KAÇ MİLYON OY ÇALINABİLİR?

Soru 1;
Bugün Çarşamba!
Oy verme işleminin tamamlanmasından dolu-dolu 48 saat geçti.
YSK, sandık bazında seçim sonuçlarını açıkladı mı? Açıklayamadı!
Her sandığın sonucu “Islak imzalı” tutanaklar esas alınarak bilgisayara
girilmiyor mu? Giriliyor!
Sayın YSK Başkanı Güven, neden bir düğmeye basıp bu sandık sonuçlarını açıklamıyor? Türk Milletinden ve Siyasi Partilerden ne saklanıyor?

Soru 2;
24 Haziran 2018 günü oy verme sırasında ölüm ve yaralanma ile sonuçlanan kaç olay oldu? Aynı gün kaç sandıkta hırsızlık, oy çalmak, seçmen iradesini çarpıtmak olayları gerçekleşti? Tutuklanan kaç kişi var? isimleri nedir?

Değerli Okurlar;
Oy kullanan vatandaşın hakkını korumak önce YSK denen yüksek hakimlerden oluşan kurula, sırasıyla devletin güvenlik güçlerine ve siyasi partilere düşer.
YSK, iki seçimdir kanunsuzluk yapmakta, yapılan hatalar sonradan kanun çıkararak örtülmeye çalışılmaktadır. (Mühürsüz zarf-oy pusulaları)
Yani YSK şaibelidir. Vatandaş YSK’ya güven duymamaktadır.

Devlete gelince;
Önceki seçimlerde Adalet-İçişleri ve Ulaştırma Bakanları istifa eder, yerlerine bağımsız kişiler bakan yapılırdı. Böylelikle “Devlet Gücünün” iktidarın emrine verilmesi önlenmiş olurdu!
AKP bu yasayı iptal etti. Süleyman Soylu denen kişinin İçişleri Bakanlığında, Abdülhamit Gül’ün Adalet Bakanlığında, Ahmet Arslan’ın Ulaştırma Bakanlığında dürüst ve adil bir seçim yapılacağına ancak salaklar inanır!

Siyasi Partilere gelince;
Seçim öncesi, 1 tane parti, 1 tane aday şunu demedi;
“Bu şartlarda yapılacak seçimler şaibeli seçim olur. Vatandaşın iradesi çalınmış olur. Şu şu aksaklıkları düzeltin. Aksi takdirde biz, sonucu belli olan tuzak seçimlere katılamayız.” Dediler mi? Demediler.
Yani mevcut şartlara razı olarak seçime girdiler ve seçimi legalleştirdiler.

Bunlar yetmiyormuş gibi, “hile yapıldığı”, “sandıklara müdahale edildiği”, “önceden sandıklara blok halinde mühürlenmiş oylar kullanıldığının sosyal medyaya düştüğü” bu iğrençliklerle ortaya çıkan sonucu “Seçim sonuçlarını kabul ediyorum” diyerek, oy hırsızlığını örttüler…

Muharrem İnce’nin seçim gecesi kaybolup, ertesi gün yaptığı açıklamayı dikkatlice izledim. İnce’nin açıklamasındaki en önemli bölüm şu idi;
-“Bu seçim ilan edilme biçiminden, sonuçların açıklanmasına kadar her şeyiyle ADALETSİZ bir seçim olmuştur. Seçime KAN bulaşmıştır. Suruç’ta ve Erzurum’da yaşananlar bu seçimi, kanın bulaştığı seçim olarak tarihe geçirmiştir. Seçim sonuçlarına dönük elbette açıklanmaya muhtaç noktalar bulunmaktadır.”
-“Oy çalmışlar mıdır? ÇALINMIŞTIR, DOĞRUDUR. 10 Milyon çalmışlar mıdır? HAYIR! SEÇİMİN SONUCUNU DA KABUL EDİYORUM…”

Sayın İnce, kaç milyon oy çalınınca “Hırsızlık” olarak kabul edecek ve itiraz edeceksiniz? Bir milyon-iki milyon- üç milyon, kaç oy, kaç?
Sizce bir siyasetçinin hırsız sayılması için ne kadar çalması lazım?
Hani BİR çivi BİR nalı kurtarırdı? Şimdi kaç çivi gerek?

Temel, Budist olmaya karar vermiş. Temel’i Konfüçyüs’ün karşısına çıkarmışlar!
Konfüçyüs ilk ders olarak;” Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi sakın başkasına yapma” demiş!
Temelin gözleri fal taşı gibi açılmış ve şaşkınlık içinde haykırmış;
“Ne yani şimdi ben Fadime’yi beceremeyecek miyim?
Konfüçyüs, oturduğu yerden ayağa fırlar ve adamlarına bağırır; “Atın şunu dışarı. Bin yıllık felsefenin içine etti bu herif…”

Bu acemiler de benim yıllardır itina ile biriktirdiğim Demokrasi ve Dürüstlük felsefeme saldırıyorlar!
Kafamızı bozacaklar, bu yaştan sonra bizi tekrar siyasete döndürecekler, alayını sopa ile kovacağız…

Sağlık ve başarı dileklerimle 27 Haziran 2018
Rifat Serdaroğlu

12 thoughts on “KAÇ MİLYON OY ÇALINABİLİR?

 1. On oy da çalınsa, on milyon oy da çalınsa HIRSIZLIKTIR. İnce de bir kere tecavüzle bir şey olmaz (önemli değildir) kervanına katılmıştır. Saygılarımla.

 2. MHP çaldı demiyor, AKP MHP üzerinden çaldı diyor. Yazıyı tekrar okursanız anlayacaksınız.

 3. Keşke Sayın Serdaroğlu. Türkiye gerçek siyasetçi görürdü. Sevdiğimiz Ecevit’i, sevmediğimiz Demirel’i mumla aratıyorlar. Gerçi içlerinde en düzgünü yine de Muharrem İnce ama…

 4. Helal olsun size ,ne güzel ifade etmişsiniz, lakin maalesef bu anlayan kaç kişiyiz

 5. Rifat bey, Siyasete donerseniz , inanin hepimizi cok mutlu edersiniz. Saygilarimla…

  iPhone’umdan gönderildi

 6. Yazıyı ve kaynakları okuyarak sizde anlayabilirsiniz. Konu şu Mhp’nin doğudaki illerde aldığı oyun 2 milyondan fazla olduğu söyleniyor Kasım 2015 seçimlerine göre 24 Haziran seçimlerinde ama iki seçimde aradaki oy farkı toplam 156 bin küsür. Sayısal veri tamamen uydurma ve yalan. Siyasete dönmesini istediğiniz isimler bunlar mı gerçekten. Basit bir arama ile sonuçlarına ulaşabileceğiniz bir bilgide bile göz göre göre yalan söyleyen bu insanlardan mı medet umacak duruma düştünüz?

 7. İnsanı asıl kahreden, bu açıklamayı YSK’dan önce yapmış olmasıdır. Neredeydi, nereye kayboldu, oy sayımı neden birden birde durdu, MHP’nin oyları Osmaniye’de bile düşerken, Mardin, Hakkari, gibi illerde nasıl yükseldi? Şu açıklamadaki rezalete bakın, Oy çalınmışta, sonuçu değiştirecek kadar çalınmamış. CB için sonucu değişriremeyebilir, peki ya MV için? De gitsin işine.. Hiç bu kadar karamsarlığa kapılmamıştım. Bundan sonra belki sandığa hiç gitmem.

 8. Hepsi de tamamen temelli, haklı ve gerekli sorular ve aynen paylaşılması elzem nesnel ve mükemmel yorumlar. Sağol varol sevgili SERDAROĞLU. İyi ki varsın ve en uzun ve en sağlıklı bir ömür boyu var olmalısın ve olacaksın.

 9. KAÇ MİLYON OY ÇALINABİLİR? – Prof. Dr. Ahmet SALTIK

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s