25 October, 2022 05:04

HAM KAFALAR

İnancının, yaşadığı toplumun ve demokrasinin evrensel değerlerini bedeninde ve beyninde yaşamamış, hazmetmemiş kafalar hem insanlığa hem de ülkelerine çok zarar verirler.

Değerlerini içselleştirmemiş bir kafaya yabancı değerler sokmak çok kolaydır. Ona yeni bir değer gösterirseniz, gönlü de zihni de karışır.

Böyle biri tesadüfen siyasette Genel Başkan seviyesine gelmişse, bir gün Cumhuriyetçi, bir gün Atatürkçü, bir gün Ülkücü, bir gün Nurcu, bir gün Cemaatçi, bir gün Seyit Rıza’yı över, bir gün PKK sempatizanı olur ve Guguk Kuşu gibi yuva dağıtır.

Bunlardan daha tehlikelisi ise “İslam’ı” kendi çıkarları için kullanmaktan çekinmeyen “Sahte Müslümanlardır.” Bunlar o kadar alçaktırlar ki, kendilerine vatan armağan eden, inancını özgürce yaşamasını sağlayan kahramanlara, devletimizin kurucularına hakaret etmekten utanmazlar.
Onların Türk Milletine verdiği Cumhuriyet ve Demokrasimizin nimetlerinden yararlanıp, Cumhuriyeti ve Demokrasiyi yıkmak için çalışırlar.

Sürekli yalan söyleyerek insanları kandırmak, hırsızlık yaparak devleti ve milleti soymak, sonra da mağdur rolü oynamak, kullandıkları yöntemlerdendir.

Örneğin;
Müslüman geleneğinde erkekler altın takı takmazlar. (Gerekçe, din israfa karşıdır!)
Bizim Siyasi Ümmetçilerimiz (!) bu kurala uymak için alyanslarını gümüşten yaptırırlar.
Altın alyans takmazlar ama 10-15 milyonluk ciplere binerler.
Altın alyans takmazlar ama platin alyans takarlar. (Çünkü bu hükümlerin yazıldığı çağda platin bilinmiyordu)
Altın alyans takmazlar ama Saraylardaki su bardakları ve klozetler bile altın kaplamadır.

Siyasal Ümmetçilerin bu davranışları, toplumda değerlerin yozlaşmasına, giderek de yok olmasına neden olur. Bu durum da yozlaşmaya ve çürümeye kadar gider.

Bizler, Atatürk’ün Kuvvacıları olan DOĞRU Partililer olarak, Cumhuriyetimize ve kuruluş değerlerimize, Türklüğümüze ve inancımıza bağlıyız. Siyaseti, ülke hizmeti olarak görür ve öyle çalışırız.

Türk Milletinden sakladığımız hiçbir şey olmaz, olamaz. Kafamız net, programımız açık ve kaynakları bellidir. Tüm toplumu birleştirmek, kucaklamak amacımızdır.
Anayasamızın ilk 6 maddesini kafasına ve gönlüne sığdırmış, Atatürk ilke ve devrimlerine saygılı ve bağlı, demokratik standartlarımızı gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmayı amaçlayan herkesle birlikte olacağız.

Not; 1
1 Kasım 2022 tarihine kadar yazılara ara vereceğiz. Gündem çok yoğun.
Bu hafta iki kongre, iki TV programı, 29 Ekim törenleri var. 1 Kasım’da görüşmek üzere.

Not; 2
DOĞRU Parti İzmir İl Kongresi’ne tüm İzmirli Kuvvacıları bekliyoruz.
Yeşilyurt Mustafa Necati Kültür Merkezi- Karabağlar

Sağlık ve başarı dileklerimle 25 Ekim 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s