TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNU AKP’DİR

Bazı siyasetçiler milletiyle inatlaşır, onu yok sayar ve onun iradesine hakaret eder! Bunların demokrasi ile uzaktan yakından ilgileri yoktur.
Çoğu kara cahildir. Ne bilime ne uzmanlığa ne dinlemeye ne de öğrenmeye saygıları vardır. Bunlar biat (şartsız-tartışmasız itaat) kültürüne inanır.
Çünkü kendileri de öyle yetişmiştir.
Demokrasi ile biat asla bir arada olamaz. İşin doğasına aykırıdır.
Tıpkı ateşle barutun yan yana olamayacağı gibi!
Kesin kanaatim şudur ki; Bu tip siyasetçiler asla DEMOKRAT OLAMAZLAR.

Bir millet eğer demokratik rejim içinde yaşamak, özgürlüğüne ve onuruna sahip çıkmak istiyorsa, bu tarz siyasetçilerden yine demokratik yoldan kurtulmak zorundadır.

AKP, Türk Milletine yalan söylemektedir.
AKP, emrindeki devlet gücü ve medya gücüyle doğruları çarpıtmaktadır.
AKP, devlet kadrolarını, AKP’ye emir eri olmayı kabul edenlerle doldurmaktadır.

Türk Milletinin doğruları ile AKP’nin doğruları birbirine yüz seksen derece zıttır.
Örneğin;
Türk Milletine göre, bir devlet bankasının genel müdürünün evindeki ayakkabı kutularının içinde milyonlarca dolar-avro çıkması, tek kelime ile hırsızlıktır.
AKP’ye göre, kendi adamı olan o genel müdür hırsız değildir. Ayakkabı kutusundaki dövizler, filanca yerdeki İmam Hatip Okulu yaptırmak için toplanan yardım parasıdır!

Türk Milletine göre, devletin iş verdiği müteahhitlerden toplanan avanta milyon dolarlarla satın alınan medya grubu, haram bir fesat yuvasıdır.
AKP’ye göre ise bu haram medyası, İslam Devletine giden yolda ele geçirilen bir kaledir ve mubahtır!

Türk Milletine göre, “Sandıkla gelen, sandıkla gitmelidir.”
AKP’ye göre; “Sandık, onlar kazandığı sürece geçerlidir.” Kaybederlerse mutlaka organize hile vardır!

Türk Milleti ne Cumhuriyet döneminde ne Osmanlı zamanında ne de daha eski dönemlerde böylesine çirkin, böylesine kindar, böylesine kendi vatanına düşman bir yönetim görmedi!

AKP’nin son densizliğini sizlerle paylaşalım;
İstanbul’da, AKP Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybetti ya!
Bir taraftan YSK üyelerine ağır baskı uygularken, diğer taraftan hiçbir insanın kabullenemeyeceği yöntemlere başvurup, devleti tüm dünyaya rezil ediyorlar!

AKP, daha önce kendi adamlarında olan belediyelerin borçlarını, seçimi kazanan belediyelerin paylarından kesmeye başladı bile. Amaç, belediyeleri çalışanların maaşlarını ödeyemez hale getirmek!

Ayrıca, Belediye Encümenlerin yapısını kararname ile değiştirip, seçilen Başkanların elini kolunu bağlamak kararındalar!

Bu anlayışın benzerini biz daha önce görmüştük;
AKP’nin devlet katında konuk ettiği biri vardı! Fesli Deli Kadir!
“Kurtuluş Savaşını keşke Yunan kazansaydı” diyen zavallı!
Bu anlayışıyla, “belediyeler benden olmazsa batsın” anlayışı aynı kafanın ürünüdür.

AKP’nin unuttuğu bir gerçek vardır;
Birileri Türk Milletine kötülük yapmaya kalkarsa, gün gelir Türk Milletinden öyle bir şamar yerler ki, geldikleri yeri bile unuturlar.
Geliyor beş kardeş, dikkat edin. Hem de öyle başparmağı kırık olanından değil…

Sağlık ve başarı dileklerimle 04 Mayıs 2019
Rifat Serdaroğlu

3 thoughts on “TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNU AKP’DİR

  1. Rıfat Bey,2013’den beri AKP’nin başına A.Gül geçirilip Erdoğan tasfiye edilmek isteniyor. 17-25 Aralık bizlerin görebildiği tarih mesela. Adları geçenler malı götürmüş müdür diyelim, bu olsa bile ABD’nin umrunda olmaz. Onlar Türkiye’de kullanabileceği maşa arar. O bakımdan sahte çekçi Mansur Yavaşı sandık hilesi ile başkan seçilmesini sağladılar.AKP’nin elinde devlet gücü falan yok.  15 Temmuz, Venezuela’daki gibi planlandı. Bizde yapılanma NATO vasıtasıyla çok öncesine dayandığı için başarabilirlerdi de. Fakat muhafazakar kesim Gezi olaylarında sokağa çıkılabileceğini gördü. Ve o çıkışta da ülkücüler önderlik etti. Erdoğan şu anda, ülke menfaati doğrultusunda adım atmaya çalışıyor. Yerli Guaido-lar ise, bunu engellemeye. Aşağı yukarı 40 küsur yıldır resmi siyasetin değilse bile olup biteni, ABD-nin hareket tarzını inceleyen biriyim. Şu anda, sosyal medya, yandaş görülen bir kesi ve her yere yuvalanmış adları ne olursa olsun ABD lehine çalışan kriptolarla dolu.Soğan,patatesin tamamını alan yakında belki buğdayımızın da tamamını alacak.Siz “teslim olalım” demiyorsanız eğer biraz daha düşünün.Şu anda seçim sistemi içindeki ABD ile savaş var.Aslında ne İmamoğlu kazandı, ne de M.Yavaş?nkavcar

  2. Sizin kafa yapnıza 40 yıl değil 80 yıl olsa da yetmez Neval Kavcar. O kadar absürd bir mesajınız var ki,neresini düzeltsen düzelmez! Demek çanakçılık böyle oluyor! ”Erdoğan şu anda, ülke menfaati doğrultusunda adım atamaya çalışıyor…” demişsiniz. Şimdiye kadar ülke aleyhine çalışıyor demektir bu. Siz bir kırk yıl daha öğrenmeye çalışın siyaseti!

  3. ”Erdoğan: Ülkemiz kanatlanıp uçma aşamasının eşiğine gelmiştir”
    Kemerlerinizi bağlayın,yakında uçuşa geçiyoruz!

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s