25 December, 2021 04:46

FAZLA NAS MİLLETİ USANDIRIR!

Beşiktaş ÇARŞI da yapılan bir ankette şu sorulmuş; “Kanımıza, kırmızı rengi veren nedir?”
100 Genç Kartal’dan 98’i “alyuvarlar” demiş!
Bu araştırmayı duyan Badem, külliyede çalışanlara aynı soruyu sordurmuş;
Külliyedeki 100 kişiden 40’ı “Vişne” , 30 kişi “Domates” , 27 kişi “Karpuz”,
3 kişi de “Alyuvarlar” demiş!
Badem çılgına dönüp, anketi yapanları tekme-tokat dövdükten sonra, Barzani’nin sazcısı Kalın İbo’ya emir vermiş; “Bu 3 kişiyi atın buradan, sistemimizi bozuyorlar!”

Badem, akıllı üç kişiyi kovduktan sonra, adamlarına emir vermiş;
“Gündemi kaybediyoruz. Kanal İstanbul bile yattı. Yeni cazip projeler bulun. Tanıtımını şahsım olarak bizzat ben yapacağım. Yarına kadar sonuç istiyorum!”

Ertesi gün sadece iki Bakan elinde dosyalarla Bademin huzuruna gelmiş.
Sıhhat Bakanı söz almış ve “ Sultanım, emriniz üzerine “YERLİ VE MİLLİ AŞIMIZ” bitti. Gerçi deneme süresi henüz insanlara gelmedi ama keçilerde ve maymunlarda bol bol denedik. Arada bazı kayıplar oldu fakat, raporlar hep solunum yetmezliğinden yazıldı. Rahatız yani! Yerli Aşı ile birlikte kampanyamızı başlatıp, gündemi değiştirebiliriz. Kampanyamızın sloganı “Kolları Sıvıyoruz!”

Badem, diğer Margarin Bakana dönmüş ve “dökül bakalım” demiş.
Bakan şaşkınlıkla, “Nereye döküleyim efendim” deyince, konuş be adam diye bağırmış. Efendim, biz de hazırlandık, doları öyle bir fırlatacağız ki, herkesin kafası tavana vuracak. Eldeki dolarları yüksek fiyattan satacağız.
Birkaç gün bekleyip, bir gece yarısı insanlar uyurken arka kapıdan kamu bankaları kanalıyla zuladan dolarları basıp kuru düşüreceğiz.
Aynı anda düşük kurdan toplayıp, elimizdeki doları ikiye katlayacağız. Kampanyamızın sloganı olarak “NAS’A PAS, DOLARA BAS”ı kullanacağız!”

Badem; Fikir güzel ve yasal! Gerçi bu durum Nas’a ters ama olsun, sonuç mükemmel. Fakat isim pek uyumlu değil. İlk sloganımız “Kolları Sıvıyoruz” idi. Bu kampanyanın da ismi, “S.çıp Sıvıyoruz” olsun. Yazarken Seçip diye yazın, okurken s.çıp diye okuyun!

Badem rahatlamıştı! Üzüm suyunu içerken içeri Bayan Badem girdi ve sinirle “Bu ne rezillik? Diyanetteki Sakallı Ali’nin karısı Seher, devletin arabasına binip ülkenin dört bir yanını dolaşıp, Kur’an Kurslarımızı ziyaret ediyor ve icazet veriyor. Ayol o kim ki, daha ölü yıkamayı bilmez“ dedi?

Badem; “Herkes benimle boy ölçüşmeye çalışıyor. Baksana, boyları 1,50 cm olan Kılıçdaroğlu-Davutoğlu ve Babacan bile benimle boy yarışına giriyor! Benim boyum1.83 cm. Benim mezarım bile onlardan büyük olacak ya, mezarımı bile kıskanıyorlar. Sen sinirlenme. Ben Seher’in eline bir icazet veririm, bir daha evinden çıkıp bakkala bile gidemez!”

Gece, Badem’in rüyasına Bergamus girdi;
“Eyy fani, sen neler yapıyorsun? Dünyaya gelirken ne getirdin de, giderken ne götüreceksin? Cumhuriyetten bu yana ne yapıldıysa sattın. Ülkenin borcunu dörde katladın. Hazine garantili dolarlı işlerle, önünüzdeki 25 yılı da sattın. Doysana oğlum doy yahu!
Gireceğin yer 1,5 metre kara toprak. Hem senin mezarın neden büyük olsun ki?
Milleti perişan ettin be fani! Sana ötede bir karşılama hazırlıyorlar ki, aklın dursun. Karşılama komitesinin başında Hocan Erbakan var, seni çok özlemiş!
Beni iyi dinle; Fazla Nas milleti usandırır, diyor!
Akıllı ol, akıllı…

Not; Zaytung’tan da alıntı yaptım. Teşekkür ederim.

Sağlık ve başarı dileklerimle 25 Aralık 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s