HAYATIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Hayatımızı, özgür olarak yaşayabilirsek onu onurlandırmış oluruz.
Aksi takdirde “OT” gibi yaşar, bize dayatılan yaşama razı gönüllü köleler gibi yaşarız.

Prof. Dr. İlhan Tekeli; Hayat, üretmek ve gerektiğinde direnmektir, der.
İstediğimiz yaşam tarzının yerine, bize Ortaçağ’dan kalma bir karanlık dayatılıyor ve biz direnme hakkımızı kullanmıyorsak, “yapamazsınız-kabul etmiyorum-reddediyorum” demiyorsak, doğumla bize armağan edilen hayata ihanet etmiş oluruz.

Şunu çok iyi bilmeliyiz;
Kimin yaşamı olduğuna bakmadan, bedenlenmiş her canın Allah’a ait olduğunu, sahibi kim olursa olsun, cana değer biçmenin dünyadaki en şeytani şey olduğunu artık anlamalıyız.
Yaşama sahip çıkmak için hiç vazgeçmeden, elimizden geleni yaparak direnmeliyiz.

Hayatımızı, bize başka bir yaşam tarzı dayatanlar mı verdiler?
Bizler, hayatımızın koruyucusu olmak, tabiata, hayvanlara, çocuklara ve bizlerden farklı olanlara da sahip çıkmak için yaratılmışız.
Bu yüzden bizler, Türk Milletinin yaşamı tehlikeye girmeden yapılan savaşa cinayet deriz!

Değerli Okurlar;
Umuyorum, AKP yönetiminden Türk Milletine bir hayır gelmeyeceğini artık hepimiz anladık.
AKP iktidarına ve onun dayatmalarına, özgürlüklerimizin elimizden alınmasına karşı, demokratik direnme hakkının kullanılmasının şart olduğunu da anladık.

Kaderimizi tek bir kişinin iki dudağı arasına bırakmayacağımızı, tüm yetkileri kendinde toplayan “Tek Adam” rejimine teslim olamayacağımızı da anladık.

Geldiğimiz noktada, muhalefet partilerinin AKP iktidarını seçimle yenemeyeceklerini de anladık.
Türk Devletinin itibarını yerlere düşüren, Türk Milletinin milyarlarca dolarını Suriye’de El-Nusra militanlarına harcayan, yüzlerce Türk Askerinin ve binlerce insanın ölümüne sebep olan, milyonlarca sığınmacıyı ülkeye alan, şu an bu sığınmacıları da ölüme yollayan, ülke ekonomisini batma noktasına getiren
AKP İktidarı ile aynı bildiriye imza atan partilerin “Muhalefet Partisi” değil,
AKP bastonları olduğunu gördük.

“Şehit tepesi boş kalmayacak” gibi bir saçmalıkla gençlerimize yaşamı değil ölümü öneren bir iktidarla aynı bildiriye imza koyan zavallılara “Muhalefet Partisi” değil, suç ortakları demenin daha doğru olduğunu anladık.

Nüfusumuzun yarısı yoksulluk sınırı altında yaşarken, her beş gencimizden üçü işsiz gezerken, ülkemizin kaynaklarını Suriyeli sığınmacılara harcayan AKP iktidarıyla “Savaşa devam” bildirisine imza koyan şaşkınlara “Muhalefet Partisi” değil, iktidar destekçisi denmesi gerektiğini gördük.

Peki, sahipsiz ve çaresiz miyiz? Elbette hayır!
Cumhuriyet değerlerine, demokrasiye, hukuk devletine, özgürlüklere sahip çıkacak bir siyasi partiyi, Çoban Ateşi Hareketi Türk Milletinin emrine verecektir.
14 Mart 2020 de Kurucular Kurulu Ankara’da toplanacak ve partinin kuruluş tarihini açıklayacaktır.

Şu an binlerce gönüllü, yörelerinde örgütlenme çalışmalarına devam ediyor.
Emperyalist güçler tarafından başımıza sarılan İhvancı partiyi ve destekçilerini demokratik rejim içinde indirmek için hepimiz çalışmalıyız.
Bu onurlu mücadelede hep beraber olursak başarılı olabiliriz.

Parlamenter demokrasiye, kuvvetler ayrılığına, yeniden üretmeye ve zenginleşmeye, katılımcı demokrasiye, kadın-erkek eşitliğine hakça paylaşmaya ve huzura gidiş yolumuzu halkımıza anlatıp inandıracak organizasyonu Çoban Ateşi Hareketi planlamaktadır.

Sözün özü;
Büyük Atatürk’ün bize bıraktığı Demokratik Cumhuriyeti daha ileri götürüp, bizden sonraki nesillere bırakmadan bu mücadelemiz asla durmayacak!
Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene…

Sağlık ve başarı dileklerimle 02 Mart 2020
Rifat Serdaroğlu

5 thoughts on “HAYATIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

 1. Rıfat Abi’cim hayırlı olsun. Allah yolunuzu açık etsin.
  Selamlar
  İhsan Erturgut

 2. Sayın Serdaroğlu 2017 yılının Nisan ayında naçizane adını benim vermiş olduğum Çoban ateşi adında bir grup 9 Eylül üniversitesinde 82/87 yılları arasında okumuş ve İnciraltı öğrenci yurdunda barınmış arkadaşlar biz ne yapabiliriz acaba diyerek yola çıktık. Şimdi sizin hareketinizi de takip etmekteyiz, bir görev düşerse “Atatürk ilke ve inkılapları “ dahilinde elimizden geleni yapmaya hazırız.

 3. 14 Mart TIP BAYRAMINDA demokrasiye tedavi için gelen bir parti demek ki! Çok gecikti, esintisi nasıl olacak göreceğiz. Merak ediyorum. Başarılar.

 4. hepimiz bu yolda sizlerle beraberiz bu parti kurulmalı dediğiniz gibi muhalefet yok işin suyunu çıkardılar birlik beraberlik içinde çalışırsak bu iktidar denilen zırvadan kurtuluruz yeterki birlik beraberlik içinde çalışırsak bir önderimiz bir liderimiz olursa önümüzde kimse duramaz heyecanla partimizin kurulacağı günü bekliyoruz saygılarımla

 5. 10 milyonun üzerinde bir Ak parti üyesinin organizesiyle seçim sandıklarında üye sayısı fazlalığını garantileyerek seçim sayım listelerinin hazırlandığı bir seçim AA ve YSK Başkanının talimatlarla hileli sayım sonuçları açıklamaları AKP nin kazanmasını garantiliyor.Tekrarlanan Son İstanbul seçimlerindeki sandık kontrollarının tüm Türkiye’de sağlanması halinde dahi seçim sonuçları AK parti nin kazanmışlığıyla açıklanacağı muhakkaktır… Böyle bir SEÇİM ortamında ÇOBAN ATEŞİ PARTİSİ dahil 4-5 MUHALEFET partisinin OYLARI parçalayacağı unutulmamalıdır.
  Seçime gitmekten önce,ANAYASA ‘nın ihlal i ile seçilmiş bir CB’ nın geçersizliği HUKUKİ AÇIDAN onaylatılmalı ve geçmiş TÜM ANAYASAL HUKUKSUZLUKLAR YARGI YOLUYLA GÜNDEME GETİRLİP AK PARTİ SAYESİNDE ZENGİNLEŞENLERİN ve İŞLEDİKLERİ SUÇLARI HASIR ALTI EDİLENLERİN BULUNDUKLARI MAKA, MEVKİ VE HAKSIZ KAZANÇLARININ SORGULANACAĞI KORKUSUNUN GETİRECEĞİ PANİKLE ORTAYA DÖKÜLECEK GERÇEKLER AK PARTİ İKTİDARININ SONA ERDİRECEKTİR.
  MUHALİF PARTİ YÖNETİMLERİYLE BU GÜNDEN BAŞLAMASI GEREKEN ORTAK BİR BİRLİKTELİK HAZIRLANMALIDIR…. MILLET VEKİLLİĞİ PARA KAZANILACAK BİR İŞ OLMAKTAN ÇIKARILMAKLA İŞE BAŞLANMALI… BU DURUMDA ÜLKEYİ YÖNETECEK KADROLARIN ” İŞLERİNİN EHLİ ALLAH KORKUSU OLAN VATANSEVER KİMSELERE VERİLMELİ ” PRENSİBİ MUHALEFET PARTİ BAŞKANLARI İLE BAŞTAN KABUL EDİLİP ÖYLECE SEÇİME GİDİLMELİ…
  TABI KI, SURİYE BATAKLIĞINDA BOĞULMADAN AK PARTİDEN KURTULUNABİLİNİRSE..

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s