İKİ SİYASETÇİYE İKİ SORU

Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül;
Bağımsız ve tarafsız Türk Yargısı AKP döneminde, Cumhuriyet dönemi boyunca hiç olmadığı kadar saldırıya uğradı. Özellikle AKP ve Cemaat tarafından ortak olarak gidilen, propagandası birlikte yapılan, mezardakilerin bile oy kullanması istenen 12 Eylül 2010 tarihli referandumdan sonra, Yüksek Yargının tamamıyla Fethullah Gülen Cemaatinin emrine girdiğini hepimiz biliyoruz.

Nereden mi biliyoruz?
Sonradan itirafçı olan HSYK üyelerinin mahkemelerde verdikleri yeminli ifadeleri, Adalet Bakanları- Adalet Bakanlığı Müsteşarları ve Yardımcıları-HSYK Üyeleri ile Cemaat arasında yapılan liste pazarlıklarının mahkemelere yansımasından açık, net ve doğru olarak biliyoruz.

Size sorum şudur;
Fethullah’çı Terör Örgütü militanları, görünmez olup kendiliklerinden Türk Yargısına sızmadıklarına göre, bu vatan hainlerini Yüksek Yargıya yerleştiren, başta dönemin Adalet Bakanları Sadullah Ergin- Bekir Bozdağ- Kenan İpek- Ahmet Karahan’ı dava etmeyi düşünmüyor musunuz?
Sizce bu kişiler suçlu mudur, yoksa hiç suçları olmayan günahsız AK (Beyaz) Partililerden midir?

Sayın Bakan;
Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, bir tarafı Kürdistan Devleti olarak planlanan İran tipi bir Din Devleti taraftarlarıyla girdiği mücadeleyi kazanırsa, T.C Devleti bu kişileri mutlaka yargılayacaktır. Siz bunları yargılamazsanız, siz de yargılanacaksınız. İsterseniz karar vermeden önce, elini öptüğünüz Haznevi Tarikatı Liderine bir danışın. Yanlışa düşmeyin.
Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesinde görüşmek üzere…

Sayın AKP Genel Başkanı Erdoğan;
T.C Devleti bugüne kadar, 28 silahlı isyan gördü. Hepsinin hakkından gelindi.
Bu isyanların tümünde, yabancı devletlerin uşaklığını yapmaktan çekinmeyen bölücüler ve şeriat isteyenler birlikte oldular. Türk Devleti, Türk Milletinin desteğiyle bu belaların tamamını başımızdan savdı…

Sizin 18’inci yılını yaşadığımız döneminizde; Türk Milletinin güvencesi olan, Türk Ordusunun;
-Askeri Okulların tamamı kapatıldı!
-Devletten ve TSK’dan 150 bin kişi, haklarında yargı kararı olmadığı halde atıldı!
-Sizden habersiz FETÖ ile birlikte çalışan Adalet Bakanları serbest gezerken, askeri öğrenciler ömür boyu ağırlaştırılmış hapse mahkum edildiler!
-Milli Savunma Üniversitesi kuruldu. Başına da yıllarca FETÖ Gazetelerinde köşe yazarlığı yapmış biri getirildi!
-800 bin kişilik TSK dağıtıldı!
-350 bin kişilik Jandarma güçleri, İçişleri Bakanına bağlandı.
-İçişler Bakanının emrinde 560 bin Polis ve 350 bin Jandarma olmak üzere,
910 bin kişilik güvenlik ordusu var!

Tüm bunların üstüne siz, 2 Ocak2020’de şunu söylediniz;
“Artık şehirlerimizin güvenliğini ve içerdeki düzeni sadece kolluk gücü ile sağlayamayacağımız bir duruma gelmiş durumdayız. Bu durum karşısında, yeni yöntemler geliştirmemiz gerekiyor!”

-İçerde, Türk Milletinin güvenliğini sağlayacak “YENİ YÖNTEMLER” nedir ve bu güçlerin Anayasal ve Yasal dayanakları nedir?
-Diyanet İşleri Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit;
“85 bin cami var. Cami Gençlik Kolları, 45 bin merkez camiinde oluşturulacak. İlk etapta 1500 camide alt yapı çalışmaları TAMAMLANDI!
2021’de 20 bini aşkın merkez camiinde yapılanmamızı tamamlayacağız, dedi!”
-Dünürünüz Erdoğan Uzuner, “Kardeş Kal” diye bir örgüt kurduğunu ve anında haberleşerek halkı sokağa dökeceklerini televizyonda söyledi.
-Eski Başdanışmanınız Emekli General her maddesi, Kur’an-ı Kerimle uyumlu bir Anayasa hazırladıklarını söyledi!
-Yasal olarak size bağlı olan Diyanet İşleri Başkanı ve bazı devlet kuruluşları bu “İhanet Projesine” maddi destek verdiler!

Size sorum şudur;
Adalet Bakanlarınız sizden talimat almadan Yüksek Yargıyı FETÖ’ye teslim etti.
Sizin Başdanışmanınız ve Askeri Güvenlik Uzmanınız Emekli General ve Diyanet İşleri Başkanınız yine sizden talimat almadan bilerek ve planlayarak T.C Anayasasını çiğnediler.
Bu kişileri çok mu aradınız? Sizin demokrasiye bağlılığınızı çok iyi biliyoruz! Demokrasi ve Cumhuriyet düşmanı bu kişileri, yanınızdan kovmayı
düşünür müsünüz?

Not;
İsteyen herkes ile iddiaya girerim ki, hem Sayın AKP Genel Başkanı hem de Sayın Adalet Bakanı sorulara yanıt verecektir. Var mı aksini söyleyen?

Sağlık ve başarı dileklerimle 25 Ocak 2020
Rifat Serdaroğlu

9 thoughts on “İKİ SİYASETÇİYE İKİ SORU

 1. Kesinlikle cevap vermeyecekler, duymazdan gelecekler ve bildiklerini okuyacaklardır. Emin olunuz Sayın Bakanım.Selamlar.

 2. KORKARIM HAKLISINIZ. KIMSE ALAKADAR OLMAYACAK. ORDUNUN USTUNE BIR BASKA ORDU YARATILMIS ISE…O ZAMANDA BIZLER KENDI MILIS KUVVETLERIMIZI DEVREYE SOKALIM…EGER CESARET VE AZIM VARSA.

 3. İlahi Rıfat kardeşim
  Hergün yazılarını okuyorum. 70 ine geliyorum. Bu millet değil illet. Bunlar başımıza onun için geldi. Atatürk ün kemikleri sızlıyor. Bir genç nesil geliyor ki vah vah vah. Mars a mı yakınız Amerikaya mı sorsan komik cevap alırsın. Senin gibi vatanseverlerin bıkmadan yazdıklarına üzülüyorum. Bu sefer ipin ucu kaçtı kardeşim. Onun için adam artık takmıyor kimseyi.

 4. Sevgili Rıfat kardeşim
  Size bir soru sormak istiyorum. Bir faraziye İHM bir gün bir karar alıp RTE nı yurt dışında tutuklayıp hapse tıksa TC de kurtulmuş olsa; bu beyinsiz Guruhtan nasıl kurtulacaksınız. Bana lütfen onları eğiteceğiz demeyin emi. Ağaç yaş iken eğilir. Problem artık RTE değil. Onun meydana getirdiği beyinsiz Guruh !
  Sevgilerimle

 5. Kaamsar tablonun baş mimarı RTE’nin bile gücü yetmez bu ülkenin rejimini değiştirmeye.O din simsarlarının kaçacak delik arayacağını biliyorum. Siz kimsiniz? Kaç paralık cürmünüz var ki bu ülkenin cumhuriyet rejimini değiştireceksiniz? Siz değil, yedi sülaleniz cumhuriyet rejiminin altında son nefesini verir. Herkes haddini bilecek!

 6. Evet gerçekten ” Bu sefer ipin ucu kaçtı” 1915-1922 yıllarında durum bu günden daha kolaydı. “Cihat” çağrısıyla ellerinde kör bıçaklarla boğaz kesecek en az yarım milyon insan organize etmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz’da Boğaziçi köprüsü görüntüleri unutulmasın.

 7. Cumhuriyet çocukları , her şartta her badireden kurtulmayı bilirler.yeter ki, analitik düşünmeyi denesinler….elbette bu ülkeyi çok seven yurtseverler Anayasal rejimi ve Cumhuriyetin kazanımlarını sonsuza dek korumayı bileceklerdir..dahili ve harici bedhahlardan asla korkmayacaktır.kardeş kavgası çıkarmak isteyenleri elinin tersi ile itecektir…Çoban hareketi tez zamanda ete kemiğe bürünüp, Yüce Türk Milletinin emrine amade hale gelmesi ve ülkemizi Adalete ve Çağdaşlığa taşıyacak reçeteleri insanlarımızın teveccühüne sunmalıdır.

 8. sayın bakanım bu ekip abd ve israil ile el ele ülkeyi bitirmek için çalışmaktadır fetö işin figüranı ciğeri beş para etmez vatan haini şerefsizin biribunlar istedikleri kadar örgütlensin uyuyan devi uyandırırlarsa başlarına gelecekleri ben tahmin etmek bile istemiyorum kökleri kazınır yok olurlar ama büyük TÜRK milleti dünyaya reklam olmamak için sabrediyor sayın bakanım sabrımızında bir sonu var bizi zorlamasınlar saygılarımla sayın bakanım

 9. Sayın Serdaroğlu, açık ve seçik bir biçimde Iran vari bir düzene doğru hızlı çok çok hızlı bir biçimde ilerlemekte olduğumuz aşikar olmasına rağmen muhalefet ten ses gelmiyor.Görmüyorlar mı?Bilmiyorlar mı?Durum böyle ise bizler birşeyler yapmalıyız.Yazılarınızın bir şekilde o makamlara ulaştırılmaları sağlanmalıdır.Salı günü toplantılarında bir kez ifade etmekle bir yerlere varılamıyor.Her seferinde üzerlerine baskı yapa yapa dile getirmeleri toplumu uyandırmaları şarttır.Çok geç kalınıyor çok.Bir gün Iran gibi yandım Allah diye dizlerimizi döveceğiz.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s