TÜRK MİLLETİNE

Bugün 30 Ağustos!
Türk Milletinin emperyalist devletlere karşı verdiği bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin, Türk Milletinin ateşle sınandığı bir büyük kavgadan zaferle ve alnının akıyla çıktığı gün…

Bu muhteşem günden 95 yıl sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne haldeyiz, açık açık konuşalım mı? Buyrun o zaman;

30. 08. 2017 de Türk Milleti olarak susa-susa, korka-korka duvara dayandık. Daha da gidecek yerimiz yok!
Bunun bir adım sonrası, Lâik Cumhuriyetimizin ve çok partili siyasi hayatımızın içine konulduğu tabutun çivilerinin çakılmasıdır!
Karşı Devrim uygulayıcıları, adım-adım, göstere göstere, dini kullanarak, devleti soyarak ülkeyi bu duruma getirdiler.
Artık ne TBMM var ne Hukuk Devleti var ne de Vatanın Birliği! Ya ne var?
Uzman Tıp Adamlarının, vücut ve ruh sağlığı hakkında ciddi kaygılarının bulunduğunu söyledikleri tek adam ve elinde kılıç olarak kullanabileceği, istediği kişinin malına-mülküne el koyabileceği, istediği kişiyi hapse atabileceği Kanun Hükmünde Kararname adlı silah var…

Lâik Cumhuriyetimizin, Atatürk Devrimlerinin bekçisi olması gereken Milli Türk Ordusu kalmadı! Ya ne kaldı?
Şahsiyetsiz, akılsız, giydiği üniformaya ve Türk Milletine ihanet etmeyi marifet sayan, ters L gibi duran, din devleti savunucuları tarikat şeyhlerinin elini öpen, evlerinde ziyarete giden, sabah namazına resmi üniformasıyla giden, boğazından bağlanıp yerlerde süründürüldüğü halde koltuğuna yapışanların yönettiği kuru kupkuru ruhsuz bir kalabalık…

Lâik Cumhuriyetin, Hukuk Devletinin, Anayasanın savunucuları olması gereken Türk Yargısı kalmadı! Ya ne kaldı?
İktidarda AKP varsa onun kavuğunu, FETÖ alçağı varsa onun kavuğunu, hangi tarikat devlette etkin ise onun kavuğunu sallayan cübbeleri düğmeli, ağızları ve vicdanları mühürlü “Çay Toplayıcıları” kaldı.

İrticai silahlı bir kalkışma anında Türk Milletinin canını-ırzını-malını koruması gereken Polis ve Jandarma Teşkilatı kalmadı! Ya ne kaldı?
Sayıları, Türk Polis gücünden daha fazla olan silahlı-eğitimli- İran Devrim Muhafızları gibi görev yapacak SADAT militanları ve Mafya dünyasının tetikçi elemanları! Bir de her birinde en az birer pompalı tüfek bulunan “evde zorla tutulan” palalı militanlar kaldı…

Ülke ekonomisi, AKP’nin neredeyse tüm dünya ile kavga etmesi sebebiyle tıkanma noktasına geldi. Borcu borçla kapatmak için sekiz takla atan hükümet geleceğimizi de yiyip bitirdi. Cumhuriyetin tüm eserleri peşkeş çeker gibi satıldı. Yetmedi, 79 senede yapılan borcun tam beş katı 15 senede yapıldı.
42 milyon insanımız borç batağında debelenip duruyor. Huzur kalmadı!
Ya ne kaldı?
Her sene yeniden yandaşlara yaptırılan duble yollar, ederinden 5-6 misli fiyata mal edilen ve önümüzdeki 25-30 sene boyunca borçlarını ödeyeceğimiz köprü-geçit-otoyollar…

Özü sözü bir, söylediği sözün arkasında duran, bilgili-namuslu-dürüst devlet adamı kalmadı! Ya ne kaldı?
Külhanbeyi ağzıyla konuşan, elindeki devlet gücüne güvenip herkese hakaret eden, çalan-çaldıran, rejim düşmanı, merdiven altı kültürü ile yetişmiş, demokrasi ve devlet adamı ciddiyetinden uzak, tarikat ve cemaat artıkları!
Daha doğrusu, Türk Milleti gibi binlerce yıllık devlet tecrübesi, milyonlarca aydını, Avrupa’nın çok ülkesinin nüfusunda daha fazla olan 14 milyon öğrencisi, iş-çalışma hayatında kendisini kanıtlamış milyonlarca kadını, ürettiği sanayi ürünlerinin %75’ini Avrupa’ya satabilen Türk Milleti, çapsızların eline kaldı!

Değerli Okurlar;
Bu dakikadan sonra, “Ben demiştim”, “Ama şunların da suçu var”, “Ya üzerime gelirlerse” deyip sinmenin, çekinmenin hiç alemi kalmadı!
Eleştiriyi bırakıp, bu ihanet çemberini nasıl kırarız diye düşünmenin ve anayasal sınırlar içinde eyleme geçmenin zamanı çoktan gelmedi mi?
En azından bugünde, bizlerin özgürlüğü için can veren şehitlerimize böyle bir borcumuz yok mu? Sizce, Türkiye şartlarında, anayasal çerçevede ve siyasetin gerçekleri ışığında neler yapılabilir?

Lütfen benimle paylaşır mısınız?
En azından düşüncelerimi test etmekte bana yardımcı olur musunuz?
Elbette ben de, hem düşüncelerimi hem de temaslarımı sizlerle paylaşacağım.
mail adreslerim; rifatserdaroglu ve rifatserdaroglu

Not: yazılarımı (medyasiyaset.com) adlı siteden veya (rifatserdaroglu.com) adlı bloktan takip et butonuna basarak sürekli okuyabilirsiniz.

Sağlık ve başarı dileklerimle 30 Ağustos 2017
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “TÜRK MİLLETİNE

 1. Sayın Serdaroğlu,Düşüncelerinize saygı duyuyor, tamamına katılıyorum.Sağlık dileklerimle. Dr.Ali Haydar Yedek 

  Samsung cihazımdan gönderildi

 2. Melmeketimizin bu durumuna üzülüyoruz artık iş Başamı düşüyor ona göre hareket edelim

 3. Tamamen güncel, tümüyle somut ve nesnel, derin bilimsel ve gerçek vatansever, tek sözle, her açıdan MÜKEMMEL ve MUHTEŞEM irdelemeler, değerlendirmeler ve genellemeler temelinde gerekçelendirilmiş HARİKA bir genel sonuç, teşhir ve tel’in. Çok değerli yazarı sevgili SERDAROĞLU’ na en candan tebrikler, sevgiler ve en iyi dilekler. Üstün ve özgün yayıncısı GÜNCEL MEYDAN’a ise sonsuz teşekkürler ve başarılar. Gönül Pınar Atacı, 30.8.2017
  EK :
  Sevgili SERDAROĞLU’ nun, tam zamanında ve yerinde sormuş olduğu ve bu yazısının sonuna eklemiş bulunduğu güncel ve güzel soruya, bence, şöyle bir yanıt vermek gerekmektdir:
  Bütün yurdu çok derin bir iktisadi, sinai, ticari, mali ve askeri bir krize ve tüm ulusu siyasi, diplomatik, sosyal ve ahlaki bir felakete sürüklemiş ve sürüklemeye devam eden bir rejim söz konusudur. Yurdu ve ulusu bu krizden ve felaketten kurtarmanın en gerçekçi,akılcıl ve geçerli yolu ve yöntemi, ister tek ister çok adamlı olsun bu rejim karşıtı tüm özel ve tüzel kişilerin ve güçlerin tek ve birleşik bir vatani ve milli cephede birleşmeleri ve 2019 seçimlerine böylesi bir söylem ve eylem birliği ve cephesi içinde hazırlanarak katılmalarıdır. Bu yol ve yöntem, 2019 seçimlerinin daha erken bir tarihe çekilmesi olasılığında da aynen ve tamamen geçerli olmalıdır ve acilen uygulanmalıdır. Bütün öteki yollar ve yöntemler 2019’da mutlak bir başarısızlık getirecek ve yurdun ve ulusun bekasını ve geleceğini çok büyük hatta yaşamsal bir tehlikeye atacaktır.

 4. Rıfat Bey

  Cumhuriyetimiz hakkında düşüncelerinize katılmamak mümkün değil. Çekilen onca çile ve eziyetten sonra geldiğimiz nokta maalesef içler acısı.

  Bize hep dayatilani secmemenin cezasını çekiyoruz. Demokrasi diye Cumhuriyeti bitirdik. Artık soz değil eylem zamani, gerçek Atatürkçü bir lider ve parti yok maalesef. Hepsi bop çocuğu olan liderlerle kurtuluş ümidi de yok.

  M.Kemal deyişiyle millet in azminden başka güvenecek şeyimiz kalmadı ama onuda bir sekilde kendi yönlerine çekmeyi çok iyi başarıyorlar.

  Saygılarımla Ümit Ziya Taner

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s