fazla almamanız gerektiğine inanıyorum. Taşıdığınız Genel Başkanlık görevlerinin başlarında bu da olsa gerek.
-Tek-tek aldığınız oylar belki seçimi etkileyemez ama aldığınız oyları toplarsak, tüm seçimin kaderini değiştirecek 500 Bin civarında oy oluyor.

Gelelim sizlerden talebime;
İster teker teker, isteseniz beraberce sadece bu seçim için geçerli olmak üzere, 1 Milletvekilliğinin çok az bir oyla değişebileceği kritik 19-20 il ’de CHP veya MHP’ yi destekleyeceğinizi hemen açıklayın.

Böylelikle hem 1 Kasım’da kazanılacak zaferin ortağı olursunuz, hem de Türk Siyasetine “Ülke için fedakârlık” nasıl yapılırmış, onu göstermiş olursunuz.

Türkiye’ de dürüst siyaset yapmanın zorluklarını yaşamış, halen yaşamakta olan tecrübeli biri olarak, Türkiye için sizlerden rica ettiğim bu talebimin kamu vicdanında da yer bulacağına inanıyorum.

Lütfen, lütfen iyi düşünün ve kararınızı Türk Kamuoyu ile paylaşın…

Cumhuriyetimizi, Büyük Atatürk zamanında olduğu gibi kutlayacağımız günlerin bir an önce gelmesi dileğiyle…

Sağlık ve başarı dileklerimle 29 Ekim 2015
Rifat Serdaroğlu

3 thoughts on “ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN

  1. ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s