EYVAH EYVAH

Ahmed Yesevi Hazretlerinden girip Ahmed-i Hani’den çıkan, bu arada
Hz. Mevlana’ya da uğrayıveren, Balkanlardan Çin Seddine kadar ki Türk diyarını at üstünde tek başına dolaşan yiğit Davudoğlu’nu da maalesef kaybetmek üzereyiz!

Türkiye’yi 13 senedir tek başına yöneten Davudoğlu’nun abisi de, yıllar önce, parmağındaki yüzüğü göstererek “İşte tüm servetim bu yüzüktür. Duyarsanız ki Tayyip bir gün zengin olmuş, bilin ki haram yemiştir” demişti…

Aradan geçen kısacık zamanda, dünyanın en zengin 8 siyasetçisinden biri olduğunu tüm Avrupa basını yazdı! Kupon araziler, sıfırlanan milyar avrolar, gemi filoları, Haram Havuzlarından fırlayan medya kuruluşları, özelleştirmeden kaynaklanan ortaklıklar, Uzakdoğu’daki gökdelenler, vakıflar, hanlar, villalar, çiftlikler hep o yüzüğün içinden çıktı iyi mi?
Abi değil, yüzüklerin efendisi gibi adam yahu…

Biz kimseye hırsız demiyoruz. Hatta o kelimeyi bile kullanmıyoruz. Çünkü bir yerde, diyelim ki bir alışveriş merkezinde yüksek sesle “Hırsız” diye bağıranı Savcılar anında derdest edip, “Devlet Büyüğüne Hakaretten” langırt diye zindana atıveriyorlar!
Biz sadece 18 ayar bir nikâh yüzüğünden, nasıl oluyor da bu kadar servet çıkıyor, onu anlamak istiyoruz. Olayımız budur yani…

Davudoğlu Pazartesi günü AKP Milletvekillerini topladı ve bizi çok korkutan şu sözleri söyledi;
“Bana bakın! Benim Hanımın çalıştığı yer, aldığı maaş belli! Benim ekonomik durumum da belli! Buna rağmen farklı ekonomik bir değişim görürseniz (Abim gibi çok zengin olursam diyor) benden hesap sorun…”
Davudoğlu devamla; “Bakıyorsunuz adam Belediye Başkanı oluyor, sonra birden ekonomik durumunda değişimler yaşanıyor. (Yol bulduğundan-haram yediğinden çok zengin oluyor, diyor)
Eğer şaibeli bir durum varsa bunların hesabını sorarız. (13 yıldır kimseye hesap sorulmadı. Hırsızlıktan atılan 4 Bakana da hesap sorulmadı)

Şimdi anladınız mı, Davudoğlu’nu niçin kaybettiğimizi?
Hesap sormaya kalksa AKP Milletvekillerinin yarısı, Bakanların dörtte üçü, Belediye Başkanlarının yarısını AKP’den atmak zorunda kalacak garibim!
Hesap sormasa, ettiği bu kadar lafın altında kalacak. Ya inanılırlığı kalmayacak, ya da ak-hırsızlar onu boğacak!
Benim korkum işte bu noktada başlıyor; Davudoğlu yukarı tükürse 5 Tepe, aşağı tükürse AK Tepe!
“Hadi len, ben de düzene uyup biraz dünyalık yapayım” dedi mi, Davudoğlu gibi bir pırlantayı kaybettik gitti. Yanarım yanarım, ben işte buna yanarım değerli okurlar. Devlet Adamı bu, sera patlıcanı değil ya, kolay mı yetişiyor karrrdeşimmm…

Sağlık ve başarı dileklerimle 19 Kasım 2015
Rifat Serdaroğlu

One thought on “EYVAH EYVAH

  1. EYVAH EYVAH

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s