TAŞLAR YERİNDEN OYNADI

Siyaset iddia işidir. “Sabır-Sebat-Cesaret-Fedakârlık” ister. Siyasette mucize yoktur. Ancak, çalıştığınız kadarının karşılığını alırsınız. Kazanmak için milletinizi ve rakiplerinizi çok iyi tanımak zorundasınız. Milletinizi iyi tanımıyorsanız, asla kazanamazsınız. “Millet seçmesini bilmiyor” sözü boş bir laftır ve demokrasiye inanmayanların sözüdür. Milletle kavga ederek siyaset yapamazsınız.
Hatayı kendinizde arayıp, çözüm üretmek siyasetçisinin işidir. Cemil Meriç’in sözü, herkesin kulağına küpe olmalıdır;
Aydınların aydınlatamadığı halkı, soytarılar aldatır…”

Bizim siyasetteki iddiamız “zamanla” sınırlı değildir. Ömürle de sınırlı değildir.
Bizim Atatürkçülük- Çağdaşlık- Lâik Cumhuriyet- Hukuk Devleti- Demokrasimizin Standartlarını Uygar Ülkeler Seviyesine Çıkartma mücadelemiz hep devam edecektir.

Gelelim 30 Mart seçimlerinin ön yorumuna;
(Sandık-sandık sonuçlar alınıp, sonuçlar kesinleşince daha geniş bir değerlendirme yapılacaktır.)

Bu seçimler, Erdoğan’ın hem Türk Milletinin bir kısmını, hem de kendi siyaset arkadaşlarını kandırdığı son seçimdir. Erdoğan bundan böyle, ne siyasi kadrolara ne bürokratik kadrolara ne de yargıya “Yanlış bir iş” yaptıramaz, “kupon arazileri bana ayırın” diyemez. Yargıyı-Polisi baskı altına alamaz.
Erdoğan, kendisinin-aile fertlerinin-Bakanlarının sırtlarındaki yolsuzluk-hırsızlık-rüşvet dosyalarıyla bir adım ileri atamaz.
30 Mart seçimleri gerek seçim süreci, gerekse oy verme ve oy sayımı olarak, 1946 seçimlerinden sonraki en şaibeli seçimdir.
Erdoğan’ın seçim sonrası her biri ayrı-ayrı yolsuzluk suçlamasına muhatap olmuş aile fertlerini yanına alarak yaptığı konuşma tam bir demokrasi ayıbıdır. Erdoğan, kendisine oy vermeyenlere kin kusmakta, kendisini “Yargı” yerine koyup, insanları, toplulukları tehdit edebilmektedir.
AKP; bunların üzerini örtemez.

Türk Milletinin % 55’ i Erdoğan ve AKP’yi tamamen reddetti. Kalan % 45 oy ’un önemli bir kısmı, Yerel Seçimlerin özelliğinden kaynaklanmaktadır.
Şu gerçeği siyaseti bilenler çok iyi görmektedirler;
AKP, gerek aday belirlemek, gerekse seçim stratejisi oluşturmak ve seçim çalışması yapmak konularında diğer partilerden çok daha öndedir. Örgütü en iyi çalışan parti AKP’ dir. Çünkü AKP normal bir siyasi parti değildir.
AKP; bir cemaatler ve tarikatlar koalisyonudur.
Bu seçimde AKP Adaylarının, Erdoğan ile birlikte çekilmiş posterlerini kullanmadıklarını gördük.
Sürekli işledikleri tez şu idi; “Hırsızlıkları-ihanetleri ben de görüyorum. Bırak şimdi Tayyip’i, bu seçim onun seçimi değil, benim seçimim. Sen Tayyip’e değil bana oy vereceksin.”
Çünkü geçen seçimlerde “oy getiren” Erdoğan, artık “oy götüren” haline gelmişti. Yani AKP’ liler, seçim kazanmak için Genel Başkanlarını bile sakladılar.
Diğer partilerin, mevcut kadrolaşma ve çalışma sistemleri ile AKP karşısında başarılı olmaları mümkün değildir.

Türkiye, ABD-Avrupa-Rusya-Müslüman Ülkeler ile tarihinin en kötü dönemini yaşamaktadır. Dış itibarımız yerlerde sürünmektedir. Yakında Erdoğan,
“Terör Örgütlerine Yardım Etmek” suçundan yargılanabilir. Erdoğan’ın yurt içi ve yurt dışı kişisel “Para Hareketleri” çok iyi izlenmekte ve bilinmektedir. Yakında bu paralar dünyanın gündemine gelecektir.

AKP’ yi veya AKP gibi dini siyasette kullanmaktan çekinmeyen kuruluşların panzehri, Merkez Sağ’da konumlanacak yeni bir parti olacaktır.
Türk Milletinin hassasiyetlerini iyi bilen, her biri siyasetin gerçek ustası olan namuslu kişilerin organize edeceği, iyi yetişmiş kişilerden, özellikle gençlerden ve kadınlardan oluşacak kadrolara, iş-çalışma hayatı- akademik kariyer sahibi kişilerin katılımıyla oluşacak yeni Merkez Parti, AKP’ nin çanına ot tıkayacaktır.

Bu konuda herkes elinden geleni yapmak zorundadır. Bu toparlanma ve
Türk Milletinin kaderine sahip çıkma hareketi ya olacak, ya olacaktır.
Kimse bu olayın önemini anlamasa bile, biz mücadeleye ve anlatmaya devam edeceğiz.

Sağlık ve başarı dileklerimle 01 Nisan 2014
Rifat Serdaroğlu

8 thoughts on “TAŞLAR YERİNDEN OYNADI

 1. Sayın Üstadım!..
  “Bu toparlanma ve Türk Milletinin kaderine sahip çıkma hareketi olacak Merkez Sağ Parti”yi siz organize edecekseniz ne âlâ; eğer bizi bizden daha iyi düşünen güçler (Rothschild/Rockefeller) organize edecekse, adı değişecek ama yöntemi/yönetimi değişmeyecektir.
  Keşke düşlediğiniz, o (Amerika’da bile olmayan) “Gerçek/Uygar Demokrasi” Türkiye’de tesis edilebilse…
  Ne sistem, ne de halkın buna hazır olduğunu/olacağını ümit edemiyorum.
  Keşke sizin kadar ümitvar olabilsem!..

 2. TAŞLAR YERİNDEN OYNADI

 3. Yaşanan bu kadar rezalete rağmen taşları yalnız yerinden oynatabildiysek, oturup tekrar bir düşünmemiz lazım !!! Burada büyük Devlet Adamı Atatürk’ün yarattığı mucizeyi herkesin teslim etmesi lazım. 90 sene önce yine aynı halkla hem de bugünkünden çok daha kötü şartlarda mucizeler yaratması büyük bir başarıdır. O peygamberin yeryüzündeki vekilini tarihten silerken biz 90 sene sonra Allahın bütün vasıflarını üzerinde taşıyan çakma bir halifenin gerçek yüzünü ümmetine anlatamıyoruz. 90 senede bu kadar geriye giden bir halk için uğraşmaya değer mi diyeceğim ama bu güzelim memleketi bir kaç hırsız ve onların hırsızlığına göz yuman yandaşlarına bırakmaya hiç niyetimiz yok, bu böyle biline…

 4. BU BÖYLE GİTMEZ, GİTMEMELİ…

  “30 Mart seçimleri gerek seçim süreci, gerekse oy verme ve oy sayımı olarak,
  1946 seçimlerinden sonraki en şaibeli seçimdir.
  Erdoğan’ın seçim sonrası her biri ayrı-ayrı yolsuzluk suçlamasına muhatap olmuş aile fertlerini yanına alarak yaptığı konuşma tam bir demokrasi ayıbıdır. Erdoğan, kendisine oy vermeyenlere kin kusmakta, kendisini “Yargı” yerine koyup, insanları, toplulukları tehdit edebilmektedir.
  AKP; bunların üzerini örtemez.”

 5. Rifat Serdaroglu : TAŞLAR YERİNDEN OYNADI | Prof. Dr. Ahmet SALTIK

 6. Sn.Bakanım Sevgili Kardeşim…Hayatım boyu İnsanlık-Vatanım-Milletim için mücadele ederek geldim…Öyle de gideceğim…Ancak; Aşağıdaki *Asgari beş maddeyi ana felsefe olarak uygulamayan Tüm Siyasi partileri “” RESMİLEŞTİRİLMİŞ *MAFYA TEŞKİLATLARI!?..* olarak görürüm (( Bilimsel verilerle ispat ederek! )) Bu maddeleri kabul ederek Mücadele ve Savaş verecek kim olursa onun yanında olmak “”KARAKTERİM İCABIDIR”” Saygı ve Sevgilerimle

  ASGARİ BEŞ MADDE !…
  1-HUKUK, *VİCDAN-CÜZDAN-SİYASET* ARASINDAN KURTULMAZSA!….
  2- NEREDEN BULDUN YASASI UYGULANMAZSA! …
  3-MÜRURU ZAMAN (ZAMAN AŞIMI) YASASI DÜZELTİLMEZSE!…
  4- DEMOKRASİ (DEMA-KROTAS) GETİRİLMEZSE!…(Benim ismini yazdığım İnsan M.Vekili olmazsa !?…)
  5- DOKUNULMAZLIK KALKMAZSA…İNSAN OLAMAYIZ !?…

  BİZİ YÖNETENLERİN HEPSİ! VE DAİMA BİZLERİ KANDIRDILAR!?… KANDIRIYORLAR!?… KANDIRACAKLAR !?…
  HAK YEME!..KALP KIRMA!..İYİLİK YAP!..ÇALIŞ!..BU DÜNYAYI DA!…ÖBÜR DÜNYA YI DA KAZAN DERİM !…G.K.U.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s