ADANA’DAN YAKILAN ÇOBAN ATEŞİ

Mondros Antlaşmasından sonra havadan tüm Anadolu’yu izlemek mümkün olsaydı, tüm vatan sathında ufak-ufak fakat sürekli yanan “Çoban Ateşleri” görürdünüz der Kazım Karabekir Paşa hatıratında!
Kurtuluş Savaşına Mustafa Kemal’in emrinde girmeye karar veren Türk Milleti, on binlerce çoban ateşini birden yakmıştı. Geceleri Anadolu ışıl ışıldı!

Çoban Ateşleri birleşti, alev topu oldu, yıldırım oldu, dünyanın en güçlü ordularına sahip emperyalist devletleri ve onların maşalarını yaktı, kavurdu.
Büyük Atatürk ve silah arkadaşları Türkiye Cumhuriyeti’ni, Türk Milleti ile birlikte kurdular…

17 yıllık AKP iktidarı sonunda Türkiye, aynen 1919 şartlarına döndürüldü.
Binlerce yıllık öz tohumlarımızı İsrail ile bozdular, toprağımızı zehirlediler.
Derelerimizi, aç gözlü yandaşlara peşkeş çektiler, kuruttular.
Cumhuriyet’in tüm eserlerini üç otuz paraya satıp peşkeş çektiler.
1976’da temelini attığımız PETKİM’i Türk Milletinden koparıp, ortaklık yapısı şaibeli “SOCAR” (Sokar okunur) şirketine sattılar. Şimdi de SOCAR’ın yatırımlarıyla övünür hale geldiler.
Kendi vatanımızda, Suriyeli kaçkınlar birinci sınıf, bizler ikinci sınıf vatandaş olduk.
Her gün yalan dinledik, her gün soyulduk, değerlerimizden koparıldık…

Adana’da, Türkiye’nin her yerinden gelen Demokratların-Atatürkçülerin- Cumhuriyetçilerin-Vatanseverlerin katılımıyla bu gidişe “DUR” denildi ve ilk çoban ateşi yakıldı!

Yılbaşı’na kadar, ülkenin çeşitli illerinde bu toplantıları her gün daha da büyüterek yapmaya devam edeceğiz.
Siyaseti, geçim kapısı olarak görmeyip sadece Türk Milletinin rızasını kazanmak için yapacak dürüst-kaliteli-eğitimli- vatansever insanlarımızla, özellikle gençlerimiz ve kadınlarımızla çoban ateşlerini ülkenin her yanında yakacağız.

Adana toplantısı, bizim “Sivas Kongremiz” oldu.
Bu çoban ateşi, öncelikle Müslüman’ı Müslüman’a kırdırmak için planlanan BOP Eşbaşkanlarını ve emperyalizmin yerli uşaklarını yakacaktır.
Daha sonra “İndirilmiş Kur’an’a” değil “Uydurulmuş Kur’an’a” göre hareket edip, Türk Milletini soyan, yanmaz kefen-uçan nalın satan seccade şeytanlarını yakacaktır.
Ülkede üretimi durma noktasına getiren, tarımı saman ithal eder hale düşürüp Türk Çiftçisini icralık yapanlar da bu ateşten nasiplerini alacaklardır.

Değerli Okurlar;
Bizler, Türk Milleti sayesinde belli makamlara gelmiş, kendilerini Türk Milletine borçlu hisseden siyasetçileriz. Hiçbirimizin geçmişinde kum tanesi kadar leke yoktur. Darbelere dahi hesap vererek bugünlere geldik.

Kurulacak Siyasi Parti gerek parti içi demokrasi gerek örgütlenme gerek çeşitli kademelere aday olacak arkadaşlarımız için eşit yarışma olanağı tanıyacak “örnek” bir hareket olacaktır.
Bu parti, kendi üyelerinden başka hiç kimseden maddi yardım almayacaktır.

Partide deneyimli devlet adamları ve uzmanların sayısı gerekli seviyede tutulacak ve üye bazında yapılacak şeffaf seçimlerle kadrolarımızın çoğunluğu gençlerimiz ve kadınlarımızdan oluşacaktır.

Bu harekete destek verip, Türkiye’de tekrardan kuvvetler ayrılığının olduğu, yargının gerçekten bağımsız olduğu, TBMM’nin ve devlet denetim kurumlarının yetkilerinin arttırıldığı, herkesin hesap verebilir olduğu, özgür ve demokratik düzene katılmak isteyenlerin aşağıdaki mail adresine iletişim bilgilerini açık olarak göndermelerini rica ediyoruz.
Bu, özgürce ve çabuk haberleşmenin olmazsa olmaz şartıdır.

Sözün Özü;
Anadolu toprağını tekrar Kuvâ-i Milli tohumlarıyla buluşturacaksak, Anadolu’da mevcut 3500 endemik tohumun hepsini kucaklamak zorundayız.
Vatan ve Anayasamızın ilk 6 maddesini ortak payda olarak kabul eden herkes, etnik kökeni-inancı-kültürü ne olursa olsun, “Türk Milleti” adı altında bulunmaktan gurur duyan herkese gönlümüzde ve yanımızda yer vardır.

Not;
halkindemokratikhareketi@gmail.com iletişim bilgilerimizi göndereceğimiz adrestir.

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Ekim 2018
Rifat Serdaroğlu

23 thoughts on “ADANA’DAN YAKILAN ÇOBAN ATEŞİ

 1. Sayın Rıfat Serdaroğlu, Mesajınızın sonunda, Halkın Demokratik Hareketi’nde gönüllü olmak isteyenler için iletişim bilgilerini yazabilecekleri bir adres göremedim. Aşağıda iletişim bilgilerini veriyorum. Bu e-posta dışında başka bir adres belirtmeniz halinde oraya da yazarım. Bu vesileyle bu hareketin başarılı olmasını tüm benliğimle diliyor ve elimden gelenin en fazlasıyla destekleyeceğimi beyan ediyorum. Saygı ve sevgilerimle.

  Mehmet Nalbantoğlu Mumcular, Karaova mh., 172. sk., 19/1 Bodrum – Muğla Tel.: +90 555 543 7748 E-posta : mehmet.nalbantoglu@gmail.com

 2. Sayın Serdaroglu, ne yazık ki, bahsettiginiz e-posta adresi yazının altında yer almamaktadır.

 3. Mehmet Nalbantoğlu bey ile aynı fikirdeyim ,bende bir e posta adresi göremedim…

  Cüneyt Çetinköprülü
  0542 2530543
  Bahçelievler mah. 137 sok. No5 d:3
  Muratpaşa Antalya
  cckoprulu@gmail.com

 4. “halkindemokratikhareketi” adresini lütfen ve âcilen düzeltin. Daha işin başında böyle aksaklıklar olmamasına dikkat edilmeli. Yurtseverler moral bozukluğu içinde. Yeni bir kuvayı milliye hareketine kolayca ulaşılabilmeli ki, bir çığ gibi büyüyüp harlı bir umut ateşine dönüşsün. Gazi’nin mirasını söndürdük zannedenlere hak ettikleri dersi vermek için zaman çok daraldı.

 5. Sayın Serdaroğlu
  Yazılarınızı zevkle okuyan biriyim.vatanımızın bu gidişattan kurtulması adına , oluşacak bir örgütte bütün bilgim ve benliğimle var olmak isterim.üst yönetimlerde görev almış Atatürkçü vatansever bir insanım. Farklı düşüncelere sahip yüzlerce dostumun da peşimden geleceğine şüphem yok.Artık yeter. Son verelim bu gidişe.
  Kalın sağlıcakla.

 6. RIFAT Bey ,

  Merhaba! Hayırlı olsun! Yazınızda verdiğiniz adresi E posta adresi ise eksik; eğer Facebook’ta bir adresse çıkmıyor. Bilgilendirebilirmisiniz?

  Saygılarımla,

  Hakan AYDOĞDU

 7. Sayın Rıfat bey, E-Posta adresi eksik.Lütfen bir sonraki yazınızda belirtiniz.
  Muğla yöresine hangi tarih kararlaştırılmıştır onuda merak ediyorum.
  Saygılar.Tuğrul

 8. Rıfat Bey,

  Yazınızın sonunda verdiğiniz iletişim bağlantısı çalışmıyor, Tekrar verir misiniz?

  Teşekkürler,
  Ferid

 9. Halkin demokrtik harekatı ülkeme hayırlı olsun emeği geçenlere teşekkür eder başarılar dilerim

 10. Yazinin basligi: ‘ADANA’DAN YAKILAN COBAN ATESI’ olacak. Adresi: Yahoo – login

  | | | | | |

  |

  | | | | Yahoo – login

  |

  |

  |

  Ibrahim Oner

 11. Sayın Serdaroğlu
  Yazınızın altında bir link veya bir e.posta adresi yok.
  Böylesi aç bir şekilde SON UMUT olarak beklediğimiz çevremizle katılacağımız bir okuşumun ilk besmelesi hatasız olmalı kanaatimce…
  Bir iş nasıl başlarsa öyle gider der büyükler..

  Lütfen genç ve birazüstü için internet iletişimi hızı vr ulaşımını ÇOK dikkatle organize ediniz lütfen.
  Uygun adres bildirilirse oluşumun içinde yer almayı severek isterim.
  Saygılarımla.

 12. Sevgili Rıfat Serdaroğlu, bende şahsım adına bu partinin kurulması taraftarıyım. Nasıl iletişim sağlayacağız sizinle.

 13. Günaydın sn bakanım
  Dün sabah yazınızı okuduktan sonra Facebook daki yorumlarda sizin haberleşme için verdiğiniz e-mail adresinde sorun olduğunu okuyunca verdiğiniz adresi kullanamadım.sizin messenger ınıza mesaj bıraktım.herseyini Ata sına borçlu olan bir anne olarak memleketimiz için ulu başbuğum Atatürk ümün yolunda mutlaka bizim de yapacağımız birşey vardır;bu memleket bizim çocuklarımız için çorbada bizim de tuzumuz olursa ne mutlu bize bakanım.
  Lütfen dönüş yapın.sizden haber bekliyorum.Tanrı Türk’ü korusun.

 14. Sevgili SERDAROĞLU’na ve çok değerli arkadaşlarına yolunuz ve bahtınız açık, şansınız bol, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da Türk ve Türkçe,
  Atatürk ve Türkiye, özgürlük ve demokrasi, hukuk ve adalet, ahlak ve fazilet sevdanız daim olsun diyor, yürekten sevgilerimi, derin saygılarımı ve en iyi dileklerimi sunuyor, üstün başarılar diliyorum

 15. Herşeyi anladım da…..

  “Daha sonra “İndirilmiş Kur’an’a” değil “Uydurulmuş Kur’an’a” göre hareket edip Türk milletini soyan….”

  UYDURULMUŞ Kuran nedir?
  Kim uydurmuştur, nasıl uydurulmuştur?
  Mevcut Kuran’ın içinde yazılı olanlar UYDURULMUŞ MUDUR?!!!

 16. Sevgili dostum 1987 yılından 2017 yılına kadar Demokrat parti Adalet partisi ve doğru yol partisi çizgisinde siyasi anlayışa sahip bir birey olarak Türk siyasetine hizmet ettim.Arvin Arhavi İlçe başkan yardimcisi olarak DYP de görev yaptım 1993 yılıunda partim iktidar oldu .Bir kuruş maddi menfaatım olmadı beklemedim de. 2017 yılında Merel AKŞAENER Genel başkanlığındaki İYİ Parti ARTVİN İL yönetiminde görev aldım.Görev almamdaki en büyük etken Meral Hanımın Konuşmaları ve liderlik vasıflarına haiz biri olarak görmemdi.İYİ Partide görev almam bir demecinden sonra olmuştur.Hi,çbir İl başkanımı azletmeyeceğim Hiçbir İl başkanımı da atamayacağım. Demecinden sonra bu partide görev almaya karar verdim.Amma malesef Tüm İl başkanları azledildi ve de Yerine yenileri atandı.Anladım ki bu partide demokrat bir parti değilmiş.Atatürkün Halkıyla kurduğu CUMHURİYETİ Bu parti de temsil edemez düşüncesi hakım olsa da mücadeleden vaz geçmemek uğruna İl yönetim kurulu üyeliğine devam etmekteyim.Hep mücadele ettim halen 64 yaşında bir birey olarak mücadeleme devam ediyorum .Bu ÜLKEDE delegelik sisteminin kalkması için.Devam da edeceğim.Demokrasinin önünü tıkayan bu sistemin kalkması için .Yeter artık kaldıralım bu delegelik sistemini İlçelerde kayıtlı üyeler ilçe yönetimini ve ili seçecek delegeleri seçsinler.Seçilmiş delegeler İl yönetimini onlar da Genel Merkezi seçsinler.Artık seçilmiş siyasetç,ler yönetsin bizleri.En Az Lise mezunu olsu İlçe başkanları.İl Başkanları mutlak Üniversite mezunu olsun.Geleceğimiz güzel olsun Çoban ateşine bir parça odun da bizden olsun.Yolumuz yolunuz açıkolsun.Geleceğimiz aydınlık olsun Çoban ateşimizin alevi çok büyük olsun.Hayırlı uğurlu olsun.Selam ve sevgilerimle Yakup ÇORBACIOĞLU. Artvin Arhavi TÜRKİYE.

 17. Küllerinden yeniden doğma kapasitesi olan bir milletiz. Yazılanlara katılıp desteklemek mümkün değil. Yolunuz, yolumuz açık olsun…

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s