22 October, 2021 05:13

SARAY TÜRKİYE’Yİ TEKRAR SOYUYOR

Cumhuriyet tarihi boyunca ne ülkemiz ne de Merkez Bankası böylesine içeriden, kendi insanlarımız tarafından bıçaklanmadı!
Artık tüm dünya biliyor ki, Merkez Bankası özerk statüsünü kaybedip, Sarayın emrine girmiş bir devlet bankası haline gelmiştir. Ha Merkez Bankası, ha Reza Zarrab ve AKP’nin Bakanlarının beraberce soydukları Halk Bankası…

Saray Merkez Bankasına emir verdi ve faizi 2 puan düşürdü. Dolar fırladı. Yakında doları 10-11 lira seviyesinde görürüz.
AKP, niçin böylesine çılgınca kararlar alıyor? İki olasılık var!
Birincisi, ABD Temsilciler Meclisinin yerlerini ve miktarlarını tespit ettiği, Sarayın yurtdışındaki paraları tekrar yurda getiriliyor. Getirilirken dövizi yükseltip, Saray Türk Milleti bir daha soyuyor! (Ankara kulislerinde dolaşan bilgiye göre, MİT uçağı haftada iki kez Katar ve BAE’ne sefer yapıyor! Uçakla istihbarat mı taşıyor?)

İkincisi, Birleşik Arap Emirlikleri’ne ve Katar’a Saray tarafından verilen sözler var. Petrol zengini iki devlete satılacak varlıklarımızın değerini düşürmek için döviz bilerek yükseltiliyor!

Önümüzdeki günlerde Merkez Bankası bilançosunda göreceğimiz “Kaynağı belli olmayan döviz girişi” miktarı bu dediklerimizi doğrulayacaktır.
Bu belirsizlik ortamında ülkemize ne yabancı yatırımcı gelir, ne de yerli yatırımcı istihdam yaratacak yatırım yapar! Olan yine fakir fukaraya, garip gureba’ya olacak. Bu kış hayat herkes için çok zor bir kış olacak.

Aziz Türk Milleti;
Ülkemizin, insanlarımızın ekonomik, siyasal, idari olarak çok ciddi sıkıntıya düşürülmesinin yolunu açan olayın 16 Nisan 2017 Anayasa değişikliği referandumu olduğunu hepimiz biliyoruz.
Bu referandumla Türkiye “Tek Adam” rejimine girmiş ve demokrasi, hukuk devleti, laiklik çiğnenmiş, Türk Ordusu darmadağın edilmiştir.

Demokrasiyi ve Hukuk Devletini yok eden referandumda Davutoğlu ve Babacan da “Tek Adam” yönetimi için oy kullandılar ve çalıştılar!

Şimdi bu iki günahkar, kendilerini Millet İttifakına yapıştırıp “Güçlendirilmiş Parlamenter” sisteme geçilmesi gerektiğini söylüyor!
Davutoğlu ve Babacan sizler ne cins insanlarsınız?
4 yıl önceki siyasi tutumunuzla Türk Milletine en büyük kötülüğü yaptınız.
O zaman ilkokul öğrencisi veya ergen miydiniz?
Cumhuriyetin, demokrasinin, özgürlüklerin içine ettiniz, şimdi milleti sizler mi kurtaracaksınız? Sizler Türk Milletini aptal mı zannediyorsunuz?

Ya İYİ Parti?
Erdoğan’ın eline 2023 yılına kadar SAVAŞ yetkisini nasıl verirseniz?
Bu desteği verirken AKP’nin Suriye politikasını desteklediğinizi farkında mısınız? Eğer destekliyorsanız niçin ayrı partilerdesiniz? AKP’nin Suriye’de her ay dolarla maaş verdiği El-Nusra’yı da mı sahipleneceksiniz? Hem CHP ile birliktelik kararı alacaksınız, hem de abiniz Erdoğan’ın dediğini yapacaksınız!

Millet ittifakının lideri Sayın Kılıçdaroğlu;
İttifak yapmayı, siz oyun mu zannediyorsunuz? Ülkenin kaderini doğrudan ilgilendiren kararlarda, farklı düşünüyorsanız, siz hangi akılla ülkeyi yöneteceksiniz?

İktidar Türk Milletinin düşmanı gibi çalışıyor, adeta Türk Milletinden intikam alıyor!
Millet İttifakı ise başıbozuklar alayı gibi! Davul Kılıçdaroğlu’nun sırtında, tokmak Erdoğan’ın veya onun adamlarının elinde!

DOĞRU Parti olarak bizler, bu emperyalist oyunu bozarız.
Türk Milletine doğruları anlatırız. Önümüze ne engel koyarlarsa koysunlar,
Türk Milletine hizmet etmeye, dıştan ve cemaat tarafından kurgulu siyasetçilerin ayıplarını yüzlerine vurmaya, silahsız Kuvvacılar olarak devam edeceğiz.

Binlerce yıllık Türk Devletinin, tarihin imbiğinden damıtılmış aklını yeneceğini sanan zavallılar bilsinler ki, onlara dünyalarını dar edeceğiz…

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Ekim 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s