KARAR ZAMANI

Karar vermek, tarafınızı belli etmek ve sonu ülkemiz için felaketle bitecek bir sahtekarlığı, bir takiyye perdesini yırtmak zorundasınız!

AKP belasından susarak, sinerek, korkarak veya birileri laik cumhuriyete sahip çıksın diye bekleyerek ve bu gayret içinde olanlara destek olmayarak, kurtulamazsınız.

Karar vermek zorundasınız!
Ya, mücadele edip Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletinde özgürlük içinde yaşayacaksınız, ya da bu günkü gibi tuzakları görmezden gelip, teokratik bir rejimde yaşamayı kabulleneceksiniz…

AKP Yöneticileri, inandıkları ve hedeflerine koydukları “Teokratik Rejimi” açıkça söyleyecek, “Evet biz, İran benzeri bir Din Devleti kurmak istiyoruz” diyecek mertliğe ve cesarete sahip değildir. Yapısı gereği irtica çok korkaktır.
İşleri güçleri, takiyye yapmak, sıkıştıklarında Atatürk’te böyle yapardı deyip yalana sarılmaktır.

Modern bir devlette;
Bir Cumhurbaşkanı; “Hayatın merkezine İslam’ın Hükümlerini yerleştireceğiz” diyorsa!
Bir TBMM Başkanı; “Yeni Anayasada lâiklik ilkesi olmamalıdır” diyorsa!
Bir Genelkurmay Başkanı ve Bir MİT Başkanı; “Son Türk Devletinin kurucusuna ana-avrat küfreden, Cumhuriyet Okulları hain yetiştirdi” diyen yobazları ziyaret ediyorsa!
Bir Adalet Bakanı; “Hukuk Fakültesi mezunu bir Avukat ve Milletvekili adayı iken, Türk Devletinin yıkılması tek gayesi olan Nakşi-Halidi tarikat şeyhinin elini öpüyorsa!
Bir M. Eğitim Bakanı; Ülkede on binden fazla kaçak kurslarda çocukların istismarını, onların birer Taliban Militanı olarak yetiştirilmesine göz yumuyorsa!
Bir Diyanet İşl. Bşk; Ülkede genç işsizlik oranı %30’a çıkmışsa, bir bölgemizde elektrik parasını ödememe oranı %86 olmuşsa ve bu ortamda Diyanet İşleri Başkanı yurtdışında cami yaparak, ülkenin 500 Milyon Dolarını bir kalemde harcayabiliyorsa!
O parti derhal kapatılır ve yöneticileri yargılanır.

Tüm bunlara rağmen toplum ayağa kalkmıyor ve sadece seyrediyorsa, gidiş teokratik devletedir.
Teokratik devlet tuzağı o kadar güçlü-zorludur ki, o tuzağa bir kere düşenin sağ salim çıkabildiği henüz görülmemiştir.

AKP’nin 18 yıldır tek başına iktidarı sonunda;
Demokratik rejim ağır hasar görmüş ve sağlıklı olmayan bir tek adam yönetimine düşmüşse,

Ekonomi çökme noktasına gelmiş, açlık ve işsizlikten intiharlar başlamış, buna rağmen Suriyeli kaçaklara 45 Milyar Dolar harcanmış ve yüz binlercesinin daha gelmesine izin verilmişse,

Borcu borçla döndürmemiz artık imkansız hale gelmiş, tüm bunlara rağmen ülkenin, olmayan 70 Milyar Dolarını Kanal İstanbul denen ucubeye harcanacağı söyleniyor ve ısrar ediliyorsa,

Ve toplum susmaya, konuşmamaya, itiraz etmemeye devam ediyorsa, demokratik rejimi yaşatamazsınız.

İşin en acı yanı da, muhalefet partilerinin çapsızlığı ve bilgisizliğiyle, toplumu uyandırmaya özen göstermemeleri sanki AKP’nin destekçisi gibi davranmalarıdır…

AKP’ye alternatif olarak topluma sunulan Davutoğlu-Babacan ikilisi teokratik devlet özentisi içinde olan AKP yetiştirmeleridir. Ayrık otlarıdır, bunların bastıkları yerde ot bitmez!
Arap dünyasının ve İngiliz tefecilerinin elemanlarıdır.
Satılmış basın tarafından bunlar topluma pompalanmakta ve Türk Milletinin sesi ve eli olacak Çoban Ateşi Hareketinin duyulması engellenmektedir.

Değerli Okurlar;
Bilerek ve inanarak söylüyoruz ki, Türk Milletini içinde bulunduğu çıkmazdan demokratik rejim içerisinde, Anayasa ve yasalara sadık kalarak çıkarabilecek tek hareket Çoban Ateşi Hareketi ve onun kuracağı siyasi parti olacaktır.

Okurlarımızın çoğu, “Hadi artık, partiyi kurun”, “Çok geç kalıyorsunuz”, “Konuşmayın, kurun” diye bizleri sıkıştırıyor. Bunu, siyasetin gerçeklerini ve parti kurmanın ne kadar zor bir iş olduğunu bilmemelerine bağlıyoruz.
Bizler Çoban Ateşi Gönüllüleri, sadece kendi olanaklarımızla tüm ülkede örgütlenmeye çalışıyoruz. Bir yıldan fazla bir zamandır ülkeyi dolaştık ve çok şükür ki partimizi kurma aşamasına geldik.

Bizler bu noktaya kadar getirdik. Fakat bundan sonrası için her konuda Türk Milletinin desteğine ihtiyacımız olacak. Bunun yollarını da partimiz kurulduktan sonra sizlerle paylaşacağız.

Hep söylediğimiz gibi; Çaresiz değilsiniz, çare sizlersiniz, çare Türk Milletidir.
Yeter ki ayağa kalkmaya karar versin…

Sağlık ve başarı dileklerimle 23 Aralık 2019
Rifat Serdaroğlu

10 thoughts on “KARAR ZAMANI

 1. Sayın Bakanım;
  Elinize,kaleminize sağlık.Ülkemizin durumunu net bir şekilde özetlemişsiniz.Çoban Ateşi hareketiniz Vatanını ve milletini gerçekten seven ,dürüst ve ahlaklı bir mücadelenin başlangıcıdır,diye düşünüyorum.Yüce Allah yardımcınız olsun.
  Saygı ve selamlar

 2. Sn serdaroğlu konu sizin partiyi kurmanızı beklemeye gösterdiğimiz sabırsızlık deģil.Bizim gibi insanları kullanmak için her hangi bir çaba göremeyişimizdir.örnek bursa da ve istanbul da aktif görev yapıp taban oluştürabilirim ama kimle muhatap olmalı bilmiyorum.sevgilerimle.

 3. Nedir yapılacak şey?
  Oy oranı yüzde bir bile olamayacak bir parti daha öylemi?
  Bırakın bu işleri
  Partiyle olacak işmi bu

 4. Sayın Serdaroğlu,
  Artık size de inanmıyorum.
  Demokratik olmayan yolla, din tüccarlığı yaparak ve ne idüğü belli olmayan, çok kolay manipüle edilen bir elektrronik seçim sistemi ile iktidara gelen AKAPE sizin yazdığınız gibi “demokratik yolla” iktidardan indirilemez.
  Başörtüsü gösterileriyle ne kadar çok yürüyüş yaparak ortalığı karıştırdıklarını, dün söylediklerinin bugün tam tersini söyleyerek sözde liberal, demokratik kesimi medya aracılığıyla susturduklarını unutmadık. Bütün muhalefet partileri hergün sokaklarda yürümeli ve bağırmalıdır. Sizin yapacağınız ilk iş bu cici muhalefeti, demokratları harekete geçirmenizdir.
  İtibardan tasarruf olmaz diyenlerle aynı mecliste duranların yapacağı bir şey artık kalmamıştır. İtibarlı olan israf yapmaz, borcunu öder. Bunlar israftan bile tasarruf yapmıyorlar.
  Bir an önce cici muhalefet ile görüşüp ortak bir yol haritası ve eylem planları hazırlayarak harekete geçilmelidir.
  Bugün 600 milletvekilinin yaptığı iş senaryosu başkaları tarafından yazılan tiyatronun figüran oyunculuğudur.
  Kaygılarımla.
  Dr. Ali Haydar Yedek

 5. GEÇMİŞ OLSUN HEPSİ MÜSLÜMAN KAFALARINDA BEYİN KALMADI VE AYRICA

  FETO ADI İLE TÜRK SUBAYLARI KATLEDİLDİ VE CEH İSMET İNÖNU PARTİSİ YANİ AKP NİN CAN SUYU

  ADAMA SORUYORSUN BEN ALEVİYİM DİYOR IRK OLMUŞ ÖTEKİ MÜSLİMAN ODA IRK OLMUŞ

  SSORUN ŞU Kİ BEN TÜRKÜM DİYEN YOK EVET YÜZ YIL EVVEL ATAÜRK KAZANDI AMA İSMET İNÖNÜ EN BÜYÜK HATASI İDİ VE ONU ÖLDÜRDÜ YERİNE GEÇTİ RTE GİBİ İHANETİN DİBİNİ BULDU

  BİZE BİR CENGİZHAN HULAGUHAN GEREKLİ

  VAR İSE TANRINIZ SÖYLEYİN GÖNDERSİN

  ADALET BUNU GEREKTİYOR

  TÜRKLER ARABIN ALLAHINI YOK ETMEZ İSE

  ARABIN ALLAHI 689 CURCAN TALKAN KATLİYAMLARINDA YARIM BIRAKTIĞI İŞİ TAMAMLAYACAK VE TÜRKLER TARİH OLACAK

  İCLAL KUMRU

  5353150098

 6. Tüm illerde kim kimin ile irtibata geçecek, hangi adrese başvuracak belli değil.

 7. Katılıyorum fikirlerinize. Demokrasiyi ağızlarından düşürmeyip,faşizanca yönetenleri demokratik yolla göndermek zordur. Uyanması gerekenlerin bir gün de korkusu giderse düzelme olur.

 8. Halkın Cumhuriyet’e ihtiyacı vardı. Kurtuluş savaşı ardından M.K.Atatatürk liderliğinde kurdu. Halkın Osmanlının gericiliğinden kurtulması gerekiyordu. İnkılaplar ile kurtuldu. Halk baktı bunlar tamam. Ne eksik? Din… Onu da AKP ye iktidar vererek kurtardı (aslında öyle sandı) booolca imam hatipli yetiştirerek… Şimdi halk baktı ki heryer imam hatipli ve içleri boş. Şimdi ne lazım? Dürüst siyaset, üstün teknoloji ve üstün ekonomi… Kısacası artık yeniden 5-10-25-50 yıllık kalkınma planları zamanı ! AKP miyadını çoktan doldurdu…

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s