YARGIMIZ DİMDİK AYAKTA

Yüksek Yargı Başkanları, AKP Genel Başkanı sıfatını taşıyan Erdoğan’ın peşine gurk tavuk gibi takılıp sülalece çay toplamaya gittiler.
Utandılar mı? Utanmazlar…

Yüksek Yargı Başkanlarından biri, Ankara’da bir arabanın içinde “uyuşturucu sabıkalısı” bir kişi ile baş başa görüşürlerken görüntülendi.
Utandı mı? Utanmazlar…

Yüksek Yargı Başkanlarından birinin kızı Yargıç olarak Anadolu’ya atandı. Tayin yerine gitti mi? Gidemedi.
Çünkü aynı gün kızımızın tayini Ankara’ya evinin dibindeki Adliye’ye çıktı.
Meslektaşlarından, kamuoyundan utandılar mı? Utanmazlar…

Aydın-Çine’de benzinciyi dolandıran Öz Savcıyı getirdiler. Onu kahraman ilan edip, altına zırhlı Mercedes verdiler. Türk Ordusunun Komuta Heyetini FETÖ-CIA elemanı bu Öz Savcıya ezdirdiler. Paşalarda kuzu-kuzu teslim oldu?
Sahte delil ürettiler, sahte delilleri sakladıkları yerde şıppadak buldular. İnsanların özgürlüklerini çaldılar, mallarının üstüne çöktüler. Yargı camiamızdan bir kişi çıkıp, “Bu ne rezilliktir. Yapamazsınız” dedi mi?
Utandılar mı? Utanmazlar…

Yargı mensuplarının yarıdan fazlasını FETÖ’cu suçlamasıyla meslekten attılar.
Attılar atmasına da FETÖ’cuları Yüksek Yargıya sokan Adalet Bakanlarını, Müsteşarları unuttular.
Yani garibanları yaktılar, elebaşlarını sakladılar.
Utandılar mı? Utanmazlar…

AKP teşkilatlarında çalışan Avukatları, tarikat ve cemaatlerdeki Avukatları, militan olarak Yargıya sokmak için, 70 olan yazılı puan şartını kaldırdılar ve mülakatla Savcı-Yargıç yaptılar.
Bunların hepsinin listeleri mevcut.

Kemal Kılıçdaroğlu ’nu yumruklayan meczuba neredeyse madalya takacak olan da, Ankara Garında yapılan bombalı saldırıda 95 insanımızın ölümüne,
246 insanımızın yaralanmasına sonuçlanan patlamayı yapan IŞİD militanlarıyla akraba olan da, mahkeme salonunda Atatürk’ün resminin altında oturup Ata’ya küfür eden de bunlardan sadece birkaçı!
Utandılar mı? Utanmazlar…

Uzatmalı YSK, AKP’nin itirazını görüşürken, İstanbul’da bu Savcılardan bazıları, kendiliklerinden bazı sandık kurulu başkan ve üyelerini sorguya çekmeye başladı. Bu konuda ne YSK’dan ne de bir mahkemeden bir talimat var mı? YOK!
Amaç, “Suç Yaratıp” kendilerine verilen talimatı yerine getirmek midir?

Şimdi bizler yani Türk Milletinin vatansever-demokrat insanları olarak, böyle bir yargının içinden çıkan ve her biri Yüksek Hakim olan YSK’dan, haklarımızı korumalarını istiyoruz!
Üstelik 11 Yüksek Hakimden, görev süreleri biten 6’sı görevi AKP tarafından uzatılan Hakimler!

YSK’dan adaletli bir karar bekliyor muyuz?
-İmam Hatipli olduğu için övünen bir YSK Başkanımız var!
-Seçimlerin Türkiye sonuçlarını kesin olarak ilan etmemesine rağmen,
31 Mart’ta şaibeli olarak seçim kazanan AKP’li Belediye Başkanlarını makamında konuk eden bir YSK Başkanımız var!
-Aynı konuda farklı kararlar veren bir YSK’mız var!

Tüm bunlara rağmen ben YSK’nın Türk Milletinin demokrasiye olan inancını baltalamayacağına, vicdanların ve hakkın üstün geleceğine inanıyorum.
İnşallah yanılmayız…

Sağlık ve başarı dileklerimle 03 Mayıs 2019
Rifat Serdaroğlu

4 thoughts on “YARGIMIZ DİMDİK AYAKTA

  1. CHP döneminde CHP üyesi olup, Anayasa Mahkemesi başkanı olan var.Geçmişte yargıda CHP hakimdi. Demirel-Menderes döneminde de. Menderesi ABD, yargıdaki o zümre ile astı.Yıllarca CHP ağırlıktaydı, 80 sonrası FETÖ cüler girmeye başladı. AKP iktidarı ile neredeyse tamamı FETÖ cü oldu. İçinde yine CHP tandanslılar var. Yani yargımız hap siyasi idi.Şimdi niye rahatsızsınız. BEnim gibi yargı tarihini yazıp “yargımız keşke bağımsız olabilse deseniz” anlarım. Ama biliyorumki, yargı Dünyada hiç bir yerde bağımsız değil. Ütopya ile kandırılmışısız.nkavcar

  2. Bağımsızdan kasıt vereceği kararlarda bağımsızlık istiyoruz. ”Bağımsız değil” demek ancak ekonomik anlamda,meclisin çıkaracağı kanunlarda ,çalışma koşullarında kabul edilebilir. Kararlarında BAĞIMSIZ olmasını isteriz.

  3. Bağımsız yargı demek,kanunların belirlediği görev alanında kimsenin etki edemeyeceği ve etmediği. Kimseye vereceği kararda sorumlu olamayacağı ve kimsenin bunu soramayacağı bir yargı istiyoruz. Ama siyaset denen lötü yönetim,yargının şah damarına girerek onu kendine biat ettirme gayretinde olmuştur yıllardır. Oldukça da başarıl oldular diyebiliriz! Mevcut kanunlar maalesef yargı bağımsızlığını sağlayamıyor! Bu nedenledir ki; ülkemizde yargı daima eleştirilecektir.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s