HAMURKÂR HAMURU FAZLA KARMIŞ!

Hikâye bu ya, inanıp inanmamak size kalmış!
Tanrı insanı yarattıktan çoook sonra, insanlar ne alemdeler ne yaparlar diye merak etmiş ve meleklerinden birini yeryüzüne göndermiş.
Melek geri dönünce Tanrı’ya insanların isteğini şöyle aktarmış;
“Kulların hallerinden memnunlar. Yalnız bir yerden bir yere giderken sıkıntı çekiyorlar. Tanrıdan dileğimiz buna bir çare bulmasıdır” demişler.
Tanrı düşünmüş ve Hamurkârını çağırmış; “Tez at denen hayvanın hamurunu hazırlayasın. At denen hayvanı kullarımın hizmetine adadım!”

Aradan uzuuun yıllar geçince, Tanrı meleği tekrar yeryüzüne göndermiş.
Melek dönünce; “Kulların memnunlar, sadece atın bakımı çok masraflıymış. Acaba daha masrafsız bir şey olabilir mi” diye soruyorlar demiş.
Tanrı düşünmüş ve Hamurkârını tekrar çağırmış; “Tez eşek denen hayvanın hamurunu hazırlayasın. Eşek denen hayvanı kullarımın hizmetine adadım!”

Aradan uzuuun zaman geçince aynı olay tekrar yaşanmış ve yeryüzündeki teftişten dönen melek şunları söylemiş; “Kulların eşekten çok memnunlar fakat çabuk ve çok çoğalmalarından şikayetçiler. Her taraf eşek dolmuş dediler!”
Tanrı düşünmüş ve Hamurkârını çağırmış; “Eşek üretimini durdur. Elinde kalan eşek hamurunu ziyan etme, birer parça da insanların hamuruna kat” diye emir vermiş…
İşte o günden beri her insanın hamurunda biraz eşeklik olduğu söylenir. Kiminde az, kiminde çok…

İnsan olduğunun bilincinde olanların ufak-tefek eşeklikleri tamir edilebilir, düzeltilebilir. Fakat bir de gönüllü olarak eşekliği kabul edenler var ki, esas tehlikeli olanlar bunlardır.
Grekler, Truva’yı almak için tahtadan da olsa at kullandılar ama ABD ve İsrail bölgemizdeki emellerini gerçekleştirmek için sürekli bu eşekleri kullanırlar.
FETÖ bu eşeklerden semerinde CIA damgası olanıdır.
Vahhabi mezhepli Suudi hanedanlığı da sürekli olarak bu eşekliği kabul etti, bundan sonra da edecek gibi görünüyor. Onun damgası “CIA-MOSSAD”dır.
Son 70 yılda İslam’ı bağnazlaştırmak, radikalleştirmek, içini boşaltmak, terörize etmek için Suudiler dünyadaki İslamcı parti-örgüt-dernek-cemaat-tarikat-okul- oluşumlara yaklaşık 350 Milyar dolar harcadı. (Ortadoğu’da Diktatörler)

Filistin halkı yıllardan beri acı çekiyor. Arap ve Müslüman ülkelerin tamamına yakını Filistinlilere ihanet etti. 1917 öncesi Filistin’de sadece 50 bin Yahudi vardı. Filistinlilerin sayısı ise 1 milyon 200 bin civarındaydı. 1917’de Osmanlı bölgeden çekilmeden önce İngiliz Ordusu Filistin’i işgal edince dünyanın her tarafından Yahudiler Filistin’e taşındı. Filistin halkı kovuldu, Yahudilerin sayısı 600 bine çıktı. Çatışmalar devam etti, hala devam ediyor ve daha da devam edecek…

Birleşmiş Milletler, Temmuz 2001’de İsrail-Filistin anlaşmazlığını çözmek için “üst komite” kurulması kararı verdi.
Beş Devlet Adamından oluşan komitenin bir üyesi de rahmetli Demirel idi.
Çalışmalar sona erdiğinde, kendisine bu konuyu sordum. Şunları söyledi;
“Serdaroğlu, burası Ortadoğu! Kimin eli kimin cebinde anlamak mümkün değil. Büyük Atatürk’ün dediği gibi burası tam bir bataklık. Akıllı devlet adamlarımız ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ prensibine uygun hareket etmelidir!”
Gerçekten de öyle, burası Ortadoğu!
Son birkaç yıldır Hamas adlı örgütün bölgede İsrail’in en çok çekindiği devlet olan Suriye’ye saldırıp, İsrail tetikçiliği yapmasını nasıl değerlendireceğiz?

Ortadoğu’daki kargaşanın, ölümlerin, insanlık suçlarının temelinde başlıca iki sebep var;
-Çevresi tamamen İslam coğrafyası ile çevrilmiş olan İsrail,
-Ortadoğu’nun zengin petrol ve doğalgaz yataklarının peşindeki emperyalist devletler!

Pazartesi günü biraz da İsrail’i konuşalım mı?

Sağlık ve başarı dileklerimle 16 Aralık 2017
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “HAMURKÂR HAMURU FAZLA KARMIŞ!

 1. Elbette Pazartesi günü İsrail’i konuşalım…nasıl olsa yurdum insanı NEZİH ?? halkımızın büyük ama çok büyük bir çoğunluğunun umurunda bile değil. Umurunda olanların ve tepki gösterenlerin büyük çoğunluğunun da bilerek veya bilmeyerek ( ahmaklıklarından dolayı ) CIA ve MOSSAD tarafından beslenen satılmışlar olduğunu kabul ederek elbette.
  İyi bir hafta sonu geçirmeniz dileği ile.
  E.Özkan

 2. Sevgili SERDAROĞLU,
  Bu muhteşem ilahi ve siyasi ironik yazına, sadece FETÖ adlı eşeği ve markasını koymuşsun ama tüm öteki MERKEPLERİ ve bu merkeplerin SEMERLERİNİN aslını ve alameti farikasını koymayı unutmuşsun. Bu merkepleri ve semerlerini de de analiz edecek bir başka muhteşem yazını okumak ve paylaşmak arzusu ve sabırsızlığı ile şahsen sana ve altın gibi değerli ve özgün kalemine içten sevgilerim, derin saygılarım ve en iyi dileklerimle.
  Sevgili SERDAROĞLU,

 3. Sevgili SERDAROĞLU,
  Bu muhteşem ilahi ve siyasi ironik yazına, sadece FETÖ adlı eşeği ve markasını koymuşsun ama tüm öteki MERKEPLERİ ve bu merkeplerin SEMERLERİNİN aslını ve alameti farikasını koymayı unutmuşsun. Bu merkepleri ve semerlerini de de analiz edecek bir başka muhteşem yazını okumak ve paylaşmak arzusu ve sabırsızlığı ile şahsen sana ve altın gibi değerli ve özgün kalemine içten sevgilerim, derin saygılarım ve en iyi dileklerimle.

 4. sevgili serdaroğlu,bu soyadına layık yürekli asil vakur duruşun kalemine cuk oturuyor vede yakışıyor.kalemine yüreğine sağlık.medya patronları bu yazıyı okudularsa ALINMIŞLAR mıdır*acaba.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s