26 July, 2022 02:26

LEGAL GÖRÜNÜMLÜ İLLEGAL YAPI

“Doğan Görünümlü Şahin” , “Legal Görünümlü İllegal Yapı” gibi deyimleri
Türk Siyaset lügatine sokan kişi, maalesef “Cumhurbaşkanı Görünümlü
(Genel Başkan+ Ulema+ Jinekolog+ Ekonomist) Tek Adamdır.

Can çıkar huy çıkmaz, dervişin fikri ne ise, zikri de odur, demiş atalarımız.
Erdoğan ve ekibi, kökleri aldatmaya-kandırmaya-kazıklamaya dayanan bu deyimleri kullanmaktan çok hoşlanırlar!
Bu üslubun “Devlet Adabına” hiç yakışmadığı, kullananı küçülttüğü, bu konuşmaların ancak Kasımpaşa bitirimhanelerinde geçerli olduğu gerçeğini umursamazlar bile!

Erdoğan ve ekibi “Legal Görünümlü İllegal Yapı” demekle sadece Cemaati işaret eder. Bu illegal yapının [Cemaatin] Hasan Sabbah’ın Haşhaşin denen suikastçılarına benzediğini, ülkeye her türlü kötülüğü yapabileceklerini, en galiz küfür ve hakaretleri kullanarak söylerler.

Hâlbuki gerçek bambaşkadır.
AKP İktidarında geçirdiğimiz 20 sene sonunda, Türkiye’de YÜZLERCE legal görünümlü illegal yapı oluşmuştur. Evet, yanlış okumadınız yüzlercesi at koşturmaktadır!
Tarikatlar-Cemaatler- Saraya bağlı vakıflar-AKP’nin kurdurduğu Vakıflar- AKP’nin kurdurduğu Gıda Bankaları- AKP’ nin kasası gibi çalışan yurtdışı ayakları da bulunan Yardım (!) Dernekleri- Kaçak Kurslar-Kaçak Medreseler-Kaçak Apartman Kiliseleri vs…
Bunların hepsi Anayasa’ya, Lâik Cumhuriyete, özellikle mali yasalara aykırı işlemlerde bulunan legal görünümlü illegal yapılardır!
Bu kaçak yapılar aynı zamanda AKP’nin oy deposunu oluşturduklarından,
AKP Hükümetleri tarafından korunurlar ve teşvik edilirler!
Bu illegal yapılar TC Devletinin denetim organları tarafından incelendiğinde devletin nasıl soyulduğu, dolandırıldığı, din istismarı yapılarak insanların yardım duygularının nasıl sömürüldüğü, Cumhuriyetin ve Türk Milletinin nasıl ihanete uğradığı net olarak görülecektir.

Türkiye’deki yüzlerce mahallî illegal yapıların yanında, esas 3 (ÜÇ) adet Legal Görünümlü İllegal Yapı vardır; Beraberce bakalım;
1)Adalet ve Kalkınma Partisi;
AKP, TC Anayasası ve Yasalarına göre kurulmuş Legal bir yapıdır.
Fakat faaliyetleri- demokratik rejim hakkındaki açıkladıkları görüşleri, Cumhuriyetin temel değerlerine bakışları, illegal kuruluşlarla işbirlikleri, defalarca “Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğu, Anayasa’yı ihlal suçu işlemeleri AKP’ nin Legal Görünümlü bir İllegal Yapı olduğunun kanıtıdır.
AKP, iktidar olmasa idi ve Türk Yargısı da gerçek anlamda bağımsız olsaydı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının bu partiyi defalarca kapatması gerekirdi!

2) Cemaat; FETÖ
Dünyanın çeşitli ülkelerinde okulları bulunan, bankaları, medya kuruluşları,
100 Milyar Dolardan fazla kaynağı olan fakat devlet karşısında “Hayalet” bir görünüş sergileyen İllegal bir yapıdır.
2002-2014 arasında, (Erdoğan- AKP Hükümetleri ve CIA) işbirliği ile
TC Devletinin en hassas birimlerinde çöreklenmiş, devleti ele geçirecek ve darbe yapabilecek güce erişmiş tehlikeli bir yapıdır.
Cemaatte şeffaflık yoktur, her işleri saklı gizlidir. Biat kültürüne göre tek kişinin talimatlarıyla yönetilir. Bu İllegal yapıya devletin koridorlarını açan bizzat Erdoğan ve AKP’ dir. Bu konuda Erdoğan’ın “Ne istediler de vermedik” sözü birlikteliğin ve gizli operasyon ortaklıklarının açık ifadesidir. AKP’de Bakanlık, Milletvekilliği, Parti üst yöneticiliği yapıp ta FETÖ ile kucaklaşmayan yoktur!
AKP’ nin sadece bu faaliyeti bile, onun Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kapatılması için yeterli kanıttır!

3)KCK (Kürdistan Topluluklar Birliği)
Bugün için elle tutulur-gözle görünür, aynı zamanda terör estiren, gerektiğinde can alan, yakan yıkan İllegal yapıların başında KCK gelir.
KCK, Güneydoğu bölgemizde, kendi Adalet-Vergi-Güvenlik sistemini kurmuş,
TC Devletine ve güvenlik güçlerine meydan okuyan İllegal bir yapıdır. Türkiye’den başka hiçbir demokratik ülkede böylesine sapık ve kanlı bir illegal yapının oluşmasına izin verilmez, anında kafası ezilir.
Her seçimden önce yapılan AKP-KCK işbirliği ve bu sebepten sarsılan devlet sistemi, başlı başına AKP’ nin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kapatılması için yeterli gerekçedir!

AKP’nin 20 yıllık yönetiminin bu pervasız tutumu, Türkiye Cumhuriyeti Devletini zora sokmakta ve yakında Türkiye’nin Uluslararası Mahkemelerde
“Teröre Yardım ve Yataklık” eden devletler içinde yargılanması ile karşı karşıya bırakacağı yakın bir tehlikedir. Uluslararası Ceza Mahkemesinin
“Mavi Marmara” olayı ile ilgili kararı sizlere bir şeyler anlatmıyor mu?

Sağlık ve başarı dileklerimle 26 Temmuz 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

One thought on “26 July, 2022 02:26

  1. *Sn.RTE, katıldığı TRT ortak yayınında, (Sn. A. Babacan ve Sn. A. Davutoğlu kastedilerek) “Bir dönem sizinle yol yürüyen ve önemli makamlara gelmiş isimler ve ayrı partiler kurdular. Geriye dönüp bakınca onlar için bir tanımınız ya da değerlendirmeniz oluyor mu zaman zaman?” sorusuna şu cevabı vermiş: “Onu onların düşünmesi lazım. Onların nasıl ihanetin içerisinde olduklarını kendilerinin düşünmesi lazım. **Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler. O makamlara getirildiler. Eğer onlara bakanlık verildiyse, başbakanlık verildiyse, hepsi onlara bir irade o makamları verdi…**
    Bu çok önemli makamları, T.C. ”Legal” Başbakanı’nın.. T.C. ”Legal” Cumhurbaşkanı’nın.. yani; Sn.RTE’ın istememesine/ onayı olmamasına rağmen, ”(Kendi) İstediğine verebilme gücüne sahip bu İrade(?!)” kim olabilir ki?!..

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s