BUNLARLA YÖNETEMEZSİNİZ

Gençlerin, Türkiye’nin geleceğine dair duydukları derin korkuyu ve sarsılmayı ortaya koyan, Ocak ayı araştırmasını KONDA Genel Müdürü Sayın Ağardır, şöyle anlattı;
“Ocak ayı bulgumuza göre, 15-18 yaş arası gençlerin yüzde 70’i bu siyasetçilerle olmaz; 18-24 yaş arası gençlerinse yüzde 60’ı bu siyasetçiler ve bu partilerle olmaz” diyor.

Bu sonuçları 1,5 yıldır ülkenin hemen her tarafını dolaşan bizler, net olarak görüyoruz. Türk Milleti 18 yıldır yaşadığı olaylardan öylesine bezmiş ki, ne iktidara ne de muhalefet partilerine çare olarak bakmıyor.
CHP’den, İyi Partiden, adı muhalefet kendisi Saray Muhafızı olan MHP’den,
Bir türlü Türkiye’nin partisi olamayan HDP’den ümidini çoktan kesmiş toplum.

KONDA’nın araştırması doğru! Bu partilerle, bu Genel Başkanlarla, bu yalakalaşmış bürokratik yapı ve bu sistem ile Türkiye yönetilemez.
Eğer Türk Milleti, iktidarı-muhalefetiyle ülkeyi bu günkü duruma getirenlerden hala medet umuyorsa, söyleyecek tek söz kalmaz. Sonucuna beraberce katlanırız.

Gençler, neden bunlarla olmaz, diyorlar biliyor musunuz?
-Mevcut partilerin hiçbirinde “parti içi demokrasi” yok. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi çökmüş. Hırsızlık-yolsuzluk ta tepelere kadar sarmış. Mevcutlarının hepsinin saatleri durmuş, geçmişe takılıp kalmışlar. Kimi kendisini Siyasal İslamcı, kimi Türk Milliyetçisi, kimi Sosyal Demokrat olduklarını sanıyor!

İktidar Partisi AKP’nin Genel Başkanının vücut ve ruh sağlığı bozuk, doğru düşünemiyor. Sarayına kapanmış, sadece danışmanlarının ve kendisinin sesini duyuyor.
ABD Temsilciler Meclisinin aldığı “Erdoğan’ın, yakınlarının ve bazı Bakanlarının Türkiye dışındaki mal varlıklarının araştırılması” kararına itiraz bile edemiyor. Tek bir tepki koyamıyor!
Dostum Trump dediği adama sarılmış, ondan yardım bekliyor. Trump’a “Dostum” diyor ama adam, Kudüs’ün tamamını İsrail’e verdi. Stratejik Ortak dediği Trump, burnumuzun dibinde YPG’ye Kürt Devletini kurdurup, on binlerce tır dolusu silah vererek teröristleri orduya dönüştürdü.
ABD Başkanı tarafından ekonomik olarak rehin alınmış birinin, ülkesinin hayrına iş yapacağına inanan ya aptaldır ya da haindir…

18 yılda, Ana muhalefet partisinin Genel Başkanının, iktidarın Türk Milleti aleyhine yaptığı her hangi bir uygulamaya engel olduğunu gördünüz mü?
“Ben partimi tek başına iktidara taşıyorum, önümüzdeki seçimde iktidarız” dediğini duydunuz mu?

Kendi siyasal ömrünü Bahçeli-Erdoğan ilişkisine bağlayan MHP ile, her davette saraya giden Akşener’den bahsetmiyorum, bile!

56 milyon seçmenin büyük çoğunluğunu oluşturan 15-18 yaş ile, 18-24 arası genç seçmenin gördüğünü, Türk Milletinin kalanı görmüyor mu? Kör mü bunlar!
Ülkemizin her gün adım-adım karanlığa, yobazlığı, cehalet çukuruna, fakirliğe sürüklendiğini görmüyorlar mı?

Sevgili Gençler;
Çoban Ateşi Hareketi, sizlere parti içi demokrasinin yaşandığı, hepinizin gönül huzuru ve eşitlik içinde yarışacağı bir siyasi parti armağan edecek.
Anayasamızın ilk altı maddesine inanıyor ve korumaya ant içiyorsanız, bu durum parti üyesi olmanız için yeterlidir. Etnik kökeniniz, inancınız, mezhebiniz, sosyal ve ekonomik durumunuz ne olursa olsun,
burada en önde yeriniz var. Bizler, sizlere sadece deneyimlerimizi aktarırız.
Gerisi sizlerin bileceği bir iştir.

İster, çağdaş-uygar- demokrat-laik-özgürlükçü-zengin ve bağımsız bir Türkiye’yi kurar, öyle yaşarsınız, isterseniz ülkeyi kör karanlığa götürecek din devletini destekler köle olarak yaşarsınız.
Ne yaparsanız yapın ama, mutlaka siyaset ile uğraşın. Siz uğraşmazsanız, siyaset sizinle uğraşır. Sizi okulunuzda bulur, eğitiminizde bulur, burslarınızda bulur, işinizde bulur, sofranızda bulur. İyiler, dürüstler siyasete katılmazsa, iti uğursuzu hırsızı girer ve sizin geleceğinizi mahveder.

Hadi şimdi Büyük Atatürk’ün Türk Gençliğine seslenişini okuyun ve karar verin.
Var mısınız, yok musunuz? Çoban Ateşi Hareketi gönüllüleri bekliyor…

Sağlık ve başarı dileklerimle 30 Ocak 2020
Rifat Serdaroğlu

2 thoughts on “BUNLARLA YÖNETEMEZSİNİZ

  1. Uzun zamandır takip ediyorum. Çevremde insanlara bahsediyorum. Kimse Çoban Ateşi Hareketi ne olduğu ile ilgili bihaber. Elimizde bu site harici bir şey yok. İnsanlar youtube, twitter vs sosyal medyadan bilgi araştırıyor elde bir veri yok. Elbette partileşince insanların haberi olur belki!. Elbette maddi yetersizlikler olacaktır. Herkes kendi imkanları ile bir şeyler yapmaya çalışıyor. Fakat özellikle medya konusunda mutlaka iletişim fakültesi mezunu birini görevlendirmelisiniz. Geçen hafta TELE1 de kendine faydası olmayacak konuşmaları olan bir siyasetçi ile beraber çıktığınız programda izlemesini istediğim çevremdeki insanlar sıkıldı. Bunun büyük bir hata olduğunu görmelisiniz. Sedef Hanımla mutlaka tekrar ve yalnız programa çıkmanız daha doğru olur. Ayrca youtube de Memduh Bey, Sabahattin Bey, Çağlar Bey gibi insanlarla iletişime geçerek anlatmalarını rica edebilirsiniz. “Fikri Takip” dediniz harika ama bunu anlatacak platformları mutlaka kurarak günlük en azından bir tane iletişim fakültesi mezunu sizin yazılarınızı yorumlasa ve ayrıca isimlerini saydığım youtube yayıncılarının zaman darlığından ortak mutlaka konuğu olmanız bir anda altıyüzbin kişiye kendinizi anlatmanız önemli. Twitter’ i mutlaka bu görevlendireceğiniz kişi aktif kullanmalı. Anlatmalı, çeşitli olayları paylaşmalı beğenmeli vs. Bu çok önem arzeder. Parti kurulduğunda elbet üye olacağım ve hatta gücüm yettiğince destekte olacağım fakat önce tanıtım mutlaka başlamalı ve bahsettiğinşz bir günde ortaya parti çıkıp tabelalar asıldığında müthiş etkisi olacaktır. Saygılarımla…

  2. işin özü yuları kaptırmışız abd ye debelenip duruyoruz yakında vergi alacak insanı bulamayacaklar emekli maaşını yatıracakları pirimleri bulamayacaklar zaten yeni basılan paralar atm den çıkmaya başladı yeni 500 lükler yakında piyasaya sürülür enflasyonu düşük göster işsizliği düşük göster uçuyoruz muçuyoruz nereye kadar damat ferit hayal dünyasında muhalefet kış uykusunda allah hepsinin selasını versin yeni bir oluşum şart çünkü bunlar gidici kaçacaklar eğer polise askere bekçiye güveniyorlarsa vay hallerine 50 milyon insanı zor zaptederler vede bu askerrin polisin bekçilerin içindede illallah diyende çok işin özünü tekrar edeyim kaçış kaçınılmaz saygılarımla

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s