ACINACAK İNSANLAR

Türk toplumu, çok farklı sosyokültürel seviyelerdeki insanlardan oluşur ve bizler bu vatanda birlikte yaşarız.
Zengini-fakiri, işçisi-köylüsü, okumuşu-okumamışı, akıllısı-delisi!
Bunlar Türk Milletinin, birbirine hem çok benzeyen hem de birbirinden çok farklı doğruları, farklı inanışları, farklı dünya görüşleri, farklı alışkanlıkları olan insanlarıdır.

Tabii ki hoşgörü, farklı fikirlere saygı duymak demokrasinin ve beraberce yaşamanın ilk koşuludur.
Fakat, bazı insanları anlamakta gerçekten çok zorlanıyorum.
Eminim ki bu tiplerin kişilikleri, sevgisiz- ilgisiz- dayak yemek-aşağılanmak ile geçen çocukluk yıllarının eseridir.

Düşünebiliyor musunuz?
Bir çocuk babasından çok korkuyor ve babası eve geldiğinde korkudan ayakkabısını öperek karşılıyorsa, ufak bir yaramazlık ettiğinde babası onu evin damında asmaya kalkıyorsa, o çocuk ileride elbette ki toplumla uyum sağlayamayan, saldırgan biri olur çıkar.
Dünya tarihini incelediğinizde, diktatörlerin tamamının çocukluklarının acı ve eziyet içinde geçtiğini görürsünüz. Bunlar ellerine güç geçirdiklerinde, insanlık tarihinin en büyük işkencecileri olurlar…

T.C Devletinin bir Diyanet İşleri Başkanı var.
Bu kişi, bizlerin vergileriyle oluşan bütçeden maaş alan, 7-8 Bakanlık bütçesi kadar bütçeyi kullanan ve Anayasamızın emirlerine göre hareket etmesi gereken biridir.
Anayasamızın emirlerine sadece kendisinin uyması yetmez!
Üstlendiği görev gereği, emrindeki kadroların da şartsız-şurtsuz Anayasa emirlerine uymaları gerekir.
Bir kurumdaki “Anayasa İhlallerinden” başta o kurumun yetkilisi sorumludur.

Hatırlarsanız, Fesli Deli Kadir diye biri vardı;
“Ne kendi etti rahat ne millete verdi huzur, defolup gitti cihandan dayansın ehli kubur” deyişine tam uyan bir zavallı idi. Öldü, gitti. Akıllardan hiç çıkmayacak sözü; “Kurtuluş Savaşını keşke Yunan kazansaydı” sözüdür.
Defalarca da Büyük Atatürk’e hakaret etmiş idi.
Diyanet İşler Başkanı denen kişi, bu meczubu evinde ziyaret etti!
En son Gaziantep-Şahinbey İlçesi İyinacar Camii İmamı da Fesli Deli Kadir gibi konuştu!

“Keşke Kurtuluş Savaşını Yunan kazansaydı, o zaman hilafet geri gelirdi” diyerek sap yedi, saman çıkardı!
T.C Devletinden maaş alan bir memuru Bayram namazı vaazında, ülkemizin Kurtuluş Savaşına, Cumhuriyetimizin kurucularına, uymak zorunda olduğumuz Anayasamıza binlerce insanın gözü önünde hakaret ediyor ve o toplumdan tek ses çıkmıyor!

Bir kişi bile “Ey Hoca, O kadar meraklıysan işte Yunanistan, oraya git. Hilafete meraklıysan aha Suudi Arabistan git orada yaşa. Burası Atatürk Türkiye’si, burada böyle konuşamazsın” diyemedi!

Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Şahinbey’in adını alan ilçenin çocukları bu kadar mı duyarsız oldular? O Şahinbey ki, 8 bin kişilik toplu-ağır makineli sahibi Fransız ordusuna 25 kadar yiğitle çarpışıp şehit olan kahraman!

Değerli Okurlar;
İşte toplumlar böyle böyle bozulur, çöker gider!
İnandığı fikri söylemekten ve savunmaktan korkan zavallılar kadar tehlikelisi yoktur.
Doğrusu şu değil midir?
Madem ki, Kurtuluş Savaşını Yunan kazansaydı diyen adamla aynı düşünüyorsunuz, çıkın Türk Milletine bunu söyleyin. Hem Yunanı, Türk’e tercih eden adamı yücelteceksiniz hem de sıkışınca Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurucumuzdur diyeceksiniz ve huzurunda sap gibi duracaksınız!
Yazık, çok yazık!

Sayın İstanbullular; 23 Haziran’daki seçim, Atatürk düşmanı acınacak insanlarla, Türkiye’yi ortak vatan kabul eden ve herkesi kucaklamaya hazır olan vatanseverlerin arasındaki seçimdir. Herkes sandığa gidecek, oyunu kullanacak ve gidemeyenleri sandığa götürecek…

Benim her yazımı satır satır inceleyen Sayın Cumhuriyet Savcıları;
Bu açık beyanlar sonucu oluşan Anayasa İhlal suçunu görebiliyor musunuz?
Yoksa bir gözünüz Anayasa’da diğeri Saray da mı? Tahmin etmiştim…

Not;
Çoban Ateşi Hareketi programında, “Diyanet İşleri ve TRT Kuruluşları” Anayasal Kurum” olmaktan çıkarılacaktır. Böylelikle bu kurumlar anayasal zırhtan arındırılacak ve Türk Milletinin kurumları haline getirileceklerdir…

Sağlık ve başarı dileklerimle 05 Haziran 2019
Rifat Serdaroğlu

7 thoughts on “ACINACAK İNSANLAR

 1. Sayın Serdaroğlu, sadelik ve kolay anlaşılır yazılarınızı öyle büyük beğeni, ilgi ve severek okuyorum bilemezsiniz.
  İçimi acıtan, en çok acıtan ne biliyormusunuz, siz ve sizin gibiler varken ülke yönetimi kimin ellerinde.
  Ben sıradan bir vatandaşım, fakat içimde sıradan olmayacak kadar vatan sevgisi, Atatürk sevgisi ve gururu var içimde.
  Atatürk partisi olduğu için CHP liyim. Çoban Ateşini sizin o güçlü kaleminizle ilgiyle takipteyim. Teşekkür sevgi ve saygı ile.

 2. ”Anayasayı bir kere ihlal etmekle bir şey olmaz” zihniyetini bu ülkeye sokan ÖZAL ile başladı her şey!.. Devamında artık Anayasa pas pas haline getirildi. Hele RTE zamanında her şeyi kendisi çok iyi bildiği için her şeyi ihlal etmekte sınır tanımadı. Öyle ki, Anayasayı ihlal etmek,Anayasa kurallarına uymak diye bir mecburiyet kalmadı! Karşılığı neydi?.. Koskoca bir hiç! Anayasal suçmuş!…Geçin bunları,o kadar ihlale rağmen siz Anayasa suçu işledi diye ceza alanı duydunuz mu? Tüm bunların müsebbibi,RTE’nin yanlışlarını gördükleri halde ses çıkarmayan DİLSİZ ŞEYTANLARDIR.

 3. ACINACAK İNSANLAR – Prof. Dr. Ahmet SALTIK

 4. Türk ve Türkçe, Atatürk ve Türkiye düşmanlarını ve bunların açık ve gizli işbirlikçilerini ve destekcilerini teşhir, tel’in ve mahküm ve çıkış ve kurtuluş yolu ve yöntemi gösteren mükemmel bir yazı. Kalbine, eline ve kalemine sağlık sevgili SERDAROĞLU

 5. Türk ve Türkçe, Atatürk ve Türkiye düşmanlarını ve bunların açık ve gizli işbirlikçilerini ve destekcilerini teşhir, tel’in ve mahküm eden ve çıkış ve kurtuluş yolu ve yöntemi gösteren mükemmel bir yazı. Kalbine, eline ve kalemine sağlık sevgili SERDAROĞLU
  ,

 6. O belirtilen camide namaz kılan insanların içinde hoca çok istiyorsan Yunanistana git diyebilecek bir babayiğit yoktu demekki.Yazıklar olsun o cemaate.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s