BİZE DE Bİ AKİLLİK YAPIN

63 kişiydiler! 63’ü de Türkiye’nin en akil insanı seçilmişti.
Ama onları kimin seçtiği ve hangi özelliklerine göre seçtiği bilinmiyordu!
İçlerinde azılı Kürtçüsü-Bölücüsü- FETÖ’cusu-Aktristi-Aktörü-Şeriatçısı-Ateisti-Şarkıcısı-Türkücüsü-Öz çocuğunu sahte raporla akıl hastanesine kapatan Avukatı-MİT’çi kızı Profesörü-Tesevcisi-Avantacı Milliyetçisi-Boğazda yalı sahibi badem gazetecisi- TOBB’çusu bile vardı…

Grup, Çıfıt Çarşısı mı, Akil İnsanlar Heyeti mi belli değildi!
Bunlar, devlet parasıyla bölge-bölge Türkiye’yi dolaştılar, 5 yıldızlı otellerde ağırlandılar, kendileri gibileri düşünenlere, “Çözüm Sürecini” anlattılar.
Kendilerine göre çok faydalı işler yapmışlardı. Hele sırayla televizyonlara çıkıp kasım-kasım kasılmaları yok mu, hepsi işgal komutanları gibiydiler yani!

Bunları çekemeyenler yok muydu? Olmaz olur mu?
Dönemin Başbakanı Erdoğan’ı “vatan haini” diye suçlayan Bahçeli;
“Bunlar ya hain ya da deli! Elinde silah olan terör örgütü ile ne konuşacakmışız, dünyada örneği mi var” diyordu?

Bir zaman sonra, dönemin Başbakanı Erdoğan bunların hepsini başından atıverdi! Artık devir milliyetçilik devri idi. Erdoğan’ın kazan-kazan anlayışına göre, ne para ediyorsa o satılmalıydı!
Eğer “MAL” satılmıyorsa derhal depoya kaldırılmalıydı. Tıpkı Abdullah Gül-Bülent Arınç-Sadullah Ergin-Hüseyin Çelik-FETÖ-Zafer Çağlayan-Muammer Güler-TOKİ Bakanı Bayraktar gibi. Eski Başbakan Davutoğlu gibi!
Akil İnsanlar da “Defolu” damgası ile damgalanıp depoya kaldırılmışlardı.

Onları herkes unuttu ama biz unutmadık!
Ülkemizin bu zor günlerinde onlardan bazılarına sorular yöneltip bize de bi akillik yapmalarını istedik.
Sizlerden ricamız, bu akillerin nerede olduğunu gören-duyan varsa bu soruları onlara iletmenizdir. Bakarsınız bir yerlerinden yeni bir fikir çıkarırlar, ülkemiz kurtulur! Gülmeyin ama ayıp oluyor…

TOBB Başkanı;
Arkadaş, ben sana doğru yolu gösterdikçe sen beni mahkemeye veriyorsun. Paraya ihtiyacın mı var ki benim emekli maaşıma göz koyuyorsun yahu? Neyse!
Bak TOBB Başkanı, sen 1 milyon 300 bin üyesi olan bir kuruluşun başısın. Üyelerinin hepsi çalışan-çalıştıran vergi veren kişiler. Dolar 3,5 TL’ye doğru koşuyor. Piyasada iflaslar sıra sıra! En son Avrupa Birliğinden de sepetlendik. Ordumuz Suriye’de ama ne için savaştığımızı bilmiyoruz!
Bırak artık saklanmayı, çık ortaya, bize de bi akillik yapıver!
Yandaş televizyonlar; “Dolar 3,47 oldu ama bize koymaz. ABD zora girdi, Merkel battı” diyorlar! Doğru mu? Madem öyle Erdoğan şimdi kimlerle küssün?
Mesela Çin dişimize göre mi? Rusya ile kapışmak için bir uçak daha düşürmek mi gerek?
Söyle be başkan! Söyle de bizi kurtar! Niçin susuyorsun ki?

Tesev’ci Can Paker;
Şimdiye kadar senin ağzından Türkiye’nin hayrına bir laf işitmedik be arkadaş!
Varsa PKK, yoksa Ermeniler! Akraban Mehmet Barlas’a sor, Tesev bağışçısı Soros’a sor, onun Sorospu çocuklarına sor, nasıl çıkacağız bu işten?
3 Milyon Suriyeli daha alsak işler düzelir mi? Ne dersin?

Orhan Gencebay;
Orhan Bey, sizi Akil Adamlar heyetine niçin aldılar ben hiç anlayamadım!
Ama madem heyette çalıştın, biraz da ülken için çalış! “Kara Bahtım Kem Talihim” benzeri, Dombra’dan alıntılı “Batsın Bizim Dışımızdaki Dünya” isimli yeni bir şarkı yaz. İngilizce-Almanca-Rusça-Fransızca ve Arapça versiyonları da olsun ki, Halifemiz efendimize yan bakanlar çarpılıversin!
Baksana, Abini kimse anlamıyor. Yardım et abine, hadi koçum…

Sonunda bizi de delirteceksiniz yahu, yazıklar olsun…

Not;
6 gün süre için yurtdışında olacağım. Yazıları aksatırsam şimdiden özür dilerim.

Sağlık ve başarı dileklerimle 28 Kasım 2016
Rifat Serdaroğlu

5 thoughts on “BİZE DE Bİ AKİLLİK YAPIN

 1. Rıfat Bey hayırlı yolculukla! Güle güle gidin su gibi güle güle gelin.

  Hakan AYDOĞDU

 2. Milletimiz 2002´ den bu yana KASITLI bir sekilde üretmeden tüketime zorlandi.yani tuzaga düsürüldü.Sonunda hersey planlandigi gibi Dolar yükseldikce yükseldi Borclar artti. Iflaslar ve cikislar yolda mali sistemimiz ve kaynaklarimiz uluslararasi Bankalarin,sirketlerin,Emperyalist Devletlerin kucagina düsürüldü.Ipotek altina sokuldu. TL ortadan kaldirilmak isteniyor Ülkemizin tapusu resmen devredilecek kivama geldi.Amac yoksa basindan beri bu muydu?Baskanlik Darbe girisimi ve gizlenen binlerce gercekler, konusmasi engellenen darbeciler önemli kisilerin icerde susturulmalari hepsi bir komplo´nun ayri ayri ayaklari dir diyorum.Ülkemiz resmen satisa getirildi.Bu yükün altindan degil Türkiye, ABD bile kalkamaz.Her yönden kiskac altina alindik zamaninda zor sartlarda bir ATATÜRK´ümüz vardi simdi o da yok.verdikce verenler var akil adam degil bir tek ADAM kalmadi.Allah yardimcimiz olsun hocam.

 3. Sayın:Rıfat serdaroğlu;
  Yazılarınızı büyük bir hayranlıkla okuyorum ve çok doğru konulara temas ediyorsunuz.
  Yalınız, kabul ederseniz çok küçük bir ittirazım var,oda yazınız’ın içinde geçen “ÇIFIT ÇARŞISI” kelimeleri beni rahatsız etti.
  Bu ittirazımdan dolayı sizden özür diliyor,yazılarınızın ve başarılarınızın devamını diliyorum.

 4. Yurt dışı gezinizde yabancılar ülkenin siyasetini, kültürünü, eğitimini ve silahlı kuvvetlerini nasıl görüyor,analiz edip yazarsanız memnun olurum. Gidişiniz güle güle, gelişiniz güle güle, her işiniz güle güle olsun.(Kastamonu iyi dileği)

 5. Çok değerli Bakanım;bizi uzun süre yalnız bırakmayınız.sağlıkla gidiniz sağlıkla geliniz.Aman güvenliğinize dikkat ediniz,Hayırlı yolculuklar.Dönüşünüzü dört gözle bekliyoruz .Sizsiz kendimizi öksüz hissedeceğiz.😂😂😂😂😂😂

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s