ŞAŞKIN ÖRDEK GİBİ

Atalarımız öyle güzel sözler demişler ki, birkaç sözlük bir cümle kitaplarca bilgiye bedel olmuş!
Örneğin; “Şaşkın ördek suya kıçıyla dalar” gibi.
Ördek, suya kıçıyla dalmaya kalkarsa, hem suya dalıp balığı yakalayamaz
hem de dibini paramparça eder…

ABD gibi emperyalist ve saldırgan ülkeleri yok saymak mümkün müdür?
Elbette değildir!
Aklından zoru olan bir ABD Başkanı, “İran ile yapılan nükleer silah anlaşmasını kaldırıyorum” diye bir söz söyler, petrolün varil fiyatı anında fırlar ve sizin bütçenize ekstradan milyarlarca dolar yük biner!

ABD gibi ülkeleri yok saymak ne kadar akıldışı ise, onların her dediğine evet demekte aynı derecede akıl dışıdır. Bu ülkelerle ilişkileriniz tamamen KARŞILIKLI YARAR esasına dayandırılmalıdır.
Bunlara “tutabileceğiniz sözü” vereceksiniz. Sizden isteneni yapamayacaksanız, açıkça söyleyeceksiniz.
Ama bunlarla ilişkilerinizi “yaparız abi” veya “hallederiz usta” mantığıyla yürütmeye kalkarsanız, sizi hem göstermelik olarak “Eşbaşkan” yaparlar hem kendi dindaşlarınızı size kırdırtırlar, sonunda bir bakarsınız ki aynen “şaşkın ördek” siz olmuşsunuz…

Bu sepetlere karşı ekonomik olarak dik duracak duruma gelmelisiniz, ordunuzu güçlü bir konumda tutmalısınız, bilime ve çağdaşlığa önem veren bir eğitim sistemi uygulamalısınız.
Öz olarak; “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesine sıkı sıkıya sahip çıkmalısınız.
Yoksa sizi orta malı haline getirirler, şaşkın ördeğe döndürürler farkında bile olmazsınız.
16 yıllık şaşkın AKP iktidarında ülkemiz maalesef tam da bu duruma getirildi…

Beyaz Saray Basın Sözcüsü toplantı yapıyor. Bir gazeteci soruyor;
-Irak’a neden saldırmıştınız?
Sözcü; Ellerinde toplu imha silahları var diye şüphelerimiz vardı!
-Suriye’ye niçin saldırmıştınız?
Sözcü; Ellerinde kimyasal biyolojik silahları var diye şüphelerimiz vardı!
-İyi de Kuzey Kore’nin elinde nükleer silahlar var. Onlara neden saldırmadınız?
Sözcü; Deli misin? Onların ellerinde gerçekten var o silahlar…

İşte ABD budur. Bu yüzden güçlü ve güvenilir olacaksınız. Şamar oğlanı olmayacaksınız. Güçlü devlet, kendisine yapılanı misliyle iade edebilen ve intikamını alabilen devlettir…

Fakat siz, on beş gün önce; “ABD ile tarihte hiç olmadığı kadar yakın stratejik ortağız” deyip on beş gün sonra “Eyy ABD, sen nasıl bizim düşmanımıza beş bin tır silah verirsin” der ve kıçınızın üstüne oturup hiçbir şey yapmazsanız,
siz zaten şaşkın ördek rolüne teşnesiniz demektir.

Türk Milleti bu içler acısı durumu 16 yıllık AKP iktidarı sayesinde defalarca gördü, yaşadı. Türk pasaportunun değeri yerlere düşürüldü.
Yakında bizleri hiçbir ülkeye almazlarsa şaşırmayalım…

Tüm bunlar AKP önderliğinin beceriksizliği, cehaleti ve aç gözlülüğünden başımıza geldi.
Ne yapmamız gerek?
Ülke yönetimini 2002 yılında teslim ettiğimiz “şaşkın ördek sürüsünden” emanetimizi geri alıp,24 Haziran’da onlara TAMAM deyip işten çıkaracağız…

Sonrası kolay, bunların yıktıklarını beraberce onarırız. İnşallah tekrar huzurumuza kavuşuruz ve bizden sonraki nesiller huzurlu ve özgürce yaşar.
Aklımızı kullanmayı unutup yeni bir şaşkın ördek sürüsü gelene kadar tabii ki!

Sağlık ve başarı dileklerimle 10 Mayıs 2018
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “ŞAŞKIN ÖRDEK GİBİ

  1. Bu ülkede yaşları neredeyse benim yaşımla eşit, kafası takkeli , minnacık beyni safsata ve uydurma Din ile doldurulmuş geri zekâlılar ” Benim REİS’ ime ihanet ettin diyabilecek kadar aptallaştığı ve bunu alenen sergiledikleri müddetçe ve bu kitle nüfusumuzun en az % 35 ‘i kadarı ise, buna ilave olarak sadece AKP iktidarı zamanında doğmuş ve büyümüş Elif’i görse Mertek zannedecek kadar cahil, kindar ve akılları sıra Dindar ve bir o kadar da aptal ve ahmak , TV de seyrettiğini TARİHİMİZ zannedecek kadar gerzek bir gençlik olduğu müddetçe daha çooook ” şaşkın ördek misali ” kıçın kıçın dalmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. MAALESEF !
    Bu ülkenin ADALET sistemi benim görüşüme göre TAMİR EDİLEMEYECEK kadar tahrip edildi. Adına biz eskilerin MAARİF dediğimiz eğitim sistemi ise evlere şenlik. Üstelik bu ülkede HÂLÂ..! Tahtaya yazı yazmasını BİLMEYEN, Gramerden haberi bile olmayan diplomasını nasıl aldığı şaibeli bir BAŞBAKAN var ise …ki VAR…! üstelik tam da seçim zamanı ”Reisicumhur adaylarından NOTER tasdikli Üniversite diploması” mecburiyetini kaldıran bir iktidar ve bu iktidarın sadece parmak kaldıran ,kukla meclisi varsa geriisini varın siz hesap edin.
    Saygılarımla.

  2. Öpülesi güzel eline, diline, kalbine ve kalemine sağlık sevgili SERDAROĞLU. Tamamen haklısın. Ulu ve kutsal MİLLET İTTİFAKI öncüğündeki bütün Türkiye, bu yerli ve yabancı “şaşkın ördek sürüsünden” emaneti de, erki de, yetkiye de, etkiyi de alarak tüm yurdu ve ulusu tam bir snıfsal, etnik, ulusal ve toplumsal barışa ve huzura, bağımsızlığa ve özgürlüğe, demokrasiye ve adalete, genliğe ve gönence kavuşturacaktır.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s