ERDOĞAN SAĞLIKLI DEĞİL

Cumhur’un Başı Erdoğan’ın konuşmalarını, davranışlarını, üslubunu dikkatle takip ediyorum. Sağlıklı bir insanın, özellikle Türkiye gibi büyük bir devletin ve 78 milyon insanın kaderini elinde tutan birinin davranışları, konuşmaları böyle olamaz, olmamalı! Bunlar sağlıklı bir insanın yapacağı işler değildir…

Erdoğan’ın “Epilepsi-Sara” hastası olduğu defalarca iddia edildi.
Erdoğan bu iddiayı ortaya sürenleri mahkemeye verdi, fakat kendisinin uzmanlar tarafından kontrol edilmesine yanaşmadığı için davaları kaybetti.

Demokrasi ile yönetilen ülkelerde, Devlet Başkanlarının-Başbakanların sağlık durumları ülkenin güvenilir uzman doktorları tarafından senede bir kez kontrol edilir ve kamuoyuna duyurulur.
Bizde de, Erdoğan’a kadar görev yapan Cumhurbaşkanı-Başbakanların en ufak hastalıkları için yetkililer açıklama yaparlar ve kamuoyuna gerçekleri duyururlardı. Bu davranış, Türk Milletine saygının gereğidir.

Erdoğan’ın geçmişini, ailesini, servet durumunu bilen ve 2002 yılından beri dikkatle takip eden biri olarak biliyorum ki, Erdoğan bu süre içinde bilinen
7 defa epilepsi krizi ve iki kez ameliyat geçirdiğidir.
Epilepsi hastalığı, en basit anlatımıyla beyin hücrelerinde çok küçük bir grup hücrenin “anarşi” yaratarak, milyarlarca beyin hücresi üzerinde egemenlik kurmasıdır. Sara nöbetlerini önlediği söylenen bazı ilaçlar vardır, ancak bu hastalığın kesin tedavisi yoktur.

Doktorlar, Epilepsi (Sara) hastalarının Askerlik-Polislik-Berberlik-Şoförlük-İnşaat İşçiliği gibi işleri yapmalarına izin vermezler…
Peki, berberlik-şoförlük yapamayacak olan biri sizce Başbakanlık-Cumhurbaşkanlığı yapabilir mi? Buna izin verilmeli mi?

Niyetim kimsenin hastalığını ortaya dökmek değildir. Ama hasta olduğu hakkında çok ciddi iddialar bulunan birinin de, sorumlu bir yönetici olarak bu iddialara net raporlarla yanıt vermesi gerekir.

İsviçreli Dr. Hakkı Açıkalın, dün yaptığı yazılı açıklamada bu iddiayı tekrarladı!
Erdoğan’ın uzun yılardır bu hastalığa sahip olduğunu ifade eden Açıkalın, Erdoğan’ı Ankara Güven Hastanesinde muayene eden Nörolog Sümer Güllap’ın (42), neden öldüğünün de çok iyi araştırılması gerektiğini söyledi…
Dr. Hakkı Açıkalın hastalığın bulgularının, Erdoğan’da da olduğunu belirterek şunları söyledi;
Bu hastalar itaate yatkındırlar, fakat bunu altında müthiş bir “zulme uğramışlık-mağduriyet duygusu” vardır. Bu hastalar bazen saldırgan davranışlarda bulunabilirler. Genellikle “benmerkezci”, “aşırı tepki verip çabuk sinirlenen”, “ısrarla isteyen”, “düşünceleri sabit” kişilerdir!

Erdoğan, Seçim Kurulu Başkanı Yargıca küfür edip, cezaevine girdi mi?
Erdoğan, tercihli oyda kendisini geçen Mustafa Baş’ı 50 kişilik ekiple bastı mı?
Erdoğan, Mersin’de bir çiftçiye “Al ulan ananı defol git” dedi mi?
Erdoğan, Soma’da bir işçiyi markete kadar kovalayıp “Kaçma ulan İsrail dölü” deyip dövdü mü?
Erdoğan, vatandaşı tekmeleyen danışmanını terfi ettirdi mi?
Erdoğan iki tane Bakanı tekme tokat dövdü mü?
Erdoğan, Hükümet Sözcüsü Bakanı, küfürle Bakanlar Kurulundan kovdu mu?
Erdoğan küfür eder mi? Aşağılık-Şerefsiz- Yüzüne tükürsen yağmur yağıyor gibi kelimeleri kullanır mı?

Eğer Erdoğan bunları yaptı ise, benim de kendisinin Uzman Doktorlar Heyeti tarafından kontrol edilmesini istemek kadar doğal bir talebim olamaz, değil mi?
Ben bir işveren olarak Erdoğan’ı şoför olarak istihdam edemiyorsam, koskoca ülkeyi ona nasıl teslim ederim! Var mı içinizde bana yol gösterecek biri?

Temel, siyasete girmeye karar vermiş ve Dursun’a; “Ben Başbakan olacağum” demiş!
Şaşıran Dursun, “Deli misin” diye sorunca, Temel “Şart mıdur” demiş…

Galiba yakında o da şart olacak…

Sağlık ve başarı dileklerimle 25 Ocak 2016
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “ERDOĞAN SAĞLIKLI DEĞİL

  1. ERDOĞAN SAĞLIKLI DEĞİL

  2. Sayın , Sevgili Rifat Bey . Yaptıklarını dünyanın öbür yarısından da seyretsem, normal bir insan olmadığını cahil kafamla bile anlıyorum Tayy “İT”in . Kendisine kaç defadır derhal Bakırköy Akıl Hastalıkları hastanesine yatmasını tavsiye ettim . Bu kadar fevri bir kişinin evinde eşine ve çocuklarına ne kadar haşin davranabileceğini düşünmek bile istemiyorum . O BIBICIM kelimesinin sahte , zorlanarak öğretilmiş olduğunu ilk anda anladım . Bilal BIBICIM diyor ama akılcazı yok olmuş dayaktan . , Elinize sağlık . İYİ Kİ VARSINIZ . Sizi hürmetlerimle selamlarım efendim . Serpil Otus San Francisco >

  3. TOPYEKÜN geliyorlar üzerimize hain hirsiz katil yöneticileri TETIKCI olarak ülkemize karsi kullaniyor emparyalist gücler haaa dense koptu kopacak düstü düsecek kivama geldik.Suc Dosyalari boylarini fersah fersah asmis buna ragmen utanip geri cekileceklerine, kendilerini biraz olsun unutturacaklarina, tam tersi büyük bir yüzsüslük ve piskinlikle insan icine cikmak dan, tehdit etmek den,hakaret ve küfürler den geri kalmiyorlar bu durumda bize PES ARTIK demek kaliyor.Biden efendi gelip istedigi gibi ülkemizin hassasiyetlerine aldirmadan vuruslar yapti.Uslu uslu dinledik.Yakisir Yeni Türkiye´ye,,,, Vesile olan herkesin iki cihanda iki yakasi bir araya gelmesin..Nesiller sonra denecek ki;Bir aralar TÜRKIYE CUMHURIYETI adi altinda bir Ülke varmis….Simdilerde ne idügü belirsiz yönetim, Babalari belli olmayan kani dini belli olmayan PICLER var.Bosuna dememisler;Ne ekersen onu bicersin .
    Ben hakkimi helal etmiyorum edenlerden de iki cihan da Kulluk haklarimdan dolayi davaci olacagimi beyan ediyorum.

  4. bilader bu recep rallici dil futbolcu deil bilim adamı deil kuranı kerimi bile doğru dürüst bilmeyen ülkenin başına bela tutuklananlar hep bunun seviştiği yol arkadaşları fetö metö atnan matnan .bana göre bu şahış iyi bir üfürükçü hocaya görünsün.bana göre en az 10 akıl hastalığı taşıyor.Ülkemizin 1 yılı kaldı bu spastiklerle görün ve bakın

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s