18 July, 2022 04:32

ŞU SAPMAYI ANLATIR MISINIZ?

Karga, Kekliğin yürüyüşüne, yürürken kırıtışına hayran olmuş ve taklit etmeye başlamış. Zaman geçtikçe Karga kendi yürüyüşünü unutmuş ama yürüyüşü artık Kargaya da, Kekliğe de benzemez olmuş!

CHP’li dostlar sürekli şunu söylerler; “Biz Cumhuriyeti kuran partiyiz. Biz Atatürkçüyüz!” Gerçek böylemi? Bence gerçek şudur;
CHP Cumhuriyeti kurmadı, fakat Cumhuriyet CHP’yi kurdu!
Eğer CHP, Cumhuriyeti kuran parti olsaydı, Cumhuriyetin ana direği olan
“Laiklik İlkesinden” sapar mıydı?
Sapma kelimesinin çok ağır bir suçlama olduğunu biliyorum ama laiklik olmazsa Cumhuriyet olur mu?

Dün, Türkiye’nin çok önemli bir düşün adamıyla konuştum. Kemal Bey’in kendisine; “Hocam, ben laikliği savunamam, çünkü oy almak zorundayım” dediğini söyledi!

Bu, o kadar zavallı bir durumdur ki, Kemal Bey’in Türk Milletini hiç tanımadığını ve üç-beş oy uğruna değerlerinden kolayca vazgeçebileceğini gösterir!
CHP yönetimi, eğer böyle düşünüyorsa Atatürk’ü de, laikliği de anlamamış demektir.
Türk Milletinin, “Laiklik İlkesi” ile hiçbir problemi olmaz. Halkımızın yüzde doksanı, inancını Allah’ın rızasını kazanmak için dilediği gibi yaşar. İnancını ticaret ve para kazanmak için yaşayan Yobazların, laiklikle problemi vardır.

“Diyanet Akademisi” gibi, ülkemizde laikliği tümden yok edecek bir kurumun oluşmasına CHP nasıl oy verdi? Bunu mutlaka açıklaması gerek.
Hem de, kıvırmadan, kekliğin yürüyüşünü taklit etmeden, Akşener-Davutoğlu-Babacan-Karamollaoğlu-Uysal’dan korkmadan, dobra-dobra açıklamalı.
Bu açıklamayı da Genel Başkanları yapmalı.

CHP’li 1 milletvekili bile neden karşı oy kullanamadı?
CHP’li milletvekilleri bu tasarıya nasıl olumlu oy verdiler? Kim talimat verdi?
CHP, itiraz süresini bilerek geçirip, niçin Anayasa Mahkemesine “Yasanın iptali” istemiyle dava açmadı?

Bu kaçıncı olay CHP?
Yargının koyduğu Erdoğan’ın siyasi yasağını siz kaldırdınız!
Cumhuriyetin değerleri teker-teker yok edildi, siz sadece grup toplantılarında konuştunuz!
Türk Ordusunun Atatürkçü Komutanları zindanlara atıldı, sustunuz!

Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı Adayı yapmak istediniz, Akşener karşı çıkınca Atatürk düşmanı Ekmelettin’i aday yaptınız!
Yargı önce FETÖ’ya, sonra AKP’ye bağlandı, siz seyrettiniz!
Yargıtay bina açılışı, Atatürk’e minberden lanet okuyan yobaz tarafından dua ile yapıldı. CHP Genel Başkanı bırakın protesto etmeyi, salonu bile terk etmedi. Öylece seyretti!
15 Temmuz’u doğru algılayamadınız, üstelik AKP Mitingine katılıp, meşrulaştırdınız!
Milli Eğitim tarikatlara bırakıldı. Ülkede binlerce apartman medresesi ve apartman kilisesi açıldı, siz göz yumdunuz. Bir kere olsun meclisi terk etmeyi ve toplumu ayağa kaldırmayı denemediniz.
Yetmedi, şimdi de, AKP’nin tüm pis icraatlarında payı olan tarikat-cemaat artıklarıyla, Sivas’ta katliamın sorumlularıyla ittifak yapıyorsunuz!
Vatanımıza 10 milyonun üstünde iti-uğursuzu doldurdular, “Sığınmacıların tamamını derhal, gerekirse zorla geri göndereceğiz” diyemediniz.
Ortaklarınız Davutoğlu-Babacan “Göndermeyeceğiz” dediler, siz sustunuz!

Size oy veren Türk Vatandaşlarımıza olan saygımızdan, mümkün olduğu kadar nazik bir üslup kullanıyoruz. Ama bilin ki, bu tutumunuz devam ettiği müddetçe, seçim zamanı her meydanda sizlerin gerçek yüzünüzü Türk Milletine anlatacağız!
İktidarınız da, muhalefetiniz de bıktırdınız artık. Aynı kumaşın parçaları mısınız?

Hadi anlatın! Dediklerimiz için ne söyleyeceksiniz?

Sağlık ve başarı dileklerimle 18 Temmuz 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

2 thoughts on “18 July, 2022 04:32

  1. Ekmeleddin lastiğinin atlamasından hiç ders almamış olduklarını anlıyoruz. CHP yönetimi “tıpış tıpış oy verilecek” sanıyordu. Ne de olsa Cumhuriyet’i kurmuş partiydiler. Altı Ok’u kırdıklarının farkında değillerdi. Tatile gidenlerin oy vermediğini düşünüyorlardı. Cumhuriyetin ilkelerini muhafazakar kesimden oy alacağız diye ayaklar altına aldılar. Halkın yoksulluktan kırıldığı, her şeyin ateş pahası olduğu şu günlerde iktidarın oyları hızla aşağıya inerken CHP oylarının neden yükselmediğine bile kafa yormuyorlar. Dinciler Karamollaoğlu varken, AKP den sıtkı sıyrılanlar düne kadar o politikaların kurucularından Babacan ve Davutoğlu varken ve Erdoğan artık bu işi götüremez diyenler de Akşener varken neden CHP yi tercih etsinler. Üstelik Cumhuriyetçileri de uzaklaştırıyorlar..

  2. *Sn.RTE’ın köylüsü ve Refah ve Fazilet dahil, birlikte siyaset yaptığı 40 yıllık ”Yol”daşı Metin Külünk ”Açık, Seçik, Net,..” yazmış:
    **Türkiye’de en az kazanan ile en çok kazanan arasındaki fark 23 kattır.. **En tepedeki %10’luk nüfus toplam gelirin yaklaşık %55’ine sahipken, en alt %50’lik nüfusun toplam gelirden aldığı pay %12’lerdedir…
    **En üstteki %10’luk kesim toplam servetin %67’sine sahipken, en alttaki %50’lik nüfus toplam servetin sadece %4’üne sahiptir… https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/erdogana-en-yakin-isimlerden-kulunk-ekonomiyi-agir-elestirdi-7255573/
    Bu ”Korkunç ve Çıldırtıcı” gelir ve servet dağılımı tablosu ortadayken.. AKP, MHP oy verenleri dahil, Milletin %90’ı iliklerine kadar bu ağır tablonun acısıyla inlerken.. AKP’nin laiklik karşıtı eylemler yaptığı, Yanlış yatırımlar yaptığı, yandaşlarına ihale verdiği, 3-5 maaş verdiği, Tarikatlara kucak açtığı, Diyanetin Cuma vaazında ne söylediği,.. vs. argümanlarla ”Muhalefet(?!)” yapıp iktidarı AKP’nin elinden alabilirler mi.. Ya da DOĞRU soru; ”Muhalefet İktidara Gerçekten Talip mi?!..”

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s