ÇAĞRI

ÇAĞRI

Dünyanın hiçbir yerinde, üzerinde irili ufaklı bu kadar çok devletin kurulup tarih olduğu ikinci bir coğrafya yoktur.

İnsanların ilk kez toplu yaşama geçip, şehirler kurdukları Mezopotamya
(İki nehir arasındaki bölge demektir, Dicle-Fırat) Anadolu toprağıdır.

Anadolu, ilk tarımın yapıldığı “Bereketli Hilal’in” bir parçasıdır.
Sümerler, Hitit, Frig, Lidya, Babil, Akad, Asur, Elam, Truva, Efes, Milet, Urartu, Selüsidler, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı bu topraklarda yaşamış ve Anadolu hepsini bitirmiştir.

Bu topraklarda yaşamanın çok zor olduğunu, yöneticilerin “Tarihi ve Bölge insanını” çok iyi tanımaları gerektiğini, bu iki unsur iyi kullanılmazsa, geri tepen silah gibi yönetenleri vurduğunu daha önceki yazılarımda belirtmiştim.

Osmanlı Devlet’ini yıkan emperyalist devletler, Anadolu’nun tamamını yutmak istediler fakat tarihi ve insanımızı çok iyi tanıyan Büyük Atatürk buna engel olup, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurdu ve bu oyunu bozdu!

Türk Devleti 98 yıldır, her türlü engele – oyuna, iç ihanetlere, dış müdahalelere, darbelere rağmen ayakta kalmayı ve dünyanın saygın devletlerinden biri olmayı başardı.
2021 yılının Ocak ayını yaşadığımız bu günlerde, 19 yıllık İhvancı AKP ve dış destekli ortakları, Türk Devletini çok tehlikeli bir konuma getirdiler.

Bugün Laik Cumhuriyet, demokrasi, sosyal hukuk devleti, özgürlüklerimiz ciddi tehdit altındadır.
Türk Ordusu ve Türk Yargısı, AKP tarafından çok ağır operasyonlara tabi tutulup, devletimiz şeriat devletine dönüştürülmek istenmektedir.
Türk Milletinden maaş alan dinamik kurumlar felç edilmiş ve sadece gelişmeleri izleyerek ölümü bekler haldedir.
Anadolu, son Türk Devletini de yutmak üzeredir!

Ne Aziz Türk Milleti, ne de Siyasi Partiler durumun ciddiyetinin farkında değildir.
Şeriat bildirileri şehirlerimizde dağıtılmakta, gazeteciler ve siyasetçiler sokak ortasında dövülmekte, toplumun belli bir kesimi silahlandırılmakta, ülke bir iç çatışmaya bilerek ve planlanarak götürülmekte, iktidardan tek ses bile çıkmamaktadır.
DOĞRU Parti olarak halkımızı uyandırmaya, direnmeye ve T.C Devletine sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Henüz istenen seviyeye gelinemedi!

Aziz Türk Milletine, muhalefet partilerine, sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara, üniversitelere, aydınlarımıza önümüzdeki günlerde DOĞRU Parti olarak önemli ve samimi bir çağrı yapacağız.
Çağrının tarihi ve zamanı kamuoyuna duyurulacaktır.

Bu çağrı yapılmadan önce şu konularda ittifak edebilmeliyiz.
-Türkiye’yi borca batırıp, dışa bağımlı kılan sistem ve bu sistemi yeniden borçlanma ile sürdürmeye çalışanlar, bugünkü ekonomik durumumuzun sorumlularıdır.

-Cehalet, görgüsüzlük, ahlaksızlık ve beceriksizlik, Türk Devletini güçsüz bırakmış ve Türkiye’nin elini, Mavi Vatan, Suriye, PYD/YPG/PKK, AB, ABD şantajlarına karşı zayıflatmıştır.

-Ne yazık ki, ülkemizi reformlarla kurtarmak eşiği çoktan geçilmiştir.
Atatürk ilke ve devrimlerinin Türk Devletine yeniden hakim olduğu, temelden bir yapılanma gerekmektedir.

-İhvan ve Siyasi İslam temsilcisi AKP ve ortaklarıyla, Demokrasi ve Hukuk Birliği olarak bir hesaplaşma yaşanacaktır. Temennimiz bu hesaplaşmanın Anayasa, yasalar ve demokratik rejim içinde ve en kısa zamanda sandıkta yapılmasıdır.
Bu hesaplaşma gelecek nesillere bırakılamaz.
İkinci bir Kuvayı Milliye hareketi silahsız olarak mutlaka yapılacaktır.
Herkes tarafını belli etmek zorundadır!

Sağlık ve başarı dileklerimle 18 Ocak 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

6 thoughts on “ÇAĞRI

 1. Sayın bakanım yazılarınızı dikkatle okuyor ve beğeniyorum. AKP’ye karşı mücadelenizden dolayı kutluyorum.
  Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan kurtulabilmesinin tek yolu Atatürk’ün gösterdiği yoldan yürümek.
  Çağrınız çok önemli. Destekliyorum.
  Başarılar dilerim.
  Hasan MACİT

 2. Ben de hayret ediyorum. Bu kadar mı pısırık olur bir toplum?!… Devamlı gidiş kötüye, artık ses çıkarması gerekenler çoktan ses çıkarmalıydı ama halen suskunluk, biat, ”du bakalım n’olacak” fıkrası gibi beklemekte! Çarşı pazar, liyakatsızlık, yolsuzluk, adam kayırmacılık olanca hızla devam ederken ses ver eyyyy insanlık!

 3. Türk Milleti olarak,bizi korkunun vr vehmin karşısında birlik olmaya değil;ekonomik,teknolojik,ahlakın,hukukun üstünlüğünün,ehliyetin,liyakatın zirve yaptığı,çağdaş medeniyetler seviyesine ,milli gelirin batı normlarında olduğu,bireyin ,hak ve özgürlüklerin korkusuzca kullanıldığı bir ülkenin gerçekleşmesine çağırın.Sevgide ve hoşgörüde birleşelim.Korkuda değil…

 4. Teşekkür ederim. Tabii ki sevgide, hoşgörüde birleşelim.
  Bunun için korku iklimini yırtıp atmak gerek. Cesur bireyler olmamız gerek. Saygılar

 5. SAYIN SERDAROĞLU,
  BÜTÜN OLUMSUZ ŞARTLARA RAĞMEN ÜLKEMİZ GENELİNDE YAYGIN OLARAK YAŞAM SÜRDÜREN ATATÜRK GENÇLİĞİ DİP DALGA HALİNDE NÖBETTE BEKLEMEKTEDİR. YAZINIZDA BELİRTMİŞ OLDUĞUNUZ AYKIRI GÜÇLER BU TOPLUMDAN CİDDİ BİR KARŞILIK GÖRECEKTİR. LÜTFEN MÜSTERİH OLUN ; VATANIMIZIN TÜM GÜÇLERİ BİRLİKTE OLARAK VAZİFELERİNİ LAYİK BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİREREK HEPİMİZİ MÜREFFEH TOPLUM SEVİYESİNE.YÜKSELTECEKTİR. BU DURUMA EN KALBİ DUYGULARIMLA HİÇ ŞÜPHESİZ GÖNÜLDEN İNANIYORUM.
  N E M U T L U TÜRKÜM
  D İ Y E N E…. 👏 👏 👏 👏 👏

 6. ÇAĞRI – Prof. Dr. Ahmet SALTIK

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s