HİZAYA GEL!

Aydınlanma, aklın ve bilimin öncülüğünü kabul etmek anlamına gelir.
Bize göre, aydınlanma dahil her şey tartışılabilir. Tek şartı “özgür tartışma ortamının” sağlanmasıdır. Bunun da olmazsa olmazı lâik (dinin inanç alanı ile sınırlı olduğu, dinin devlet işleri ile ayrıldığı) bir alanın yaratılmasıdır.
Dinin, bir inanç olmaktan çıkıp siyasetin, hukukun ve günlük hayatın belirleyicisi olduğu bir ortamda özgür tartışma mümkün değildir. Özgür tartışmanın olmadığı yerde biat devreye girer ki, bu da çöküş, çadır devleti ve fakirlik demektir.

Demokrasilerde disiplin şarttır.
Seçimle gelen bir siyasetçi Anayasayı, yasaları kendi keyfine göre yorumlayıp, çarpıtamaz. “Kardeşim, ben seçim kazanmışım, benim için demokrasi bir araçtır. İşime geldiği yerde o trenden inerim” diyemez.
Derse, o kişiye “Hizaya Gel” diyecek kurallar ve kurumlar devreye girer.
“Şimdi tam da bu aşamadayız…”

Seçimle gelen kişi bir yerlerini de yırtsa, yasadışına çıkıp “devlet gücünü” demokrasiyi yıkmak için de kullansa, suç işlemiş olmaktan kurtulamaz.

Şah-Padişah-Sultan-Halife olmayan, Türk Milleti tarafından belli bir süre için görevlendirilmiş ve mevcut Anayasa üzerine yemin etmiş bir fani olan Erdoğan, 6. Din Şurasının kapanışında yanlış, akıl dışı ve tamamen suç olan şu sözleri söyledi; “Nefsimize ağır gelse de hayatımızın merkezine dönemin koşullarını değil, dinimizin hükümlerini yerleştireceğiz!”

Bu sözler ne demektir bilir misiniz?
Bu sözler, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin “Lâiklik İlkesinin” yok sayılması demektir. Tamam da, halen yürürlükte olan Anayasamızın başlangıç kısmının 5’inci paragrafı ne emreder?

“Hiçbir faaliyet, Türk Milli menfaatlerinin, Türk Varlığının, Devleti ve ülkesiyle bölünmezliği esasının, Türklüğün manevi değerlerinin, Atatürk Milliyetçiliği, ilke- devrimleri ve medeniyetçiliğinin karşısında korunma göremeyeceği ve lâiklik ilkesinin gereği olarak kutsal din duygularının, Devlet işlerine ve politikaya kesinlikle karıştırılmasına izin veremez…”

Peki, bu açık anayasa ihlal suçunu ve lâiklik ilkesinin yok edilmesi suçunu kim inceleyip gereğini yapacak?
Elbette ki Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı konumundaki devlet görevlisi!
Bu Başsavcı görevini yapmıyor ve dolaylı olarak suç işlenmesine göz yumuyorsa ne olacak? “CHP-İYİ Parti” gibi, “elimizden ne gelir, çoğunluğumuz yok, çaresiziz, tuzun koktuğu yerdeyiz” deyip oturacak mıyız?

İşte Çoban Ateşi Hareketinin farkı böyle olaylarda çıkacak.
Önce Türkiye’nin her ilçesinde, “Anayasa İhlal Suçu” işlenmesine göz yumduğu ve görevini yapmadığı için bu Başsavcı için suç duyurusunda bulunulur. Böylelikle, Türkiye’de kaç tane gerçek Cumhuriyet Savcısı kaldığını öğrenmiş oluruz. Sonra mı?
Eğer bu ülkede başta Cumhurbaşkanı ve, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı olmak üzere bazı devlet görevlileri kanunsuzluğa göz yumuyor ve kanunsuzluğu kışkırtıyorsa, hiçbir makam Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanına,
“Aman siz bari yapmayın, durun” demek hakkı yoktur, olamaz.

Kimse bizim doğruları yüksek sesle söyleme hakkımızı elimizden alamaz.

Değerli Okurlar;
18 yıldır Türkiye’de bir tiyatro oynanıyor;
Erdoğan ve AKP’li yardakçıları her türlü suçu işleyecek, Türk Milletine ve Türk Demokrasisine her türlü kötülüğü yapacak, ama onlara dokunulmayacak!
FETÖ denen CIA uşağını başımıza bela edecekler, 250 insanımızın canlarını alacaklar, ama onlar eleştirilemeyecek!
Eleştirmeye kalkanı da tetikçi polis ve savcılarla içeri atacaklar, ha?

Haklı davamız olan Türk Milletini uyandırmakta kimse önümüze çıkamaz, çıkmaya cüret edeni de ezer geçeriz.
Sizler, Muaviye’nin nesli ve İhvan’ın beslemesi olanlar, sizler hele bi kendinize gelin. Kendisi Genelev işleten ama bizlere namus satmaya çalışan yalaka-besleme gazetecilere mi güveniyorsunuz?

Bir hareketimizle, sizleri perişan ederiz.
Atatürk’ün kurduğu Türk Devletini, tarikat-cemaat artıklarına mı bırakacağız?

T.C Devletini, İsrail-ABD çizgisinde bir Federe İslam Devletine dönüştürme hayali kuran kıt akıllılar, size son sözümüz şudur;
Hizaya gelin, haddinizi bilin, sabrımızı taşırmayın…

Sağlık ve başarı dileklerimle 30 Kasım 2019
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “HİZAYA GEL!

 1. Merhabalar, Sn, Çoban Hareketi Temsilcileri;
  Yazdıklarınız çok doğru! Hepsine tüm mevcudiyetimiZle katılıyoruz!
  Ancak sizi sadece Twitter de görebiliyoruz! Allah aşkına medyada ses getirecek şekilde bir varlık gösterdiğinizi henüz göremedik!!!!
  Malum kurulmakta olan bir iki partinin haberleri her gün bir yerlerde görülürken, sizi gören bilen sesinizi duyan varmı????
  Sadece burada !! Kusura bakmayın ama hal böyle olunca, buradaki yazılarınız temenniler kapsamından öte geçemiyor!!!!
  Belki lütfedip , tatmin edici bir cevap verirsiniz!!!!

 2. Turk milletinin en buyuk problemi maalesef bu tip insanlardir. “Ah nerede? Vah hani?” Sirf elestirirler hicbirsey yapmazlar. Oturdugu apartmana yonetici olmaya bile calismadan, klavye basindan tenkitten baska hicbirsey yapmayiz. Ali babacan ve davutoglu isterse 5 yil beklesin hep tabanindan destek gorur. Siz rifat bey aman memleket icin birsey yapmaya kalkmaya gorun. Nerede? Hayatinda parti kurmayi birakin, mahallesine muhtar dahi olamayacak capsizlarin elestirilerine kurban gidersiniz? Kardesim yazsana serdaroglu na: nerede ne yapabiliriz? Benim yerim bu numaram su nasil yardim edebilirim? Hayir ama, buradan “hmm gec kaliyorsunuz” yazmak daha iyi. Yaziklar olsun. Ataturk un emanet verdigi genclil klavye sovaleyesi oldu. Valla yaziklar olsun.

 3. Rifat Serdaroğlu nihayetinde bir düşünür bir yazar.Görevini cesurca yapıyor.Taktir etmek lazım gelirken kendisinden daha fazla bir beklenti içine girmek yerine,aklımıza hemen geliveren,sizler nasıl bir çaba içindesiniz sorusu geliyor.Aynı cesareti gösterebiliyormusunuz.Dışardan gazel atmak kolay.Hadi buyrun siz de bu sorumlulukta bir yazı kaleme alın.Sizi de alkışlayalım.FEHMİ EMRE

 4. Unutulmamalıdır ki;Rifat Serdaroğlu, Devlet bakanlığı yapmış SEÇİLMİŞ eski bir MİLLET VEKİLİMİZDİR… TÜRKİYE CUMHURİYETİ yıkılmadıysa, ANAYASAMIZ hala geçerli ise, CUMHURİYETİ korumakla görevli CUMHURİYET SAVCILARI da hala bu devletten maaş alıyorlar ise CUMHURİYETİ koruyucu açıklamalar SUÇ olamaz! Tüm partilerin vekillerinin de üzerine yemin ettikleri CUNÇMHURİYETE ANAYASAMIZIN ilk 4 maddesi gereği sadık kalmalıdırlar… Rifat Bey bunu ÇOBAN ATEŞİ hareketi ile ortaya koymakta ve bu fikre seçilmişler, seçmenlerin temsilcileri olarak gündeme getirip önce MECLİSTE GÜNDEM yapmalıdırlar… MECLİSTE GÜNDEM olan her konu MEDYA SAYESİNDE HALKA duyurulur… Tabii ki, TÜRKİYE CUMHURİYEYİTİMİZDE İLELEBET YAŞAMAK isteyen tarafsız MEDYA kaldı ise…

 5. Bir lise diploması bile olmayan kişinin idare edeceği devlet anca bu kadar olur. Bu tek kişilik anayasayı yazanlar da bunu bile uygulamayıp hep bildiğini uygulayanların hepsi beraber tezgah yapmış ve milletin başına çorap örmüşlerdir.artık K.Kılıçtaroğlu da bahçeli gibi gizli yandaş oldu diye düşünüyorum.Çünkü sınama salonunda mitingle ve erken seçime yanaşmayarak habire adamların ekmeğine yağ sürmek dışında bir eylemi yok.Bu kıtıpiyoz eylemlerle ne yapılabilir ki

 6. Eeyy Serdaroğlu,
  Haydi sabrınız bir kere taşsın.
  Adam resmen anayasayı ihlal ediyor, siz hala sabrınızı taşırmamasını söylüyorsunuz.
  Haydi bir kere sabrınız taşsın da ne yapacağınızı görelim.
  Atı aldı, Üsküdar’ı geçiyor. Belki geçti bile.
  Ne taşmaz sabrınız varmış !
  PARTİ NEREDE,PARTİ?
  Saygılarımla.
  Dr. Ali Haydar Yedek

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s