İTİBARDAN TASARRUF OLUR MU?

“Tüm Dış Temsilciliklerimizden, 29 Ekim Milli gün resepsiyonu giderlerini rezerve edecek şekilde harcamalarda tasarruf edilmesi gerekir!”

“Tüm Dış Temsilciliklerimizin, ülkelerindeki Fethullah Gülen okullarına yardımcı olmaları, her türlü desteği vermeleri rica olunur!”

İki genelge de AKP’nin iki Cumhurbaşkanı tarafından, farklı zamanlarda yayınlanmıştı!
FETÖ’ya destek için yazılan genelge, Huber Apo tarafından imzalanmıştı.
Diğeri ise Saraydan yayınlandı.

Demek ki AKP’ye göre, TBMM tarafından ilan edilen Türk Devletinin yönetim şekli olan CUMHURİYET kutlamaları için itibardan tasarruf yapılabilir.
Ama Cumhuriyeti yıkmak için kurulan ve AKP tarafından devletin tepelerine kadar yerleştirilen silahlı terör örgütünü (FETÖ) yurtdışında da desteklemek Türkiye için itibar kaybı olmaz!

Saray’ın 2020 yılında harcayacağı para 3 Milyara çıkınca, verilen yanıt;
İtibardan tasarruf olmaz!
Saray’da oturan ve aynı zamanda AKP Genel Başkanı olan Erdoğan’ın, Trump tarafından kendisine yazılan ve içinde “Aptal olma, akıllı ol”, “Şeytan” gibi
çok ağır hakaretler bulunan mektuba, aynı ağırlıkta yanıt verilememesi de itibarımızı zedelemez, değil mi?

Aynı şekilde, ABD Temsilciler Meclisinin, Erdoğan ve ailesi için yaptırım kararı alarak, Türkiye dışındaki mal varlıklarının araştırılması kararı alması (Yani Amerikalıların; Biz senin tüm paralarının, mallarının yerini biliyoruz, ona göre ha) Türkiye için itibar kaybı olmaz değil mi?
Bu yüzkızartıcı suçlama karşısında suskun kalmak, itibar kazanmak mıdır?

Putin, 36 Vatan evladını bilerek öldürttü.
Bu katliam, Saray’da itibar kaybı yaratmadı ki, katilin ayağına gidildi!
Adam, Türk Heyetini kapısında bekletti, daha da kötüsü Rus Devlet Televizyonuna emir verip klip yaptırdı ve üstüne bir de kronometre yerleştirdi!
Demek ki; Saray için, 36 şehidimizin ayağına gitmek, kapıda bekletilmek, videoya çekilip servis edilmek itibar kaybı yaratmamaktadır?

AKP’liler, nasıl insanlardır anlayabildiniz mi? Bunlara göre, Türkiye’de kendi halkına en ağır hakaretleri yapmak, suçsuz gazetecileri zindana attırmak, göz korkutmak itibar kazanmaktır.
Yurtdışında itilip kakılmak, hırsızlıkla suçlanmak, bekletilmek ise itibar kazanmaktır, asrın lideri olmaktır. Öyle mi?

Çoban Ateşi Hareketi, önce AKP yöneticilerinin, sonra Türk Milliyetçiliğini satıp AKP’ye baston olanların ve eski tüfek AKP türevlerinin gerçek yüzlerini Türk Milletine anlatacaktır.
Hem de yüz yüze, ev-ev, kapı-kapı dolaşılacak ve belgelerle anlatılacaktır.
Türk Milleti gerçekleri öğrenince, kendisini kandıranlara öyle bir tokat atacak ki, gerçek itibar nasıl olurmuş dünya öğrenecek!

Sağlık ve başarı dileklerimle 17 Mart 2020
Rifat Serdaroğlu

One thought on “İTİBARDAN TASARRUF OLUR MU?

  1. Bunların hepsi doğru da, bir doğru daha var ki gözardı etmemeliyiz. Muhalefetten güven veren bir lider olmayınca, (istemeyerek de olsa) yine AKP diyen azımsanmayacak kadar çok olması da onların seçilmesini sağlamaktadır. Önce eski liderlerin temizliği yapılmalıdır!

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s