MERKEZ BANKASI SARAYIN ATM’Sİ Mİ?

MERKEZ BANKASI SARAYIN ATM’Sİ Mİ?

20 Mart 2021 günü Erdoğan, gece yarısından sonra Merkez Bankası Naci Ağbal’ı görevden aldı. Ağbal daha önce, Erdoğan’ın Maliye Bakanlığı Müsteşarı- Maliye Bakanı- Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı yaptığı müfettiş kökenli bir bürokrat ve AKP milletvekili idi!
Kamuoyuna, Ağbal’ın MB Başkanlığından alınmasının nedeni, Merkez Bankasının politik faiz oranını düşürmemesi olarak yansıtıldı!

Oysa bunun doğru olmadığı MB Para Politikası Kurulunun dün, politika faiz oranını Naci Ağbal’ın bıraktığı oranda tutunca anlaşıldı!

Peki, yeni MB Başkanı Bayburtlu Şahap Kavcıoğlu kim ve niçin göreve getirildi?
17/25 Reza Zarrab olayları öncesinde Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı idi. Bu görevi 2015 yılına kadar sürdü. Dokunulmazlık ihtiyacı gerekince AKP Bayburt Milletvekili yapıldı!

Türk Esnaf ve Sanatkarının gözbebeği Halkbank, AKP döneminde çok yıpratıldı.
Genel Müdür, evindeki ayakkabı kutularında kaynağı belli olmayan milyonlarca dolar-avro ile yakalandı. Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla Amerika’da yargılandı ve hapse atıldı.

Genel Müdür Yardımcısı Şahap Kavcıoğlu’nun adı, Polis ve Mahkeme zabıtlarında geçti.
Şu an kaçak olan Sedat Peker’in sağ kolu Şenol Küçük’ün ortağı, Bayburt’lu Özcan Kurt adlı mafya elemanı ifadelerinde aynen şunları söyledi;
“Şantaj-Fidye-Uyuşturucu vb” elde edilen gelirler, Kavcıoğlu tarafından taşındı, aklandı ve çeşitli planlar için yatırıldı!”
Bayburt’lu Özcan Kurt mahkum oldu, cezaevine kondu. Bahçeli affı sonucu Çakıcı ile birlikte tahliye edildi.

İddialar doğrudur veya değildir, onu biz bilemeyiz. MB Başkanı olacak biri için, gerçeği öğrenmek o atamayı yapacak makamın sorumluluğundadır.
Demokratik bir ülkede bu atama benzeri bir görevlendirme yapılabilir mi?
Hangi ülke Merkez Bankasını, adı mafya babalarıyla anılan birine teslim eder?
Hiçbir ülkede böyle bir atama yapılmaz!

Bizde olur mu?
Mafya Babası olan Çakıcı’nın Ana Muhalefet Genel Başkanını kazığa oturtmakla tehdit ettiği, Savcıların korkularından bu olayın üstüne gidemediği, MHP Genel Başkanının Çakıcı’yı “Dava arkadaşım, ülküdaşım” diye takdim ettiği, Amerikan vatandaşı birinin T.C Devletinde Büyükelçi atandığı, darbecilerin kardeşlerinin Büyükelçi yapıldığı bu ülkede her şey olur. Bayburtlu Şahap Bey de
Merkez Bankası Başkanı olur.

Değerli Okurlar;
128 Milyar Dolar ile ilgili düşüncelerimi, izniniz olursa yarın paylaşayım. Emekli Amirallere yeni bir operasyon başladı. Aramamız, moral vermemiz gereken vatansever dostlarımız var. Zor günde yanlarında kaya gibi durmak hepimizin görevidir.
Çok şükür ki, Emekli Amirallerimize “ZEVZEK” diyenlerden olmadık…

Sağlık ve başarı dileklerimle 16 Nisan 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

One thought on “MERKEZ BANKASI SARAYIN ATM’Sİ Mİ?

  1. Tamamen BELGESEL ve her cümlesi MÜKEMMEL bir teşhir ve tel’in. Kalbine, eline ve kalemine sağlık sevgili SERDAROĞLU. Söz konusu eski ve yeni BOP’culardan ve KOL’culardan, açık ve gizli mandacılardan ve mafyacılardan ve bunların hizmetcilerinden, köstebeklerinden ve koltuk deyneklerinden herşey beklenir ve beklenmelidir. Bunların hepsinden o ulu ve kutsal hesabı sormak için tüm muhalif kişilerin, örgütlerin ve partilerin tek ve en geniş bir Hak,Vatan Ve Halk Cephesi kurup elele ve belbele vererek mücadele etmesi şarttır ve elzemdir.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s