KIRMIZI-BEYAZ HAREKET

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenme kararının verilmesi siyasi baskı altında alınmış, hukuki olmaktan çok uzak bir karardır.
Bu “Sözde Demokratik Diktatörlük” döneminin kapanmakta olduğunu, ve artık
“Baskıcı Diktatörlük” dönemine geçmekte olduğumuzun işaretidir.
Demokrasi tarihinde ve bütün dünyanın gözü önünde İstanbulluların iradesi gasp edilmiştir.
Demokrasi dışı bu saldırılara karşı çıkmak her vatanseverin görevidir.
Oldu bittiler asla kabul edilmemelidir.

Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanması, AKP’de korku rüzgarları estirmiştir.
Lâik Demokratik Cumhuriyete, sosyal hukuk devletine, Atatürk Milliyetçiliğine karşı olan yandaş vakıflara aktarılan milyonlarca lira paranın, belediye olanaklarının yandaşlara peşkeş çekilmesinin, yolsuzlukların açıklanması korkusudur bu.
Tek başına, Egemen Bağış adlı eski Bakanın, özel şoför masrafını 6 yıl boyunca İstanbulluların sırtına yüklenmesi, AKP’nin ahlak anlayışının ve İstanbul Belediyesine bakışının en net ifadesidir.

Değerli İstanbullular;
Mevcut muhalefet partilerinin yetersizliği defalarca test edilmiştir.
Muhalefet Partileri içinde “Tek Başına İktidara Talibiz” diyeni gördünüz mü?
Bunların demokratik seçimle AKP’yi iktidardan indirmeleri mümkün değildir.

Bizler, bu yüzden “Çoban Ateşi Hareketi” adlı grubu kurduk. Süratle çoğalıyoruz.
Türk Seçmeninin büyük çoğunluğunu oluşturan “Merkez-Merkez Sağ” seçmeni kucaklayacak ve Türk Siyasetinde bozulan dengeleri yerine oturtacak ve AKP’yi en az yirmi puan aşağıya çekecek bu hareket, süratle partileşecektir.

Türk Vatanı ortak paydasında, Anayasamızın değişmez maddelerini kabullenmiş her vatandaşımıza kapımız da gönlümüz de açıktır.
Ülkemizi yeniden kurucu değerlerimize kavuşturmak, yeniden ve güçlendirilmiş parlamenter rejimi ihya etmek, kuvvetler ayrılığını güçlendirmek, yurtta barış-dünyada barış temelinde milli bir dış politika oluşturmak, yatırım ve istihdam iklimini tekrar başlatmak, Türk Devletini ve çağdaş Türk Milletini, hür dünyanın en itibarlı devleti ve vatandaşları haline getirmek öncelikli hedeflerimizdendir.

Türk Devletinin ve Türk Milletinin bugün için en önemli problemi, beka sorunu haline gelmiş olan AKP’dir. AKP’yi iktidardan koparıp atmak zorundayız.
Bunu bizler başaracağız.

İstanbullu vatandaşlarımıza ve Ekrem İmamoğlu’na güveniyoruz.
İstanbul’a ve İmamoğlu’na sahip çıkmayı demokratik bir seferberlik görevi olarak görüyoruz.
Bizler, Çoban Ateşi Hareketi mensupları olarak, İmamoğlu’na her türlü desteğimizi vereceğiz.
Her eylemimiz, anayasal çerçeve içinde ve Sayın İstanbulluların gözleri önünde gerçekleşecektir.

Bu amaçla, 23 Haziran 2019 günü sonuç alıncaya kadar, İstanbul’dayız.
Hepimizi bir arada tutan şanlı bayrağımızın renkleri olan “KIRMIZI BEYAZ” hareketimizi başlatıyoruz.
Püskevitçi ile Zerzevatçı denen ikili, yatak-yorganlarını alsın, gelsin!

KIRMIZI BEYAZ/ NE MUTLU İSTANBULLUYUM, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Not; Bugünden itibaren tüm İstanbulluları, evlerine-iş yerlerine-arabalarına,
kırmızı-beyaz şanlı bayrağımızı asmalarını, imkanı olanların, özellikle kadınlarımızın ve gençlerimizin kırmızı-beyaz renkli giysilerle donanmalarını
istirham ediyoruz. Görelim bakalım Türk Milleti mi büyük, yoksa 7’mi?

Sağlık ve başarı dileklerimle 09 Mayıs 2019
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “KIRMIZI-BEYAZ HAREKET

  1. Bizim bayrağımız kalpaklı Atatürk portresi olan Türk bayrağıdir.kirmiz,beyaz bayrak maalesef iktidardakiler tarafından kirletilmiş tır.menfur emellerinde kullanıldığı için,yere serip üstünde namaz kıldıkları için,üstünde yemek yedikleri için kirletilmistir.İsi bitince öylece bırakıldığı hatta çöpe atıldığı için kirletilmistir.Bizim onlarla aynı bayrağımız olamaz.Bizim bayrağımız kalpaklı Atatürk portresi olan kırmızı beyaz Türk bayrağıdir…

  2. Sevgili Rıfat Serdaroğlu. Sizinle gurur duyuyorum. Bütün yazılarınızı takip ediyorum. Kırmızı Beyez Hareket içinde aktif görev almak istiyorum. Atam’ın bir kızı olarak. Bu vatana borcumu ödemek istiyorum. Saygılarımla Burçin Altınsoy/ İstanbul iPhone’umdan gönderildi

  3. ”…“Merkez-Merkez Sağ” seçmeni kucaklayacak …” İşte bu olmadı sayın Serdaroğlu!.. Merkezi anladık da, merkez sağ ayrıcalığı olunca inandırıcılığınız zayıflamaktadır. Bu ülke demokrasiye geçeliden beri hep merkez-sağ partiler tarafından yönetilmiş ve bu günlere getirilmiştir.Sizin Bakan olduğunuz zamanki lideriniz de dahil! Sadece merkez olmalı ve sağ-sol görüş ayırımı olmamalıydı. Ben endişelendim şimdi açıkçası!

  4. Sayın Rıfar Serdaroğlu, yazılarınızı okuyor ve çok beğeniyorum ancak CHP’nin Ekrem İmamoğlu gibi bir aday bularak bir umut olmaya başladığı, hepimizin ruhlarında bir kıvılcım oluştuğu şu günlerde ayrı bir oluşumla ülkemizin kurtuluşunu isteyen halkı bölmeyi ve kendi tarafınıza çekmeği hedefleyen bu oluşum iyi niyetli olamaz. Eğer gerçekten amacınız ülkemizi kurtarmak yolunda adımlar atmaksa CHP’nin bünyesine katılın yada bu Ata’mızın kurduğu partiye hizmet edin. Aksi taktirde hareketiniz oyları bölmekten başka bir sonuç doğurmaz, bu da kime yarar söylemeğe gerek yok sanırım. Lütfen sağ duyulu olalım. Sözüm bundan sonraki seçimlerle ilgilidir zira bu seçimde Ekrem İmamoğlu’nu desteklediğinizi belirtmişsiniz.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s