BAZI BORÇLAR ÖDENEMEZ

Devlet olmanın bedeli nedir?
Türk Devletinin kurulması için seve seve akıtılan kanın, feda edilen canın bedeli nasıl ödenir?
Dünyanın tüm emperyalist Devletlerine karşı ölümüne verilen savaşın bedeli ödenebilir mi?

Özgürce nefes almanın bedeli nedir?
Kaç “Sıfırlama”, kaç “ayakkabı kutusu” özgürce alınabilecek bir nefese karşılık olur?

Kadının köle sayılmasından, erkeğin ağzından çıkacak “boş ol” lafıyla sokağa atılmasındansa, özgür onurlu ve kendi ayakları üzerinde durabilen birey olmasının bedeli ödenebilir mi?

Canımızdan birer parça olan çocuklarımızı, fırsat eşitliğinin olduğu demokrat ve çağdaş bir ülkede yaşatabilmenin bedeli ödenebilir mi?

Herkesin etnik kökenine, inancına, ırkına, mezhebine saygılı olarak “Türk Milleti” adı altında kardeşçe barış içinde yaşamanın bedeli ödenebilir mi?

Bu güzelliklerin hepsini ve daha nicelerini devletimizin kurucusu Büyük Atatürk’e, arkadaşlarına ve o zamanki aziz Türk Milletine yani dedelerimize borçluyuz.
Bu borcu asla ödeyemeyiz. Çünkü bazı borçlar asla ödenmez!
Bu güzelliklere sadece 10 Kasım’dan 10 Kasım’a değil, ilk günkü gibi her zaman sahip çıkabilirsek belki minnetimizi şükranımızı ifade etmiş oluruz…

Bazı borçların bedeli ödenemez ama bazı davranışların bedeli ise mutlaka ödettirilir.
Bu konuda da en güzel sözü Büyük Atatürk söylemiş;
“Vatana ihanetin nedeni olmaz, bedeli olur. Bu bedel bir gün mutlaka ödettirilir!”

Yabancı istihbarat örgütleri ve terör örgütleriyle iş birliği yapıp kendiMilliOrdusuna kumpas kurmak Vatana İhanetin dik alasıdır.

Türk Devletinin kurucularına hakaret edip, onlara ayyaş demek ihanetle eşdeğerdir.

Ülkenin bir bölümünü bilerek ve planlayarak, PKK Narko-Terör örgütü militanlarının denetimine verdirmek, örgütün vergi toplamasına-yol kontrolü yapmasına- militan toplamasına-kilometrelerce tünel ve barikat inşa etmesine göz yumup, binlerce insanımızın ölümüne, sakat ve evsiz kalmasına neden olmak düpedüz vatana ihanettir.

Oslo’da-Kandil’de katillerle oturup, “Şehirlerimizi bomba ile doldurdunuz” diye örgüte yaltaklanmak kelimenin tam anlamıyla ihanettir.

Türk Milletini borca boğup fakirliğe mecbur bırakırken, kendileri hırsızlıkla-yolsuzlukla-rüşvetle dünya zengini olanlar vatana ve Türk Milletine ihanet etmiş olurlar.

Türk Milletinin “hizmet için kendilerine emanet olarak verdiği devlet gücünü, emanetin sahibi olan milletine karşı sopa olarak kullanmak ihanetle eşdeğerdir.

Eğer bir millet, bu kadar ihanete-zulme uğrar ve hainlere bedel ödetmezse, yok olmaya, boyunduruk altına girmeye müstahaktır…

Uyan artık güzel milletim, uyan…

Sağlık ve başarı dileklerimle 11 Kasım 2016
Rifat Serdaroğlu

3 thoughts on “BAZI BORÇLAR ÖDENEMEZ

  1. Sayin Serdaroglu Millet coktan uyandida “Muhalefet” derin uykuda! Ne acidir, Ataturkcu “kucuk cobanlar” bir araya gelip bir Parti kurabilseler, AKP nin esamesi kalmayacak! Ama yapamiyorlar!

  2. Sayın Serdaroğlu,
    Her geçen gün biraz daha hırsızlığa alışan ve hırsızlığını/hırsızlıklarını örtbas etmek için biraz daha DİN’ e sarılan ve Din ile kendini affettirmeye çalışan bu sözde müslümanlar asla uyanmazlar uyanamazlar…uyanmak işlerine gelmez.
    Ben size tekrar hatırlatayım da siz gene ümidinizi kaybetmeyin.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s