DANGA DUNGA DANG

Marika’nın zenci bir aşığı varmış.
Mişon işi gereği şehir dışına çıktığında kırığını eve alırmış!
Böyle bir gece zenci evde iken, Mişon zilzurna, elinde silahıyla eve gelmiş.
Marika, çıplak olan zenciye telaşla “hemen merdivenlerin başına kazan gibi kıvrıl, ben Mişon’u yatırınca sen kaçarsın” demiş!
Mişon merdivenlerden çıkarken yerde yusyuvarlak olmuş karaltıyı görmüş ve “Marika bu ne” diye sormuş, Marika “ne olacak, kara çamaşır kazanı” demiş.
Mişon “Kazanın burada ne işi var” diyerek tekmelemiş ve zenci merdivenlerden yuvarlanmaya başlamış! Eee kazan merdivenlerden düşer de hiç ses çıkmaz mı?
Zenci her basamakta ses çıkarmaya başlamış; “Dang-dong-dang-dong” diye! Merdivenlerin sonunda duvara çarpıp durunca da “danga dunga dang” diye bir ses çıkarmış! Durumu anlayan Mişon tabancasını ateşleyerek bağırmış; “Al sana kazan sesi, dang-dang-dang…”

AKP İktidarının 16’ıncı yılında binlerce yalandan, bir o kadar hırsızlıktan ve her gün yapılan beceriksizliklerden sonra AKP de Marika’nın kazanı gibi, danga-dunga-dang diyerek duvara vurdu.
AKP önce kardeşliğimizi, hukuk devletini, adaleti ve ekonomiyi bitirdi.
Yediler içtiler, har vurup harman savurdular, Cumhuriyetin tüm eserlerini ite uğursuza peşkeş çektiler, borcu 4 (dört) katına çıkardılar. Danga dunga dank…

Dış itibarımızı sıfırladılar, dünyada yapayalnız kaldık!
Avrupa, Amerika bizle selamı kesti! Arap dünyasından her gün bizi aşağılayan açıklamalar geliyor. En son, İngilizlerin bile “O kaburgalarına kadar kahraman bir paşa idi” dediği Medine Müdafi Fahrettin Paşa’yı da HIRSIZ diye suçladılar. Danga dunga dank…

AKP iktidarında;
ÖSS soruları çalındı, ALES soruları, KPSS soruları, Polis Okulu sınav soruları, Askeri Okullar sınav soruları, TRT giriş sınav soruları dahil hepsi çalındı!
Seçim sonuçları, referandum sonuçları hep şüphe ile karşılandı! Mühürsüz oy pusulaları ve zarflar bile “kanuna aykırı” olarak geçerli sayıldı!
Bu oy hırsızları ile iş birliği yapanları devletin içine sokan bir tane siyasetçi yargılanmadı!
İnsanların iradelerini, haklarını, emeklerini, geleceklerini çalanlara yol veren AKP Hükümetlerinin hiç mi siyasi sorumluluğu yok?
Bunlar ne iş yaparlar? Bunlar dokunulmaz mı? Danga dunga dank…

AKP iktidarında;
Türk Devletini, Türk Milletini, Türk Hazinesini soydular!
5 liraya yapılacak işi 25 liraya yaptırdılar. Haram havuzu kurup medya grupları satın aldılar! Öylesine azıttılar ki, en sonunda beraber iş tuttukları hırsızı bile soydular! Danga dunga dank…

Reza Zarrab, Türk Hazinesi soymadı mı?
Dolandırdıkları parayı Zafer Çağlayan aracılığıyla yarı-yarıya kırışmadılar mı?
Bakanlar, yarı-yarıya ile yetinmeyip ayrıca avanta isteyip almadılar mı?
Yani sonunda ortakları olan hırsızı bile soydular… Danga dunga dank…

Gerçekten artık tam duvara vurduk, daha da gidecek yerimiz kalmadı!
Adam taa Amerika’dan bas bas bağırıyor; “Ekonomi Bakanı ile pazarlık yaptık, sıkışınca Damat Bey devlet bankasına talimat verip, önümüzü açıyordu. Kimine çikolata kutusunda, kimine ayakkabı kutusunda, kimine elbise torbasında paralar verdim, işte dekontları, makbuzları, ses ve görüntü kayıtları!”

Rüşvet alan AKP’li Bakanlar tüm bu belgeli suçlamalar karşısında suskun kalma yolunu seçtiler. O kadar yüzsüzler ki, o kadar utanmazlar ki susmak kabullenmektir demek olan “Sükût ikrardan gelir” atasözünün canlı kanıtları haline geldiler.

Bu sepetlerin gerçek yüzünü görmeyen kalmadı. Kalmadı ama Türk Milletinden de birkaç cılız sesin dışında toplu bir itiraz, demokratik bir eylem yok!
Ne bekliyoruz bilemem ki!
Dün bir Kuzey Avrupa ülkesinde, rüşvet alan bir siyasetçiye halkın ne yaptığını gösteren bir video izledim. En ufak bir darbe vurmadan, hırsızı tekerlekli çöp bidonunun içine sokmuşlar, adam çıkmaya çalıştıkça tekrar çöp bidonuna sokup öyle dolaştırıyorlar! Ne müthiş bir eylem değil mi?

Eğer içinizden birileri hala “Artık AKP’liler de düzelir, en azından içlerinden namuslu kalanlar ayağa kalkar, isyan eder” diye düşünüyorlarsa, umutlarının gerçekleşme oranı ne kadardır biliyor musunuz?
Ananas tarlasına avokado ektiği halde, tarladan muz çıkmasını bekleyen çiftçinin muz elde etme şansı ne kadarsa işte o kadardır… Danga dunga dank!

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Aralık 2017
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “DANGA DUNGA DANG

 1. Sayın Serdaroğlu günaydın,
  Senelerdir size bu milletten hiç bir şey olmayacağını, bu milletin bir koyun gibi olduğunu, bu millete güvenmemenizin gerektiğini anlattım durdum ama sanırım bana inanmak istemediniz.
  Nihayet bu günkü yazınızda ..” namuslu kalanlar ayağa kalkar, isyan eder” diye düşünüyorlarsa, umutlarının gerçekleşme oranı ne kadardır biliyor musunuz? Ananas tarlasına avokado ektiği halde, tarladan muz çıkmasını bekleyen çiftçinin muz elde etme şansı ne kadarsa işte o kadardır..” diye yazarak nihayet siz de hidayete ermişsiniz. Vallahi tebrik ederim.
  Koyunlaştırılmış bir toplum olduğumuzu taaa Adnan Menderes’ in düzmece nedenler ile 1961 de asıldığı gün anlamıştım. O zamana kadar Vatan Partisi adı altında Adnan Menderese tapanların GIK’ ı bile çıkmamıştı. 1961 senesinde ben 19 yaşında idim ve aklım sanırım çok şeye eriyordu.
  Ve şimdi de durum hiç değişmeden hatta daha da kötüleşerek devam ediyor.
  Bu millet yüz yıllardır Din ile uyuşturuldu , Din ile ahlakı bozuldu, Tarikatların kendi uydurdukları ve kendi çıkarlarına uygun gördükleri ettikleri çarpıtılmış bir din ile bu sahte Din’i satarak İktidara gelmeyi öğrendi.
  Yaptıkları her türlü ahlaksızlığı, her türlü hırsızlığı Din ile örttüler. Bu gün durum daha da vahim.
  RANT bunların taptığı Din haline geldi.
  Ahlaksızlıkları ve yüzsüzlükleri TAVAN Yaptı.
  Akıl akmaz cehaletleri ise inanılmaz ölçülerde. !
  ” Yaşam Şeklini tek bir kitaba bağlamış ve toplasan iki kitap okuyup bitirmemiş insanların, hayatı boyunca onlarca, yüzlerce kitap okuyan insanlara ” KİTAPSIZ ” dediği tek ülke Türkiye. !…Ne utanç verici bir durum !
  Hayatında tek bir kitap okumamış, kitap okumayı sevmeyen bir nsanın bize Tarih dersi verdiği tek ülke gene Türkiye.
  Yazacak çok şey var ama hiç bir faydası olduğuna inanmıyorum.
  Size sağlıklı bir yaşam dilerim.
  Saygılarımla.

 2. Sayın Serdaroğlu,
  Bu milletin nasıl KOYUN’ laştırıldığını bu haberi okuyarak öğrenin. Bu insanları bu hale kimler düşürdü ? Bu müdür olacak soysuz çalışan bir memura vurma hakkını nereden alıyor ? İŞTE size koyunlaştırılmış bir Zabıta memuru..Lütfen izleyin ve hep beraber insanlığımızdan utanalım. Tabiii utanmamız kaldıysa. !
  http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ibb-baskani-uysal-zabita-daire-baskanini-gorevden-uzaklastirdim-180081h.htm

 3. Saray da dayak yediği iddia edilen Bakan’ ları da yazmak lazım ama görüntü yok maalesef.

 4. “Milletler, icraatına tahammül gösterdikleri hükümetlerin, mesuliyetine de ortaktır.” Mustafa Kemal Atatürk

 5. İlkokul hocamızın bir lafı vardı. Siz de bilirsiniz; Nato kafa nato mermer. İşte Türk halkı. Maalesef bizler de dahil.

 6. Bu en yeni MUHTEŞEM yazısı için yorum yerine, sevgili SERDAROĞLU’na Gönül’den sevgiler ve saygılarla bir ithaf :

  Bu adamlarda Allah,Muhammed ve Ali,
  Din,iman,insana,vatana ve halka sevgi
  Asla ve kat’a olmamıştır, olmaz, olamaz ve olmayacaktır.
  Bu adamlarda haram kar, haksız rant, kara para ve talan,
  Rüşvet,iltimas, hırs,hırsızlık, ahlaksızlık,arsızlık ve yalan,
  Suç ve günah sıra dağlar kadar çoktur ve çoğalmaktadır.

  Bu adamlardan ve uşaklarından kurtulmanın tam ve gerçek yöntemi ve reçetesi:
  Bunların tümüne karşı ASLANLI YOL’da kurulacak tek ve birleşik vatan cephesi.

  Gönül Pınar Atacı, 22.12.2017

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s