ÇANLAR SUSMAZ BAYRAKLAR İNMEZ

Dünyanın yeni delisi Trump, Avrupa Birliği Ülkeleri için de yaptırım kararı aldı ve uygulamaya başladı!
Siz, Avrupa’nın herhangi bir ülkesinden örneğin Almanya Şansölyesi Merkel’den; (hani tesadüfen zengin olmuş, 300 Milyar Avro bütçe FAZLASI veren ülke var ya hah işte tam orası) “Eyy Almanlar; Trump’ın bu yaptığı, doğrudan kilisedeki çanlarımıza ve bayraklarımıza karşı yapılmış ekonomik bir saldırıdır” dediğini duydunuz mu?

Duyamazsınız! Çünkü Avrupalı yöneticiler hayal aleminde yaşamazlar.
Plan yaparlar, strateji geliştirirler ve sonuca giderler.
“Yol bulmak”, “Sıfırlamak”, “Hırsızlık oğuldan babaya değil babadan oğula geçer”, “Fakir, çalmasını bilmediği için fakirdir” gibi ahlak dışı anlayışları yoktur! Vatandaşlarına asla yalan söylemezler.
Almanya, bankalarının tamamını yabancılara satmaz. Stratejik Kuruluşlarını dağıtmaz. Bir otoyolu veya köprüyü, maliyetinin 5-6 katına mal edip milletini soydurmaz!
Avrupa’da bu soygunlara vatandaşları izin vermez. Bunları yapmaya yeltenen, yoldan çıkan bir yönetici olursa, kamuoyu ile basını ile yargısı ile ona dünyayı dar ederler. Saatçi Zafer- Eskort Egemen-Boyunsuz Muammer-İ. Melih Gökçek-Okçu Bilal-alışveriş için mağazayı tümden kapatan eşler gibilerini orada asla göremezsiniz. MAN Adası ve Malta Dövizleri gibi rezilliklere meydan verilmez. Niyetlenen kendini yargıcın karşısında bulur. Deniz Feneri e.V gibi soygunlara anında müdahale edip, karara bağlarlar. Avrupa’da kimse hırsızı korumaz!

Peki, ne yapar bu Avrupalılar?
ABD’ye nasıl karşılık vereceklerini veya vermeyeceklerini, ekonomilerinin dayanma güçlerini, ilmi olarak belirlerler ve diplomasiyi kullanarak bu sıkıntılı durumdan çıkmaya çalışırlar…

Biz ne yapıyoruz?
Yıllarca borç aldık, borcu üretim ve istihdam değeri olmayan yerlere gömdük. Yandaşları beslemek için, gereksiz büyüklükte yatırımlar yaptık, sonunda duvara dayandık!
Sonra zavallılar gibi başladık, ezanımıza bayrağımıza saldırıyorlar diye bağırmaya!
Gerçek şudur;
Akşamdan yediğin hesapsız hurmalar, sabah kıçını tırmalar. Bizimkisi de o hesap. Göm borç aldığın parayı taşa toprağa, benden sonra ne olursa olsun.

Size iki örnek vereyim;
-Bayburt-Gümüşhane Havaalanı için müteahhite yıllık 2 Milyon yolcu garantisi verildi. 20 yıl boyunca bu garantiyi döviz olarak ödeyeceğiz.
Bayburt 80 bin nüfuslu, Gümüşhane 170 bin nüfuslu. İki il 250 bin kişi. Bu
250 bin vatandaşımız, yılda 8’er defa uçsalar ancak yandaş müteahhite verilecek para tamamlanacak. Uçmazlarsa Türk Milleti olarak bu parayı bizler uçacağız! Bu iki ilimizin yakınında rahatlıkla kullanabilecekleri 1,5 saat mesafeli Trabzon ve Erzurum Havaalanları da var. Bu parayı bir fabrika, bir üretim tesisi için kullansak daha akılcı olmaz mıydı?

-Tüm statlarımıza bakın! Üç büyüklerinkiler hariç, tamamının maç başına seyirci ortalaması 3-5 bin kişidir! Stat kaç kişilik? 40 bin-50 bin-60 bin! Ne gerek var? Her ile 15-20 bin kişilik statlar yap, artan para ile üretim tesisleri aç. Yoo olmaz! Niçin olmaz? O zaman avantayı, ortaklığı nasıl kapacağız?
Behey Müslüman, kendi insanını, kendi ülkeni soyuyorsun, hiç utanmaz mısın?

Değerli Okurlar;
Türk Milleti olarak iki önemli işimiz var!
-AKP’nin bizleri bilerek düşürdüğü bu durumdan, egemenliğimizi tamamen kaybetmeden nasıl çıkarız?
-Bizi hangi siyasi parti bu çukurdan çıkarır?

Yanıtınız varsa lütfen gönderin!
Özellikle CHP ve İYİ Parti yetkilileri! Tatiliniz bittiyse, ne düşündüğünüzü
Türk Milletine lütfen anlatır mısınız? Biz düşüncelerimizi yine açıkça ve mertçe pazartesi günü sizlerle paylaşacağız…

Sağlık ve başarı dileklerimle 24 Ağustos 2018
Rifat Serdaroğlu

7 thoughts on “ÇANLAR SUSMAZ BAYRAKLAR İNMEZ

 1. Rafet bey bu güzel yazı için çok teşekkür ederim.
  Bildiğinizi sanıyorum, İYİ PARTİde ciddi çözülme var. Parti yönetimi vadettiklerinden hızla uzaklaştı. İnsanların belki iletişim eksikliği nedeni ile haberleri yok ciddi sayıda istifa var ve hızla devam ediyor.
  CHPye gelince RTE’nin en İYİ adamı KK.
  Saygılar.

  iPhone’umdan gönderildi

 2. Sayın SERDAROĞLU, bence çözüm; milli güçlerin (CHP, İYİ Parti ve STK’lar) Kuvayı Milliye ruhuyla bir araya gelmesi, toplumu iktidarın yanlışları ve kurtuluş için yapılması elzem konular hakkında bilinçlendirmesi, icraatında öncülük etmeleridir.
  Saygılarımla,

 3. CHP ve İYİ partilerinin muhalefet dürüstlüklerine ve ciddiyetlerine inanıyormusunuz. MHP onlatdan mert çıktı hainlere, hırsızlata desyeğini dolayısıyla hainliğini göstere göstere yapmaktan çekinmedi.

 4. Kaleminize sağlık sayın Bakanım. Pazartesi günkü yazınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Sizce, muhalefette ülkeyi yönetecek parti/partiler var mı?

 5. Her iki parti de KUVAYİ MİLLİYE ruhunda birleştiklerini açıklayıp bunu deklarasyonl halinde kamu oyuna açıklayacaklamalıdır.
  Bu ruhun milliyetçi ,medeniyetçi görüşleri de bu deklarasyonda açıkça belirtilmelidir. Bu durum lafda değil icraatla halka gösterilmelidir.

 6. ÇANLAR SUSMAZ BAYRAKLAR İNMEZ – Prof. Dr. Ahmet SALTIK

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s