28 September, 2022 00:48

ŞİKÂYETİM VAR HÂKİM BEY/HAKİME HANIM

Şikâyetim var, cümle ihanetten/ Dillerimi Hâkim Bey, bağlasan durmaz,
Gelsin Jandarma-Polis karakoldan/ Fikrim firarda, mahpusa sığmaz…

Anayasa Md 3:
Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanunda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı “İstiklal Marşıdır.”

Anayasa Md 42:
Türkçeden başka hiçbir dil, eğitim ve öğretim kurumlarında Türk vatandaşlarına ana dilleri olarak okutulamaz ve öğretilemez.

Anayasa Md 73:
Vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülükler kanunla konulur, değiştirilir veya kaldırılır.

6136 SK: Hangi silahlar ruhsata bağlanabilir:
Tam otomatik olmamak şartıyla, namlu uzunluğu fişek yatağı hariç otuz santimetreyi ve tüm uzunluğu elli santimetreyi geçmeyen tabancalar ile namlu uzunluğu fişek yatağı hariç otuz santimetreden fazla, uzun menzilli ve delici güce sahip, sabit dipçikli, tam ve yarı otomatik atış yeteneği olmayan ve münhasıran avda veya atıcılıkta kullanılan yivli av tüfekleri ruhsata bağlanabilir.
Bunlar haricindeki her türlü silah, sadece Devlet Güvenlik Güçleri tarafından kullanılır…

Hâkim Bey/Hakime Hanım, yukarıdaki anayasa ve yasa maddelerinin sizi de bağladığını bunların uygulanmasının sizin göreviniz olduğunu biliyorsunuzdur, değil mi?

Ah be Hâkim Bey/Hakime Hanım, siz işinizi hakkıyla yapmayınca bakın başımıza neler geldi!
-PKK’lı terörist, köyü bastı. Zavallı köylünün ekmeğini zorla aldı, bir de adamı karısının ve çocuklarının gözü önünde evire çevire dövdü.
Siz köydeki adamcağızı, “teröriste yardım ve yataklıktan” içeri attınız!
Adamı, devletten koparttınız be Hâkim Bey/Hakime Hanım!
-PKK terör örgütünün cinayet ve uyuşturucu Baronları ile devletin yetkilileri tamamen suç olan bir şekilde, Oslo’da kucak-kucağa oturdular, siz sesinizi çıkaramadınız be Hâkim Bey/Hakime Hanım!
-Teröristin korkusuna evinde çakaralmaz tabanca bulunduran adamcağızı içeri attınız da, elinde otomatik ağır silahlarla il-ilçe meydanlarında gezenleri görmediniz Hâkim Bey/Hakime Hanım!
Hele, Türk Askerine kurşun sıkan eşkıyaları kurtarmak için, seyyar tuvalet kurar gibi, seyyar mahkeme kurdular da, içinizden bir tane Cumhuriyet Hâkimi çıkıp, “Böyle rezalet olmaz, git kendin yargıla” deyip, istifa edecek yürekliliği göstermediniz ya, vatandaşı devletten soğuttunuz Hâkim Bey/Hakime Hanım!

-Türk Mahkemelerinin “Ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkûm ettiği, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin de verilen cezayı doğru bulduğu bir çete reisine farklı muamele yapıldı, sizler sustunuz Hâkim Bey/Hakime Hanım!

-Sizin korumakla mükellef olduğunuz Anayasayı, sizin gözünüzün önünde çiğneyip, Kürtçe okullar açtılar, siz “Durun bakalım. Önce Anayasa’yı değiştirin. Yoksa yapamazsınız” diyemediniz Hâkim Bey/ Hakime Hanım!

-PKK Terör örgütünün katilleri, sizin gözünün önünde “Vergi” topladı, haraç aldı. Siz “Vergi ancak devletin yetkili organları eliyle toplanır, sizler de kimsiniz, bu yaptığınız suçtur” demediniz ve suça göz yuman kamu görevlilerini yargılayıp içeri atmadınız Hâkim Bey/Hakime Hanım!
-Türk Bayrağını yaktılar, Atatürk büstlerini yıktılar, en sonunda da İstiklal Marşımızı yuhaladılar, siz sustunuz Hâkim Bey/Hakime Hanım!

Ah be Hâkim Bey/Hakime Hanım, sizler korkup sinince, meydan ite-kopuğa, din bezirgânlarına, insanları Allah ile aldatan sadaka dolandırıcılarına kaldı!

Sizler hiç tarih okumaz mısınız? Çevrenize, Ortadoğu’ya, hemen dibinizdeki İran’a bakmaz mısınız?
Bilmez misiniz ki, bir demokratik ülkede siyaset kurumu, yargı kurumu, bürokrasi, güvenlik güçleri görevlerini yapmazlarsa o ülkede kargaşa olur ve
iç savaş çıkar!

Size gerçek bir olayı anlatayım Hâkim Bey/Hakime Hanım, inşallah ders alırsınız.
1978 yılı Eylül ayında İran Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları ve Yüksek Yargıç Heyeti eşleriyle beraber Türkiye’ye ziyarete geldiler. İzmir ziyaretinde Bergama’yı görmek istediler. Bergama’nın tarihi zenginliklerini gezdikten sonra, eşimle, konuklarımızı yemekte ağırladık.
Sohbet anında ben, İran Genelkurmay Başkanına, “Humeyni Fransa’dan İran’ı yönetiyor. Gelirse İran’ı başınıza yıkar ve İran bir Din Devleti haline gelir” dedim.
General bana kendisinin ve diğer komutanların modern giyimli eşlerini ve kadın yargı mensuplarını göstererek, “Hayal görmeyin Sayın Belediye Başkanı”
biz varken Humeyni İran’a gelemez” dedi.
Bu konuşmadan tam 6 ay sonra Humeyni İran’a geldi. Önce o generallerin ve yargıçların çocuklarıyla birlikte tümünün kafaları kestirdi!

Yaa Hâkim Bey/Hakime Hanım, sizler görevinizi yapmazsanız, bir molla gelir ve hepinizin kellesini olmuş armut gibi toplar, hiçbir şey yapamazsınız!

Hâkim Bey/Hakime Hanım,
Eğer bana “Anladık ta sen ne yapıyorsun” diye soracak olursanız, ben senelerdir bu demokrasi düşmanları ile savaşıyorum. Bir yandan da sizlerin açtığınız davalarda kendimi savunmaya gayret ediyorum. Şimdi de mücadelemize DOĞRU Partide devam ediyoruz.
Durum daha tehlikeli bir hal alırsa, dedelerimiz Kurtuluş Savaşında ne yaptılarsa onu yapacağız ve bu aziz Türk Vatanının selameti için gerekiyorsa can vereceğiz…

Ya sizler ne yapıyorsunuz? Hala cüzdan ve vicdan arasında sıkıştığınız yerde misiniz? Ya Vatan, Ya Demokrasi, Ya Hukuk Devleti, Ya Lâik Cumhuriyet?
Şikâyetim var Hâkim Bey/Hakime Hanım, sizlerden Türk Milleti adına çok şikâyetim var…

Sağlık ve başarı dileklerimle 28 Eylül 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

2 thoughts on “28 September, 2022 00:48

 1. Değerli Serdaroğlu,
  Yeniden ‘’Kurtuluş’a ve Kuruluş’a’’ ihtiyacımız olduğu kesin..
  Peki; Yeniden ‘’Kurtuluş’u ve Kuruluş’u’’ kimlerle gerçekleştireceğiz?!..
  İçinde bulunduğumuz ‘’Siyasi, Ekonomik, Kültürel açmazın’’ yaratıcısı ve sürdürücüsü olan ve ‘’toplumumuzun ezici çoğunluğunu oluşturan’’ nasıl bir insan profilimiz var?!…
  Çoğunluğumuz; okumuyoruz, araştırmıyoruz, dinlemiyoruz..
  Hasbelkader ‘’vitrine çıkmış’’ olup; fiziğini, sesini, sözünü etkileyici/şirin bulduğumuz popüler gazeteci, yazar, sanatçı, siyasetçi, dinci lider, akademisyen, .. ne söylediyse doğru kabul edip; onlardan ezberlediklerimizi tekrarlaya, tekrarlaya gerçekleri(?!) öğrendiğimizi/bildiğimizi zannediyoruz..
  (Bilinçten yoksun/ Futbol takımı tutar gibi) Particiyiz, Türkçüyüz, Dinciyiz, Kürtçüyüz..
  Kaderciyiz.. Tembeliz.. Unutkanız.. Üşengeçiz..
  Ulusal çıkarlarımızı tehdit edecek kadar ‘’Tehlikeli Büyüklüğe’’ ulaşan sorunlarımız; ‘’Çoğunluğu Oluşturan’’ işte bu insan profilimizi, çıkarları doğrultusunda kolayca kullanan ‘’emperyal güçler ve yerli siyasetçilerimiz’’ sayesinde..
  Bu sorunlar, çok uzun yıllar boyunca; adım adım, göstere göstere gelip; Devletimizi ve Milletimizi ‘’Neredeyse Boğacak’’ büyüklüğe ulaştılar
  Görmesi gerekenler gör(e)medi.. Çözmesi gerekenler çöz(e)medi.. Uyarması gerekenlerin sesi yeteri kadar çık(a)madı..
  Görmesi.. Çözmesi.. Uyarması.. gereken yetkililer, sorumlular ve etkililer ‘’GÖREV’’lerini yap(a)madılar..
  Çözümün artık ertelenemeyeceği noktadayız..
  El netice; ‘’Damarlarımızdaki Asil Kan’’dan asla kuşkumuz yok..
  Ancak, ‘’(Tabii ki silahsız ve kavgasız) Örgütlü Güç/ Çağdaş Milis Kuvvetleri’’ olmadan, başarı mümkün değil..
  Yakın tarihimizde; Kurtuluş ve Kuruluş’un tüm yurt sathına yayılmış vatansever önderleri, yön verenleri, yönetenleri, ‘’Az sayıdaki’’ cesur ve fedakar münevverler/ aydınlardı..
  Halkın içinden çıkmış, halkını tanıyan, halkın dilini konuşan, halkın inancını, kültürünü, güçlü ve zayıf yönlerini bilen; askerler/subaylar başta olmak üzere, vali, kaymakam, öğretmen, yazar, şair,.. v.s öncü aydınlar her türlü makam/mevki hesabından uzak, ‘’müthiş bir iletişim ağı kurarak’’, en ücra köylere kadar örgütlenip; hem Kurtuluş’un, hem de Kuruluş’un ‘’Örgütlü Gücünü/ Milis Kuvvetlerini’’ yukarıda niteliğini açıklamaya çalıştığım ’Çoğunluğu Oluşturan’’ insan profilimizin içinden kurup, harekete geçirmeyi başarmışlardı..
  Bu (Yani) emperyalist oyunun bozulup, bağımsızlığımızın korunabilmesi için sizin çözüm öneriniz olan; ‘’DOĞRU Parti-Zafer Partisi-Memleket Partisi-Milli Yol Partisi ve diğer Vatansever Partilerle’’ birlikte MİLLİ İTTİFAK’’ın kurulması yetecek midir..
  Sadece bu partilerin seçilmiş isimleriyle ‘’Sağlam/ Bilinçli/ Vatansever/ Güvenilir/ Serdengeçti/.. bir çekirdek kadro’’yla yola çıkmak; kurtuluşu sağlayacak ‘’Nitelikli Çoğunluğa’’ ZAMANINDA ulaşmak için, yeterli heyecanı ve gücü yaratabilir mi..

 2. Duygu yüklü ve ders niteliğinde muhteşem anlatım. Umudumu kişisel olarak kaybetmedim. Bu süreç de geçecek.
  Sağlık dileklerimle. Teşekkürler.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s