SAYIN BEKİR ŞAHİN (YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCISI)

SAYIN BEKİR ŞAHİN (YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCISI)

Sayın Başsavcı;
Türk Devletinin en önemli makamlarından birinde bulunuyorsunuz.
Türk Adalet Tarihine nasıl geçeceğinizi elbette sizin davranışlarınız belirleyecektir.
Anayasa ve yasalardaki görev tanımınıza göre, Laik Cumhuriyetin-Sosyal Hukuk Devletinin ve özgürlüklerin devamı için iktidarın baskısına aldırmayıp bağımsız ve tarafsız olarak mı görev yapacaksınız, yoksa “Laik Cumhuriyetin yıkımı” için hükümet eliyle yapılan, yaptırılan çalışmaları görmezden gelip, susacak mısınız? Türk Milleti olarak bizler de sizi, dikkatle izliyor olacağız.

Bazı bilgileri paylaşarak, size yardımcı olmak istiyoruz;
-Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, BAE merkezli SkyNews televizyonunda şunları söyledi;
Ankara’nın, Müslüman Kardeşlerin (İhvan-el Müslimin) ANA DESTEKÇİSİ olmasından vazgeçmesini istiyoruz. Böylelikle tüm Arap ülkelerinin Türkiye’ye uyguladığı ambargo da kalkacaktır!” (Bu konuda her türlü belgeyi bulmanız çok kolay. Talep etmeniz yeterli olacaktır.

-Türkiye adına,(!) Libya’da bulunan Radikal İslamcı Örgüt üyeleri, 5 aydır maaşlarını alamadıkları için, protesto eyleminde bulundular ve “Erdoğan, paramızı ver” diye bağırdılar!

-CB Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi ASSAM adlı bir kuruluşun da başkanıdır. Bu kuruluş açıkça “İslam Birliği Anayasası” hazırlamış, başkenti İstanbul, resmi dili Arapça olarak ilan edilmiştir. ASSAM, Diyanet İşleri Başkanlığı, devlet kurumları, AKP’li Belediyeler tarafından desteklenmiştir.
Konu basına yansıyınca, Adnan Tanrıverdi CB Başdanışmanlığından istifa ettirilmiş ve konu hükümet tarafından kapatılmıştır.
İstifa edince, kişi işlediği suçtan kurtulmuş mu oluyor?

-Diyanet İşleri “Cami Gençlik Kolları” adi altında bir örgütlenmeye gitmiş ve bu örgütlenmeyi 45 bin camide gerçekleştireceklerini, şu an 1500 camide altyapı kuruluşlarının tamamlandığını ifade etmiştir. Bu uygulama İran’daki “Din Polisi” benzeridir, Anayasaya aykırı bir örgütlenmedir ve suçtur.

-Anayasa Md. 174’e göre yasaklanmış Tarikat ve Cemaatler, AKP Hükümetinin desteği ile aynen FETÖ gibi devlete sızmışlar, M. Eğitimde, öğrenci yurtlarında ve kaçak kurslarda milyonlarca çocuğu birer Taliban militanı gibi yetiştirme faaliyetindedirler!

Sayın Başsavcı;
Bu yazılanlar gibi yüzlerce belge-bilgi sizin arşivinizde de mevcuttur.
Anayasa Mahkemesi, 31 Temmuz 2008 yılında verdiği kararda, 11 üyenin 10’unun oyuyla “Laiklik Karşıtı Eylemlerin Odağı” olarak kabul edilmiş ve hazine yardımı kesilmesi cezasına çarptırılmıştır. AKP 2008’den bu yana Cumhuriyetin değerlerine, laikliğe, hukuk devletine ve Anayasaya her gün hızını arttırarak saldırmaktadır.

Türk Tarihi ve Türk Milleti önünde hepimiz sorumluyuz. Herkes Anayasa ve Yasalarla kendine yüklenen sorumluluklarını yerine getirmek zorundadır.
Ya, Büyük Atatürk’ün kurduğu T.C Devletini kuruluş felsefesine göre koruyup yaşatacağız ve hür dünyanın saygın bir üyesi olarak kalacağız, ya da Ortadoğu’nun çadır devletlerinden biri olacağız.

Türk Devletinde siyasetçi, resmi-sivil bürokrat, teknokrat, sivil toplum kuruluşu üyesi, bilim insanı, aydınlar olarak hizmet eden herkesin şapkasını önüne koyup, tarafını belli etmek zamanıdır.

Beni, Mahkeme sonucu 11 ay 20 gün hapse mahkum eden bir bayan Yargıca söylediğimi tekrar edip, yazıyı bağlayalım;
“Sayın Yargıç, siz beni değil, kendinizi mahkum ettiniz. Ben sizin o kürsüde bir Cumhuriyet Kadını olarak oturmanızdan gurur duyarım. Ama benim savunduğum Atatürk Cumhuriyeti yıkılırsa, sizi orada oturtmazlar. Kulağınızdan tuttukları gibi sizi yani KADIN Yargıcı oradan alıp, bir KADI’yı oturturlar!

Sayın Başsavcı,
Kadın olmadığınız için “yerimde kalırım” diye sakın düşünmeyin. Siz de benim gibi, komutanlar gibi terör örgütlerinin “Kafası kesilecekler” listesindesiniz…

Sağlık ve başarı dileklerimle 14 Ocak 2021
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

2 thoughts on “SAYIN BEKİR ŞAHİN (YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCISI)

  1. Bir ihbar sayılır. Bakalım ciddiye alacak mı?
    Bu iddiayı Soruşturmak zorunda olduğu kanaatindeyim.
    Ama burası Türkiye, ”garanti” gözü ile hiç bir şeye bakmak mümkün değil!

  2. Sn.Serdaroğlu, biz 68 kuşağı vatandaşların, Vatan, Millet, Devlet anlayışını dile getirdiğiniz için kendi adıma size minnet duyuyorum. Cumhuriyetin bekçisi olan günümüzdeki, sözde Savcıların olanları görmemesi mümkün değil. Özellikle de kendini milliyetçi diye lanse eden yalaka partilere bu yazınız kapak olsun.

Düşüncelerinizi yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s