DOĞRU VE GERÇEK SÖZLÜK (3)

Yalan 1; AKP Demokrat bir partidir!

Doğru ve Gerçek Sözlük;
AKP’de her şey lidere endekslidir.
Genel Merkez binasına bir personel alınması bile ona sorulur.
Kim İlçe-İl Başkanı olacak, kim Belediye Başkan Adayı olacak, kim Milletvekili yapılacak, kim Bakan olacak hepsi lidere sorulur ve onun dediği tartışmasız kabul edilir.
AKP’de İlçe ve İl kongrelerinde “Tek Aday” ile göstermelik seçimler yapılır.
Kimse “Bu bir demokratik yarıştır, ben de adayım” diyemez. Israr eden olursa Erdoğan’ın dediğinden yapılır. (Kafası kopartılır!)
AKP’de hiç kimse yolsuzluk-hırsızlık yapan bir Bakanı-Başbakanı eleştiremez. Soru soramaz! Devlet ihalelerinin kime ve kaça verileceği mutlaka liderin onayından geçer. (Sabah Grubunun hangi şartlarda, hangi parayla, hangi yöntemle alındığı konusu tam bir dolandırıcılık tezi konusudur!)
Hollanda basını günlerce Başbakan Binali Yıldırımın Hollanda’da 140 Milyon Avroluk yatırımı ve 7 adet mülkü olduğunu yazdı, belgelerini gösterdi. Bir tane AKP Milletvekilinin “Sayın Başbakan, bunlar doğru mu? Bir açıklama yapar mısınız?” dediğini duydunuz mu? Ya da rezidans kirası olarak aylık 20 Bin Avro veren Bakan veledine “Sen bizi nasıl rezil edersin? Esrar satsan bu para ödenmez hırsız adam! Derhal soruşturma açılsın” diyen namuslu bir ses duydunuz mu? Duyamazsınız.

Sevgili Gençler;
AKP’de biat geçerlidir. Yani Lider ne derse şartsız itaat edilir. Tıpkı dini cemaat ve tarikatlarda olduğu gibi! “G.tünün kılı olayım” sözü yanlışlıkla söylenmiş değildir. Müridin malı-canı-namusu-altı-üstü her şeyi tarikat liderine aittir.
Tüm bu gerçekler ve daha binlercesi ortada kabak gibi dururken hala AKP Demokrat bir partidir diyebilen varsa, o kişi ya Rıza Sarraf gibi hayırsever biridir ya yandaş medyanın maaşlı elemanıdır ya da o kişinin derhal tedaviye ihtiyacı vardır.
Biat kültürü olan yerde demokrasi yaşamaz, yaşayamaz…

Yalan 2; AKP Milli ve Yerli bir partidir!

Doğru ve Gerçek Sözlük;
Milli ve Yerli bir partinin Genel Başkanı, 22 Müslüman ülkenin parçalanmasına neden olacak Genişletilmiş Büyük Ortadoğu Projesine Eşbaşkan olmayı kabul eder mi? Bu yüz kızartıcı görev sebebiyle övünür mü?
Milli ve Yerli bir parti, bir hafta önce “Nato güçlerinin Libya’da ne işi var?
Biz müsaade etmeyiz” deyip, bir hafta sonra “Nato güçlerini biz Libya’ya soktuk” der mi?
“Irak’taki Amerikan Askerlerinin sağ salim ülkelerine dönmeleri için duacıyım” sözünü, Milli ve Yerli bir partinin Genel Başkanı, insanları acımadan öldüren kadınlara tecavüz eden ABD askerleri için söyler mi?
Milli ve Yerli bir partinin Genel Başkanı, Türk Askerinin kafasına çuval geçirip alay eden ABD askerleri için “Bir Nota verecek misiniz” diye soran gazeteciye “ne notası kardeşim, müzik notası mı” der mi?
Milli ve Yerli bir parti, Osmanlı İmparatorluğunun Kurucusu Osman Gazi’nin dedesi Süleyman Şah’ın 780 yıllık kabrini koruyamayıp, korkudan kaçırır mı?

Sevgili Gençler;
Milli ve Yerli bir parti, 54.000 insanımızın hayatını yok eden uyuşturucu kaçakçısı PKK terör örgütünün “ağırlaştırılmış ömür boyu hapse” mahkûm edilmiş ve cezası AHİM tarafından uygun bulunmuş önderinin mektubunu
Türk Vatanında okutup, alkışlar mıydı?
Tabii ki içimize kapanmayacağız. Tabii ki hür dünya ile iş birliği ve dayanışma içinde olacağız. Fakat öncelikle kendi değerlerimize, tarihimize, inancımıza, kültürümüze sahip çıkacağız.
Taklit ve özenti içinde olmayıp, çok çalışarak bilime ve çağdaşlığa sahip çıkarak dünyanın saygın ve sözüne güvenilir devletlerinden biri olacağız.
Kıbrıs Türkleri için, Irak’taki Türkmenler için kılını kıpırdatmayan fakat Katar için hassasiyet gösteren bir parti Milli ve Yerli olamaz. Olsa olsa emperyal devletlerin kurguladığı bir proje partisi olur…

Yarın yine sözlüğü karıştırmaya devam edelim!

Sağlık ve başarı dileklerimle 26 Temmuz 2017
Rifat Serdaroğlu

One thought on “DOĞRU VE GERÇEK SÖZLÜK (3)

 1. Sayın Serdaroğlu günaydın,
  AKP li milletvekilleri Binali Yıldırıma sorsa sorsa ancak şunları sorar…
  Hollandada ki emlaklarınızı Kaça aldınız ?…Yeri iyi mi ?..Getirisi iyi mi ?
  Biz nasıl alabiliriz.? …Bizlere de yardımcı olabilirmisiniz ?
  Hollandaya nasıl yatırım yapabiliriz. ??
  Eh…bari soru sormayorlar diye fazla hırpalamayalım AKP li milletvekillerini..baksanıza soruyorlar işte .!

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s