NEDEN YAZIYORUZ?

2007 yılından bu yana yaklaşık on iki yıldır, her gün yazıyoruz.
Bu arada, Mayıs 2001’de “Türkiye’de Sistem Sorunu”, Temmuz 2004’te “Yeni Dünya Düzeni Büyük Ortadoğu ve Türkiye”, Şubat 2016’da “FETÖ’den Önce”, Nisan 2016’da “FETÖ’den Sonra” adlı kitapları yazdım.

Bıkmadan usanmadan yorulmadan, ülkemizin her bölgesinden gelen yüzden fazla mahkemede kah FETÖ Yargıçları, kah AKP’nin tetikçi Yargıçları ile boğuştum. Bu arada değmez bir sürü kişiye, ciddi miktarlarda tazminat ödedim.
Yaptığım mücadeleden pişman mıyım? Asla! Bir an bile duraksamadım!
Yalnızca eşimin ve evlatlarımın desteğiyle, kimseden bir şey talep etmeden ve almadan bu onurlu mücadeleyi sürdürdüm, sürdüreceğim.

Bazı arkadaşlarım bana, “Niçin sen? Rahatına bak, ülkenin en güzel yerinde oturuyorsun, mutlu bir aile yaşantın var! Yaşamana, eğlenmene baksana” derler. Kırmamak için, güler geçerim.
Benim anlayışıma göre, bilgi paylaşılınca değerlenir. Eğer bilginizi insanlarla paylaşmazsanız, kendinizde saklarsanız, isterseniz dünyanın en bilgili kişisi olun, o bilgi bir gün sizinle toprak olur…

“Serdar’ca” adlı bloğumuzu açarken “Neden Yazıyoruz” başlığıyla şunları yazmışız;
“Biz, düşüncesi, dini ırkı, kökeni, kültürü, geleneği ve görgüsü ne olursa olsun, bu milletin özünde, vatan sevgisinde buluşabileceğimize gönülden inanıyoruz. Demokrasi ve fikir özgürlüğü aşkıyla, bildiklerimizi yeni kuşaklara aktarmak için yazıyoruz. Yıllardır bu mücadeleye devam ettik, ömrümüzün son nefesine kadar da devam edeceğiz.
Benim güzel kardeşim;
Oku, yaz, paylaş ve dinle lütfen. Başkasının ateşini sen yak. Kendini ve insanları tahammül ile aydınlat. Bu yolda hiçbir baskıdan korkma. Fikrin ve inancın ne olursa olsun unutma; Sensiz bu vatan, bu millet bir kişi eksiktir.”

Değerli Okurlar;
Bu yazılar her gün yüz binlerce kişi tarafından okunur.
Gün gelir “Medya Siyaset” adlı sitede yayınlanan bir yazı bir milyondan fazla tıklanır.
Her gün binlerce e-posta, mesaj alırım.
Hepsini okurum, fırsat bulabildiğim kadarıyla yanıt vermeye çalışırım.
Bu mücadele beni dinç tutuyor, bilgilerimi her gün yenilememe, çağın gelişmelerini takip etmeme olanak veriyor.
Bunun için ısrarla söylüyorum; Lütfen sizler de yazın. En azından çevrenizdeki olayları, güzellikleri-yanlışlıkları yazın. Dost çevreniz inanılmaz ölçüde genişleyecektir.
Benim yazılar sayesinde öyle güzel dostlarım oldu ki birbirimizi hiç görmediğimiz halde, yazı dostlarımdan birinin vefatı halinde, en yakın akrabamı kaybetmiş gibi olurum!

Bildiğiniz gibi “Çoban Ateşi Hareketi” adıyla oluşturduğumuz fikir platformunu, gönüllü arkadaşlarımızla, gelişmiş demokrasinin evrensel değerlerini bünyesinde taşıyan bir siyasi partiye dönüştürme çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu yaz sonuna doğru 81 İl 924 İlçe’de örgütlenmeyi tamamlayacağız.

Kılıçdaroğlu ve Yavuz Selim Demirağ’a yapılan linç girişimlerini organize edebilen, Türkiye’nin en büyük nakit zengini olan “Çete” anlayışıyla yönetilen, Ortaçağ kafasına sahip, demokrasiye inanmayan, bilgi ve ahlak açısından çok fakir bir yapı ile nasıl mücadele edileceğini çok iyi bilen bir kadromuz var.
Her gün daha da çoğalıyoruz.

Günü geldiğinde, çalışmalarımız tamamlandığında elbette ki sizlerle paylaşıp, fikri desteğinizi, katkılarınızı isteyeceğiz.

Şu iki konuda bizleri özellikle takip etmenizi rica ediyoruz;
-Bu parti, Türk Milletine asla yalan söylemeyecektir.
-Bu parti, ön şart olarak “Güzel Ahlakı” uygulayacak ve anlatacaktır.

Bunlar bizim olmazsa olmazlarımız olacaktır.
Türk Milletinin tamamına çok iyi anlatmamız gereken iki Mustafa, rehberimiz olacaktır.
“Ben, ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” diyen
Hz. Muhammed Mustafa,
“Bir millet zenginliğiyle değil, ahlaki değeriyle ölçülür” diyen Gazi Mustafa…

Vay Türk Milletini soyanlara vay Türk Milletine yalan söyleyen ahlaksızlara…

Sağlık ve başarı dileklerimle 14 Mayıs 2019
Rifat Serdaroğlu

6 thoughts on “NEDEN YAZIYORUZ?

 1. Bizim milletimiz (nemelazım) okuma ve yazma özürlüdür! Ama dedikoduda üstümüze yoktur. Bu bir toplumun kötü yönleridir. Çağdaş toplum olmak için,okuyacağız,yazacağız kötüleme değil ama eleştireceğiz.Vatandaş da haksız sayılmaz yani. Bazıları yazdıkları nedeniyle,bazıları konuşmaları nedeniyle baskı ve ceza görmektedir. Bu yıldırma taktiği de geçerli olmaktadır. Ama herkese lazım olan adalet olsa bu baskı olamayacaktır. Yine de yazalım ve konuşalım.

 2. Sayın Bakanım.
  Her bir satırınız Filizlenen bir tohum gibi,
  Yok edilmeye çalışılanAdalet,hukuk,Demokrasi Ve asla vazgeçemeyeceğimiz Cumhuriyetimiz İçin hepimizi dalları altında toplayacak ULU bir çınar oldunuz.
  İyi ki varsınız

 3. Değerli dost Rıfat bey, tüm yazılarınız çok güzel ama bunun mesajı cuk oturmuş.

  Din = iyi ahlak eşitliği tam anlaşılsa durum bambaşka olabilirdi.

  Kaleminize sağlık.

  Selam ve sevgiyle

  Tınaz

 4. Sayın Serdaroğlu size gönülden teşekkür ederim.Yazılarınızı 10 yıldan fazla oldu hemen hemen her gün okurum.Ben 73 yaşında 33 yıl Devlet Kurumunda çalışıp emekli mühendisim,bu yaşıma ve devlet tecrübeme dayanarak söylüyorum.çok değişik iktidarlar gördüm ama Devleti bu derece içinden çıkılamaz duruma getiren yönetim dönemi yaşamadım.Allah sonumuzu hayır etsin.Yazımı uzatıp vaktinizi almak istemiyorum.Siz ve sizin gibi vatan millet sever insanların yolu açık olsun Allaha emanet olun.Saygılarımla.

 5. Sevgili SERDAROĞLU’nun dahi eline, tatlı diline, İKİ MUSTAFA ve TÜRKİYE sevdasıyla dolu kalbine, üstün ve özgün kalemine bütün ailesi, Çoban Ateşi Hareketi içindeki tüm arkadaşları ve milyonlarca izleyici ve okuru ile birlikte BİRÇOK ONİKİ YIL DAHA her dem sağlık ve esenlik, huzur ve güven, mut ve kut, utku ve umut diliyor, selamlar, sevgiler ve saygılar sunuyorum.

 6. Denizcilik eğitimimi Norveçte , muço’lukla başlayıp kaptanlıkla tamamlanan denizcilik hayatımı Norveç Bandıralı gemilerde geçirip emekliliğin tadını da ülkemde geçirmek üzere döndüğüm vatanımda yazılarınız bana en azından rahat bir nefes almamı sağlıyor.
  “Çoban Ateşi Platformu”nda 92 yaşında bir denizciye yer varsa sevgi ile çalışmaya hazırım.
  Saygılarımla,
  Kapt.Yılmaz Dağcı
  cep :0533 356 5858

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s